Wine fonty

Sekcia: Aplikácie & Desktop 22.05.2020 | 20:43
Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

Ahojte, mám takú otázku, neviete ako vylepšiť fonty vo Wine? Používam dva softy pod Wine a fonty sú škaredé a dosť zle čitateľné, viď prílohu (FS manažér, FastStone Image Viewer). Vďaka za tipy,,,

    • RE: Wine fonty 22.05.2020 | 21:33
      Avatar zeleno MX Linux  Používateľ

      Skús do wine doinštalovať mscorefonts, inak si wine priradí niektorý z fontov linuxu. Mne sa zobrazujú písma celkom slušne. obrázok

      • RE: Wine fonty 22.05.2020 | 21:42
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        MS fonty mám nahodené cez installer, v tom to nie je, rozmýšľam či ich netreba nejako nalinkovať do Wine, alebo pridať nejaké knižnice napr. cez Winetricks. Ale to len nahlas rozmýšľam, noo u teba je to o dobrý kus lepšie s fontami ako pozerám. Niečo si menil alebo to máš od default inštalácie Wine?

        • RE: Wine fonty 22.05.2020 | 21:52
          Avatar xxxx   Návštevník

          nepomohol by antialiasing?

      • RE: Wine fonty 22.05.2020 | 21:52
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Mám taký pocit že o bude len o vyhladzovaní písmien a zmene fontu,,,

        • RE: Wine fonty 22.05.2020 | 22:09
          Avatar zeleno MX Linux  Používateľ

          Myslel som doinštalovať fonty do wine cez winetricks. Skúšal som to v základnom wine aj vo wineprefixe, kde je Photoshop a všade je to dobre.

          • RE: Wine fonty 22.05.2020 | 22:17
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            A nepoužíva tá appka nejaký divný font, ktorý si dotiahla cez inštalačku?

          • RE: Wine fonty 22.05.2020 | 22:39
            Avatar zeleno MX Linux  Používateľ

            Asi to používa Verdana.ttf

            • RE: Wine fonty 23.05.2020 | 10:28
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Wine som už roky nepoužil, ale malo by to o tej chybe niečo prezradiť na štandardný výstup. Wine je v tomto dosť ukecané. Ale ak je zbytočné sa do toho výstupu pozrieť, tak jediný spôsob bude strieľať naslepo. A modliť sa aby už konečne niečo z toho zabralo.

              Ale na druhú stranu, neviem aký prínos má používanie prehliadača obrázkov vyrobeného pre iný OS. Ale, nemusím všetko vedieť.

              • RE: Wine fonty 23.05.2020 | 13:17
                Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                Tiež nerád sviním Linux s iným softom, píšem nižšie že prečo FastStone viewer a samozrejme žeby som uvítal soft pod Linux s rovnakou funkcionalitou,,,

              • RE: Wine fonty 23.05.2020 | 13:25
                Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                Nepoužívam ho ako prehliadač fotiek, na to mám primárne Nomacs, toto je čisto o úprave fotiek pri bezstratových orezoch,,,

                • RE: Wine fonty 23.05.2020 | 15:18
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                  Bezstratové orezy na jpeg nefungujú, ak sa netrafíš do blokov. Ale hádať sa nebudem, ten formát som kedysi študoval.

                  • RE: Wine fonty 24.05.2020 | 20:56
                    Avatar FilipT   Návštevník

                    Na českej wikipedie je JPEG detailnejšie rozpísaný. Dúfam, že vie čo robí a nerobí úpravy s JPEG ak chce mať bezstratové zmeny za každých okolnosti. Lebo potom to nie sú bezstratové zmeny.

    • RE: Wine fonty 22.05.2020 | 22:56
      Avatar FilipT   Návštevník

      Nastav vyhladzovanie písma. Ja som robil podľa Wine#Enable_font_smoothing.

      • RE: Wine fonty 22.05.2020 | 22:58
        Avatar FilipT   Návštevník

        https://wiki.archlinux.org/index.php/Wine#Enable_font_smoothing

        • RE: Wine fonty 22.05.2020 | 23:10
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

          Tak som nahodil Winetricks, dotiahol cez neho fonty, cez skript zapol vyhladzovanie (ak vôbec) ale už mám také vyšľahané oči že netuším, či je tam rozdiel. Pozrite sa prosím na to, vďaka.

