Zasady pre spravne vytvaranie sprav

Sekcia: Komunita 08.05.2020 | 21:08
Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

Cavte,

v diskusii s bednom mi napadol napad vytvorit nejaky zoznam odporucani pre vytvaranie kvalitnych sprav na portali, ktorym by sme sa mohli riadit aj pri ich spravovani. Kedze sme ale komunitny portal, tak nas zaujima ake mate nazory na spravicky vy. Co by ste v nich chceli mat a momentalne nie je, co vam naopak vadi a malo by sa prestat robit. 

Kludne popustite uzdu predstavivosti, to co tu napisete bude iba nametom pre dalsiu diskusiu ludi zucastnujucich sa akokolvek na spravickovani. Najzaujimavjsi napad vyhra zlateho bludistaka :)

Vdaka

git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
    • RE: Zasady pre spravne vytvaranie sprav 08.05.2020 | 21:37
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Ešte by som pridal pôvodnú tému kde to vzniklo :-)

      Ja osobne sa pridám k väčšine. Pretože mne stačí, že je to k téme IT aj keď je to len copy->paste. Nedá sa samozrejme prehliadnuť, že to dosť ľudí točí. Mať zas navracané v komentároch, tiež nie je ideálne.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Zasady pre spravne vytvaranie sprav 08.05.2020 | 22:05
      Avatar easySolution   Návštevník

      hlasujem proti copy-paste z notoricky znamych portalov root, abclinuxu, zive

      • RE: Zasady pre spravne vytvaranie sprav 09.05.2020 | 10:05
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        v tomto smere úplný súhlas aj z mojej strany, ak si chcem čítať správy z root alebo zive pôjdem tam

        preklad zo zahraničných stránok považujem za OK (nie každý vie anglicky) ale potom by spravicka mala byť komplexnejšia (nie 1 veta a odkaz)

        som za to aby spravy boli vseobecbe o IT nielen o linuxe

        viac ma nenapada

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • RE: Zasady pre spravne vytvaranie sprav 13.05.2020 | 19:54
          Avatar debian+   Návštevník

          zive nema len zaber software, ma aj mobily, veda a vyskum, a mobilny operatory. A to uz nemusi kazdeho zaujimat. A casto je tam to, co nie je na abclinuxu.cz a root.cz.

    • RE: Zasady pre spravne vytvaranie sprav 09.05.2020 | 09:11
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Môj názor na copy&paste z RSS feedu (skratka namiesto nadpisu a v perexe len nadpis odkazovaného článku) sa za tých zopár rokov nezmenil, som proti. To už sem môžete radšej linkovať slashdot cez google translate, bude to mať väčšiu výpovednú hodnotu.

      Ale som rád, že si sa opýtal.

    • RE: Zasady pre spravne vytvaranie sprav 09.05.2020 | 18:58
      Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

      Mňa copy&paste prístup vytáča. Ak mám čas a chuť, tak pridám správu ktorá má po prečítaní informačnú hodnotu a čitateľ kliká na zdroj iba v prípade, že chce vedieť viac podrobností. Preto sa to volá správičky a nie Odkazy alebo Linky. Cením si správičky zo zahraničných zdrojov, pretože nie každý hovorí jazykmi.

      • RE: Zasady pre spravne vytvaranie sprav 09.05.2020 | 19:26
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
        Preto sa to volá správičky a nie Odkazy alebo Linky.

        To si pekne napísal vedúci.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Zasady pre spravne vytvaranie sprav 13.05.2020 | 20:03
        Avatar redhawk75   Používateľ

        ja sa priznam ze vacsinou nemam cas, tak prave pouzivam copy paste, plus preklad ak je to z eng. 

        Ale ak budu pravidla a bude cas nemam problem pridat spravu podla pravidiel. 

        bol som zvylnuty z itnews :D

         

    • RE: Zasady pre spravne vytvaranie sprav 13.05.2020 | 19:17
      Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

      OK, vyzera to, ze sa nikto dalsi vyjadrit nechce. Kto vsetko sa chcete zucastnit uzavretej diskusie, z ktorej by mali vyjst jednoznacne pravidla?

      git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
      • RE: Zasady pre spravne vytvaranie sprav 13.05.2020 | 23:02
        Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

        Je to podľa mňa o zdravom sedliackom rozume. Keď chcem niekomu odovzdať informáciu napríklad o novo otvorenom obchode, tak uvediem kde je, ako sa tam dostanem, čo tam predávajú a podobné relevantné informácie. Druhá možnosť je, že uvediem, že otvárajú obchod a dám link a vybavené. Ktoré z toho je správička?

        • RE: Zasady pre spravne vytvaranie sprav 15.05.2020 | 13:45
          Avatar debian+   Návštevník

          To je ako porovnavat strucne 60s spravy vs. 30 minutove spravy?

          • RE: Zasady pre spravne vytvaranie sprav 15.05.2020 | 14:25
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Nič v zlom, ale tvoje správičky sa zmestia do 5 sekúnd. Nechcel by si radšej pokusne upgradnúť na 60 sekundové verzie?

