Prehranie/ripovanie zahranicneho DVD

Sekcia: Ostatné 29.05.2020 | 21:10
Avatar xxxx   Návštevník

ahojte, prosim o radu - zakupil som si cez e-shop TOTO dvd a mam problemy pri jeho prehravani/ripovani na mojom debiane (stable). na prehravanie pouzivam mpv, smplayer a na skusku som doinstaloval aj vlc - vsetko bez vysledku. zobrazi sa len uvodne menu v dlzke 40 sec a nic viac. ripovanie s vobcopy skonci na nule, navyse *.vob subory ani nejdu fyzicky skopirovat na hdd - mc hlasi pri pokuse o kopirovanie chybu vstupu/pristupu (opat skopirujem len uvodny vob s menu). v tejto problematike sa prilis neorientujem - nemoze byt problem v tom, ze "Zboží pochází ze zahraniční distribuce (Region 2, Evropa)"? doteraz som takyto problem s dvd-ckami nemal. vopred vdaka za prispevky...

    • RE: Prehranie/ripovanie zahranicneho DVD 29.05.2020 | 21:13
      Avatar xxxx   Návštevník

      aha, takze REGION je v poriadku...

    • RE: Prehranie/ripovanie zahranicneho DVD 29.05.2020 | 21:19
      Avatar xxxx   Návštevník

      nemoze to byt hardwarovo blokovane RPC-2 firmwarom?

    • RE: Prehranie/ripovanie zahranicneho DVD 29.05.2020 | 21:55
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Nemáš tam na obale náhotou obrázok takej akoby dopravnej značky, s nápisom copy protected?

      • RE: Prehranie/ripovanie zahranicneho DVD 29.05.2020 | 22:21
        Avatar xxxx   Návštevník

        ano, je to tam - cp v trojuholniku... tak sa s nim mozem rozlucit?

      • RE: Prehranie/ripovanie zahranicneho DVD 29.05.2020 | 23:12
        Avatar xxxx   Návštevník

        nieco som vyguglil - uz stahujem iso cez brasera na hdd cez TOTO... uvidime, co sa podari...

      • RE: Prehranie/ripovanie zahranicneho DVD 29.05.2020 | 23:36
        Avatar xxxx   Návštevník

        ok - dik za upozornenie na "copy protected" - iso je na hdd a mpv ho v pohode prehrava... uz len rip a na usb-cko do set-top boxu... :)

        • RE: Prehranie/ripovanie zahranicneho DVD 30.05.2020 | 07:37
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Ono to bude skôr tým, že stále vznikajú nové ochrany proti kopírovaniu. Niekedy to vyrieši nový kernel, niekedy nový program na grabovalie a niekedy to vyriešila novšia knižnica na dekrypciu CSS. Na 16.04 mi to nevedelo prehať tiež dosť veľa DVDčiek.

          Najsmutnejšie na tom je to, že tie ochrany a výhražné upútavky len odradzujú od kúpy bežnými ľuďmi. Kto nechce podporiť autora, ten si to stiahne bez obštrukcií, vyhrážok a zdarma.