          • RE: Wine fonty 22.05.2020 | 23:40
            Avatar FilipT   Návštevník

            Podľa mňa nie. Zmaž .wine profil. Spustí aplikáciu. Daj tie príkazy z Wine#Enable_font_smoothing. A spusti. A všímaj si, pred a po, ako sa správa to ě v slove Napověda.

            U mňa to vyzerá takto: http://leteckaposta.cz/509287257

            • RE: Wine fonty 23.05.2020 | 06:32
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

              Ešte som nevidel fungujúci link z leteckej pošty a kurňa na čo, keď to tu môžeš pridať ako prílohu.

              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • RE: Wine fonty 23.05.2020 | 10:03
              Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

              Trochu som sa stratil, aké príkazy s Wine#Enable_font_smoothing a s akou syntaxou?

              • RE: Wine fonty 23.05.2020 | 10:41
                Avatar FilipT   Návštevník

                https://wiki.archlinux.org/index.php/Wine#Enable_font_smoothing

                Vlož do konzoly obsah toho svetlomodrého rámčeka a daj ešte enter v konzole.

                • RE: Wine fonty 23.05.2020 | 11:37
                  Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                  Jéé mimenku, to je odpoveď, fakt aj enter?

                  • RE: Wine fonty 23.05.2020 | 12:17
                    Avatar FilipT   Návštevník

                    Áno. Po skopírovaní ešte stlačiť klávesu Enter.

                • RE: Wine fonty 23.05.2020 | 11:43
                  Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                  Inak mám pocit že tot isté mi pridal do registrov aj ten skript, vymazal som všetky konfigy a vyskúšam nanovo, vďaka za tip,,,

                  • RE: Wine fonty 23.05.2020 | 12:22
                    Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                    Inak keď sa s tým hraješ, pre istotu si čekni či ti nebeží nejaká inštancia Wine.

                    Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                    • RE: Wine fonty 23.05.2020 | 13:15
                      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                      Ja som už raz taký, snažím sa mať všetko doladené a keď mám čas tak sa zabávam a snažím sa prísť tomu na koreň. Ale asi sa na to vyprdnem, skúsim nájsť iný soft. Ako som spomínal jedná sa mi o bezstratové orezy fotografií a aby mi soft po uložení preklikol na ďalšiu fotku v priečinku. Je to celkom drina upravovať po akcii 100vky fotiek cez orezy a v tomto je FastStone super. Ešte skúsim pozrieť či rovnakú funkciu nemá XnView, ten je multiplatformový bez potreby Wine,,,

                      • RE: Wine fonty 23.05.2020 | 14:06
                        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                        Ja som myslel, aby ti pri zmene parametrov neostalo Wine zaseknuté v RAMke z predošlého spustenia. Toto sa Wine občasne stávalo. Potom sa ti nemusia prejaviť zmeny nastavenia.

                        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                        • RE: Wine fonty 23.05.2020 | 15:21
                          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                          Žiadne zmeny nenastali ani po reštarte,,,

                          • RE: Wine fonty 23.05.2020 | 17:21
                            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                            Linux nemusíš reštartovať, stačí napísať

                            ps aux | grep wine

                            a podľa čísla procesu

                            kill -9 12345
                            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                            • RE: Wine fonty 23.05.2020 | 18:46
                              Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                              Zvyknem zabiť pohodlne procesy cez správcu úloh ale nič neviselo v pamäti. Len hovorím že som ho aj reštartol kdyby neco a žiadne zmeny,,,

                          • RE: Wine fonty 23.05.2020 | 17:28
                            Avatar FilipT   Návštevník

                            Akú máš distribúciu?

                            • RE: Wine fonty 23.05.2020 | 18:48
                              Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                              Linux Mint

    • RE: Wine fonty 23.05.2020 | 10:14
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

      Ale všimol som si väčší prúser (až teraz), FS Image Viewer mi nezobrazuje názvy priečinkov a súborov. Len pre info používam ho k pohodlnému bezstratovému orezu fotografií po akcii, fakt pohodlná práca keď orezávam naraz cez 100 fotiek. Ak by som našiel vhodný Linux soft tak ho nepotrebujem,,,

      • RE: Wine fonty 23.05.2020 | 10:42
        Avatar FilipT   Návštevník

        Prepni zobrazenie súborov z Náhľad na Zoznam alebo Detailný zoznam.