            • RE: Zasady pre spravne vytvaranie sprav 15.05.2020 | 21:10
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

              na to nemá čas

              lebo zároveň kopíruje tu istú správu na 4 iné weby a píše 2 nezmyselné komentáre (respektíve hľadá na googli náhodnú odpoveď ktorú zadá na fórum) a číta lzive

              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
              • RE: Zasady pre spravne vytvaranie sprav 16.05.2020 | 06:47
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                Ja by som bol rád, keby dodržal jeho minimálny limit 60s. Bol to jeho návrh, a vyzerá dobre. Ale čaká ho veľmi ďaleká cesta kým si zoberie ku srdcu jeho vlastné slová.

                • RE: Zasady pre spravne vytvaranie sprav 16.05.2020 | 12:41
                  Avatar debian+   Návštevník

                  Citaj pozorne. Ja som nepisal, ze je to navrh. Je to poznamka/otazka. Je radio, kde maju aj 60s spravy a potom aj je ine radio, kde maju na spravy 30 minut. A clovek si moze porovnat - tieto 2 „extremny“ podania informacii.

                  Niekde davnejsie som pisal, ze pisam ako pisem a nemienim to zmenit. Podavam informacie tak ako ich pokladam za spravne. Ak sa s tym nepaci, tak sa s tym zmier, urob zmenu alebo kasli na to.

                  • RE: Zasady pre spravne vytvaranie sprav 16.05.2020 | 13:41
                    Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                    Bývalý kolega je tvoje dvojča. Teda nedávno som skoro spadol z nôh, že už asi zas nie je bývalý.

                    Nie je vôbec zlý človek a vie programovať. Teda keď som ho videl prvý krát, tak ma zavalil takými výrazmi, že som sklonil hlavu a hovorím si konečne niekto od koho sa môžem učiť.

                    V reále chrúme Xanaxi ako Lentilky a raz začas chodí na pár mesiacov na preliečenie aby bol cca mesiac v normále.

                    Ak si sa v tomto príbehu spoznal, tak možno, teda neverím tomu, pochopíš, že menej je v tvojom prípade viac. Týmto nemyslím menšie/kratšie copy->paste, myslím tým žiadne.

                    PS: Napríklad on o svojom stave vie a netají to.

                    Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                    • RE: Zasady pre spravne vytvaranie sprav 17.05.2020 | 14:06
                      Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

                      Prave preto si myslim, ze je potrebne nastavit nejake zakladne poziadavky na schvalenie spravy. Ked sem nakopiruje po sty krat nieco zo lzive a nezobrazi sa mu to v spravach, tak ho to prestane bavit. Mozme potom sice cakat dalsi extrem, napr. ze to bude drbat do fora, ale to budeme riesit potom. Vzdy sa najdu takito ludia co maju kopec casu a nic okrem znechucovania prace inym nevedia, Krehel nie je vynimka.

                      git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
                      • RE: Zasady pre spravne vytvaranie sprav 17.05.2020 | 15:33
                        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                        Ja mu to už nejaký čas neschvaľujem, ale nejak mu to prechádza. Začnem to rovno mazať aby to niekto iný nestihol schváliť.

                        Samozrejme od toho blázna čakám odvetu, ale som na to pripravený.

                        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                        • RE: Zasady pre spravne vytvaranie sprav 17.05.2020 | 15:34
                          Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

                          +1

                        • RE: Zasady pre spravne vytvaranie sprav 17.05.2020 | 16:00
                          Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

                          Ma to aj svoje vyhody, mozme sledovat Dunning-Krugerov jav v priamom prenose :)

                          git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
                          • RE: Zasady pre spravne vytvaranie sprav 17.05.2020 | 16:53
                            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                            Tešíme sa :-)

                            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                  • RE: Zasady pre spravne vytvaranie sprav 16.05.2020 | 19:37
                    Avatar WlaSaTy   Návštevník

                    V tom prípade by si mal prestať používať tretí extrém, ten tvoj 5 sekundový.

              • RE: Zasady pre spravne vytvaranie sprav 16.05.2020 | 10:48
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                Vždy musí prísť priekopník, aby ostatným ukázal, že nerobiť nič je užitočnejšie ako robiť békoviny.

                Bez pekla by sme nepoznali nebo.

                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Zasady pre spravne vytvaranie sprav 14.05.2020 | 00:03
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

      osobne si myslím, že pisateľ správičky by sa mal do témy vyznať, napísať o tom niečo vlastnými slovami a postarať sa o to, aby z podanej informácie čitateľ aj niečo mal.

      • RE: Zasady pre spravne vytvaranie sprav 14.05.2020 | 06:59
        Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

        Súhlasím s názorom, že by mal o tom napísať niečo vlastnými slovami, najmä, ak sa jedná o zdroj v angličtine. To preto, že tento portál má popularizovať Linux a veci okolo toho a nie všeci čitatelia vedia dobre po anglicky. Tak nech z toho aj niečo majú.