SK Layout - klavesy < >

Sekcia: Konfigurácia 14.06.2020 | 16:00
Avatar malalama Ubuntu 20.04 Plasma 5.18  Používateľ

:D caute chlopaci :D noarmalne neviem aku aktegoriu dat.... Konfiguracia, HW, Programovanie? :D

v skratke som 30rokov odchovany na widlach, ale fusujem dost aj do programovania .... momentalne mi fakt vadi rozlozenie klavesov. Neverim ze to nejde aj inak ako mapovanim klaves. Proste ptrebujem rozlozenie SK-QWERTY klavesnice ako je vo windowsochz tym ze klavesy v lavo dole s pouzitim AltGR "/°#" potrebujem mat "<>#" a klasika so shiftom aby bola "*" a samotne tlacilo "&". Pisem ako mogol, hadam mi odpusite .... neda sa doinstalovat, nazvem to nejaky dalsi layout sk klavesnice... kedze mam na vyper az SK a SK-QWERTY

:(

dakujeeem ;)

    • RE: SK Layout - klavesy < > 14.06.2020 | 16:43
      Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

      Akú máš distribúciu? Aké máš prostredie?

      • RE: SK Layout - klavesy < > 14.06.2020 | 17:55
        Avatar malalama Ubuntu 20.04 Plasma 5.18  Používateľ

        Aktualne uz najnovsi Ubuntu 20.04 s prostredim KDE-Plasma 5.18 (taky fake Kubuntu :D) ale myslim ze toto nebude uplne vec graf. prostredia. ci? :-o

    • RE: SK Layout - klavesy < > 14.06.2020 | 19:59
      Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

      S KDE ti nepomôžem, ja mám Cinnamon. Tam je voľba klábosnica/rozloženie/klávesové skratky. To fake Kubuntu som nepochopil. Ubuntu + KDE je Kubuntu a originál.

      • RE: SK Layout - klavesy < > 14.06.2020 | 20:35
        Avatar debian+   Návštevník

        Je mu vadi, ze v Linuxe nie je slovenska klavesnica ako ta slovenska klavesnica vo Windowse. V linuxovej po kliknuti na pravy ATL a stlacenie na klavesnice dava znak (mimo a-z) ako na anglickej klavesnice. Vo windows dava ale iny znak.

        • RE: SK Layout - klavesy < > 16.06.2020 | 12:58
          Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

          Ko mu, co mu. Je mu. Mal si povedat, ze si bol v telke. Aha

          git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
    • RE: SK Layout - klavesy < > 15.06.2020 | 09:20
      Avatar malalama Ubuntu 20.04 Plasma 5.18  Používateľ

      prsene tak, napisal som to jak mongol, ospravednujem sa, asi co uz, proste si musim zvyknut ze znaky mam na klavesoch " , . " skor ma frustruje to, ze fyzicky na klavesnici mam znaky nakreslene inde ...

      • RE: SK Layout - klavesy < > 15.06.2020 | 09:49
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Tu máš celý postup pekne popísaný.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: SK Layout - klavesy < > 15.06.2020 | 16:12
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        To vyzerá byť veľmi zahustená klávesnica. Máš ty vôbec 105 kláves na nej?

        setxkbmap -print | grep geometry
        

        V Debian like systémoch na to pomáhalo vybrať si niečo podobné, napríklad príkazom:

        sudo dpkg-reconfigure keyboard-configuration
        • RE: SK Layout - klavesy < > 15.06.2020 | 17:02
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Totok by tiež mohlo zabrať.

          Osobne si ale k notebooku pripájam externú klávesnicu, príde mi to pohodlnejšie.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: SK Layout - klavesy < > 15.06.2020 | 18:54
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            A potom máš všade rôzne typy klávesníc, a každá má inde klávesy so šípkami, stránkovaním, backspace/delete alebo rôzne veľkosti a umiestnenie shift/enter. To by ma vytáčalo viac ako zadania od obchodníka ktorý chce predať hodinky s vodotryskom v cloude...

      • RE: SK Layout - klavesy < > 15.06.2020 | 19:18
        Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ
        prsene tak

        To sa ti podarilo :)

    • RE: SK Layout - klavesy < > 16.06.2020 | 07:35
      Avatar malalama Ubuntu 20.04 Plasma 5.18  Používateľ

      diky, no zial, mi nic nepomohlo, kaslemna to, zvyknem si .... momentalne sa venujem inym veciam... rypem do toho systemu statocne :D boh zehnaj Virtualnym masinam (nepokazim hlavny stroj)

      • RE: SK Layout - klavesy < > 16.06.2020 | 11:24
        Avatar debian+   Návštevník

        Na zistenia rozmiestnenia klaves pouzi program florence.

        A zo zaciatku si znaky ponalepuj ak lepkami.

        Sak si nainstaluj poriadne, nauc sa pripojit chroot, prikaz na install grub a zaarchivuj si system do tar. A ked sa Tvojim konanim dobabre system, tak obnovis rozbalenim tar.

        • RE: SK Layout - klavesy < > 16.06.2020 | 13:28
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Akože v chroote by mal inú klávesnicu? To znie zaujímavo. Vedel by si to rozviesť?

          • RE: SK Layout - klavesy < > 16.06.2020 | 13:36
            Avatar dege   Návštevník

            on reagoval na jeho vetu "rypem do toho systemu statocne :D boh zehnaj Virtualnym masinam (nepokazim hlavny stroj)" tak zo seba zas nerob kokota.

            • RE: SK Layout - klavesy < > 16.06.2020 | 13:48
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Aha, takže on mu teda radí že si má preinštalovávať alebo obnovovať hlavný OS namiesto kliknutia na rollback ku snapshotu testovacej virtuálky. To dáva zmysel, vedel by si to rozviesť?

              Takých rád ako sa škrabať ľavou rukou za pravým uchom keď človek nemá pivo v chladničke som videl veľa.

              • RE: SK Layout - klavesy < > 16.06.2020 | 15:31
                Avatar dege   Návštevník

                Ja nehodnotim ci mu radi nieco technicky OK.. k tomu som nepisal nikde nic.Zbytocne odbacas debatu.Chcel si ho zjebat, lebo nevies citat a nevyslo ti to.

                • RE: SK Layout - klavesy < > 16.06.2020 | 16:49
                  Avatar samalama   Návštevník

                  on je momentalne, teda vlastne furt, postihnuty. taky chuj ako on nema paru, a ani nema zmysel s nim cokolvek riesit, bo len same sracky vypusta. normalne niet jedineho prispevku, zeby tam nebolo aspon kus hovna...

        • RE: SK Layout - klavesy < > 16.06.2020 | 15:20
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

          Na zálohu systému by som zvolil jednoduchší spôsob, keď už to radíš.

    • RE: SK Layout - klavesy < > 17.06.2020 | 09:08
      Avatar malalama Ubuntu 20.04 Plasma 5.18  Používateľ

      joj chlopi, nerozculujte sa, na to mame pocitace :D ja som vybaveny, zalohy si riesim klonovanim 1:1 na druhy disk .... aj ked kusok pracnejsie, ale za to zaloha v sufliku v bezpeci.

      • RE: SK Layout - klavesy < > 17.06.2020 | 11:57
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        A nad čím by sa tu mal človek rozčuľovať, nad radami čo nesúvisia s riešením alebo nad koprofíliou samej lamy v ktorej zas nesklanal?

        Nebuď smiešny, to je už dávno tunajší koloryt.