      • RE: Wine fonty 23.05.2020 | 12:15
        Avatar FilipT   Návštevník

        Hromadné úpravy fotiek (vrátané orezania) zvláda digiKam.

        • RE: Wine fonty 23.05.2020 | 12:58
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

          Potrebujem bezstratové orezanie, aby mi soft po oreze fotky a uložení prepol na ďalšiu fotku, optimálne gtk alebo qt aplikácia. Nechcem do Xfce ťahať Kde apps,,,

          • RE: Wine fonty 23.05.2020 | 13:21
            Avatar FilipT   Návštevník

            Tak potom skus RawTherapee ak nechceš hromadné orezanie.

            • RE: Wine fonty 23.05.2020 | 13:22
              Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

              Zbytočne pomalý moloch,,,

            • RE: Wine fonty 23.05.2020 | 13:23
              Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

              A pri orezoch potrebuješ pozerať každú fotku, trochu nechápem ako by si to riešil hromadne,,,

              • RE: Wine fonty 23.05.2020 | 14:10
                Avatar FilipT   Návštevník

                Potom chceš kombináciu hromadného orezania s následným osobitným doladením zvlášť každej fotky?

                • RE: Wine fonty 23.05.2020 | 15:19
                  Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                  Nie, to nie je hromadné orezanie, aby si orezal fotku potrebuješ ju predsa vidieť, aby si eliminoval to čo na fotke nechceš. Keď fotím akcie veľakrát na fotkách je to čo nechcem, preto to potrebujem orezávať. Noo a FS viewer je super v tom že si nastavím formát orezu, uložím si výsledok ako bezstratový orez a po uložení mi prelikne na ďalšiu fotku. Skús orezávať niekoľko stoviek fotiek za sebou a pochopíš o čom hovorím,,,

                  • RE: Wine fonty 25.05.2020 | 18:54
                    Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                    Pali mám nejaké otázky, teda dve.

                    uložím si výsledok ako bezstratový orez

                    Z akého formátu orezávaš?

                    A ešte jedna otázka, pamätá si orez z predošlej fotky, alebo musíš zas výrez označiť aj keby sedel?

                    Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • RE: Wine fonty 23.05.2020 | 14:53
                Avatar FilipT   Návštevník

                Hromadné: Mám video návod. Z neho som si vybral snímky a teraz potrebujem vybrať oblasť z oknom. Zadám napríklad príkaz, že zo všetkých snímok vyberie oblasť a nemusím to robiť ručné každú zvlášť.

                Pozrel som ten program ako orezuje FS Viewer. Ty chceš ten spôsob rozhrania.

                Najbližšie máš k tomu s tým RawTherapee. Pri prvom spustení tam niečo robí. Ak to zavrieš a potom spustíš druhý krát už ide svižne.

                Alebo rovno použi ten GIMP 2.10 pri práce v jednom okne. Ta verzia už zvláda spracovať viac ako 1B na farbu pixela.

      • RE: Wine fonty 23.05.2020 | 17:35
        Avatar zeleno MX Linux  Používateľ

        Neviem, či je to až taký prúser, keď sa názov zložky a súboru sa zobrazí po zajdení naň myšou a pri orezávaní je názov súboru nad obrázkom.

    • RE: Wine fonty 24.05.2020 | 10:10
      Avatar zeleno MX Linux  Používateľ

      Zobrazenie názvov funguje do verzie 6.5 obrázok Potom tam už pridávali funkcie na import videa a odvtedy sa názvy nezobrazujú, len po prejdení myšou.

      • RE: Wine fonty 24.05.2020 | 10:57
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        To si skadiaľ na to prišiel? Pozri si screen, máš pocit že sa tam nezobrazujú názvy vo verzii 7.4?

        • RE: Wine fonty 24.05.2020 | 11:35
          Avatar zeleno MX Linux  Používateľ

          obr

        • RE: Wine fonty 24.05.2020 | 11:35
          Avatar zeleno MX Linux  Používateľ

          obr

        • RE: Wine fonty 24.05.2020 | 11:35
          Avatar zeleno MX Linux  Používateľ

          obr

        • RE: Wine fonty 24.05.2020 | 11:57
          Avatar zeleno MX Linux  Používateľ

          Ty si písal "Ale všimol som si väčší prúser (až teraz), FS Image Viewer mi nezobrazuje názvy priečinkov a súborov."

          • RE: Wine fonty 24.05.2020 | 13:21
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

            Screen som hodil z Windowsu a nainštaovanej verzii 7.4, podľa teba by sa tam už nemali zobrazovať názvy v tejto verzii. Zobrazenie názvov mi prestalo robiť po Wine v portable verzii 7.5. Spustil som ju teraz vo Windowse a názvy sa zobrazujú, tvoja teória nie je správna. Už to nejdem riešiť, vypustím asi Wine úplne a keď budem potrebovať robiť orezy nabbotujem do Widnowsu. To zobrazovanie názvov prestalo odrazu a všimol som si to až keď som riešil fonty,,,

            • RE: Wine fonty 24.05.2020 | 13:31
              Avatar zeleno MX Linux  Používateľ

              Myslel som si, že sa rieši funkčnosť v linuxe a nie dávať sem na pomýlenie screen z windows.

              • RE: Wine fonty 24.05.2020 | 13:58
                Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                Počuj ty pomýlenie, len som si chcel overiť tvoje tvrdenie o verziách,,,

                • RE: Wine fonty 24.05.2020 | 14:05
                  Avatar zeleno MX Linux  Používateľ

                  Tvrdenie o verziach bolo myslené samozrejme pre Wine, neviem ako si prišiel na to, že je to pre windows. Ale asi platí porekadlo "Múdremu neraď a mocnému nedvíhaj"

                  • RE: Wine fonty 24.05.2020 | 14:11
                    Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                    Pripomínaš mi jedného človeka, ktorý hneď chrlí x komentov a myslí si že mu všetci rozumejú. Skús sa vyjadrovať vecnejšie a nie rozpisovať pochody do x odpovedí. Ani nejdem už reagovať na teba, ty verzia pre Wine,,,

                    • RE: Wine fonty 24.05.2020 | 18:16
                      Avatar zeleno MX Linux  Používateľ

                      Neviem, čo je na tom nepochopitelné, ak chceš, aby sa v náhľadoch zobrazovali názvy priečinkov a súborov, treba nainštalovať max verziu 6.5 obr1 Ak stačí, aby sa názvy zobrazovali len po prejdení myšou, tak aj vyššiu verziu obr2 Samozrejme hovoríme o inštalácii v Linuxe cez Wine!

                      • RE: Wine fonty 24.05.2020 | 18:48
                        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                        Stále používam rovnakú portable verziu a dám krk na to, že sa predtým názvy zobrazovali. Ono je to použiteľné aj vo Wine po zmene panelov bez náhľadu minatúr tak ako si písal, vďaka za tip,,,

                        • RE: Wine fonty 25.05.2020 | 10:43
                          Avatar zeleno MX Linux  Používateľ

                          Vo FSViewer sa mi páči možnosť upraviť obrázok v niektorom z iných nainštalovaných programovobr1

                          • RE: Wine fonty 25.05.2020 | 18:48
                            Avatar FilipT   Návštevník

                            To má aj Geeqie.

                        • RE: Wine fonty 25.05.2020 | 16:33
                          Avatar zeleno MX Linux  Používateľ

                          Ak do toho dlhší čas kukáš, možno by sa skôr hodila tmavšia téma obr2

            • RE: Wine fonty 24.05.2020 | 13:43
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

              ja by som uvažoval o virtuálke s windowsom, s takýto programom by to malo bežať pomerne plynule

              ja takto používam MS OFFICE a niekedy aj zabudnem že som vo virtuálke

              používam virtualbox a w10 na ntb s i5-2410M (2.3Ghz) a 8GB ramky a všetky dáta mám na sieti

              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
              • RE: Wine fonty 24.05.2020 | 13:57
                Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                Mám virtualku so 7kou na disku, úplne som na to zabudol. Dualbot mám len kvôli WoT a pár softom na fotky,,,

    • RE: Wine fonty 24.05.2020 | 18:16
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

      Ok vyriešené, nechce sa mi už zabávať s Wine tak som hodil portable verziu do virtualky s Windowsom, vďaka za tipy :-)