Nvidia drivers pre Debian

Sekcia: Hardware a Drivery 23.05.2006 | 11:08
Avatar mikes   Používateľ
Zdravim ludia... prosim Vas, mohol by mi niekto poradi... dnes som nainstaloval Debian, problem mam pri spustani Xov... mam pocit ze nemam drivery pre graficku kartu Geforce 6600... tie co som si stiahol z oficialnej stranky mi nesli kedze to boli pkg1.run a nie .deb... vie mi niekto poradit ako ich nainstalovat alebo kde zohnat drivery pre debian? diky moc
    • Re: Nvidia drivers pre Debian 20.01.2006 | 23:11
      Stako   Návštevník
      musis ich spustit takto: #sh nazov_ovladaca.run dobre je mat nainstalovane kernel-source potom je postup tak7to napis uname -r vypise ti cislo tvojho kernelu #sh nazov_ovladaca.run --kernel-name="cislo_tvojho_kernelu"
      • Re: Re: Nvidia drivers pre Debian 20.01.2006 | 23:37
        Avatar mikes   Používateľ
        no fajn, uz som spustil instalaciu:)heh... lenze vznikol dalsi problem... unable to find kernel source tree... atd... a predtym vyhlasil nejaky rozdiel vo verziach kernelov, v ktorom bol vytvoreny driver a ktory mam ja... aspon tak som tomu pochopil... budem vdacny za nejake dalsie solution:) dik
        • Re: Re: Re: Nvidia drivers pre Debian 21.01.2006 | 01:52
          Stako   Návštevník
          (Neskoro ale predsa). čo ti vypísalo ked si napísal príkaz uname -r skontroluj či máš nainštalovaný kernel-source. s debianom ešte len začínam tak nepoviem presný návod ako to zistit pomocov nejakého príkazu. prezri si vsetky balíčky ktoré maš na cd alebo dvd a ak ho tam nájdeš tak ho nainštaluj. potom ked to skusiš znova už to musí ísť. A to stou verziou kernel skús toto: pomocov total commandera vo windowse si prezri ten tvoj ovládač (kávesa F3) postupne prejdi tie všetky blaboly na začiatku až sa dostaneš k časti kde máš výpis všetkých verzií linuxov pre ktoré je ten ovládač určený. ak tam ten tvoj nieje tak musíš stiahnuť nový. to je všetko z mojej strany.
          • Re: Re: Re: Re: Nvidia drivers pre Debian 21.01.2006 | 02:07
            Avatar mikes   Používateľ
            uname -r vypisoval 2.2.20-idpci (alebo take nieco)... no pokusim sa nieco porobit... ale dik moc
          • Re: Re: Re: Re: Nvidia drivers pre Debian 21.01.2006 | 02:13
            Avatar mikes   Používateľ
            a ten ovladac co som stiahol z nvidia.com ani pre debian nieje... no snad niekde zozeniem taky... zatial som nenasiel:(
            • Re: Re: Re: Re: Re: Nvidia drivers pre Debian 21.01.2006 | 09:02
              Avatar dusan Arch Linux + Openbox  Používateľ
              Nvidia driver pre Debian jednoducho nainstalujes cez Synaptic alebo (ak sa zaobides bez graf. nadstavby) rovno cez prikazovy riadok: apt get install nvidia-kernel nvidia-glx.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nvidia drivers pre Debian 21.01.2006 | 14:35
                Avatar mikes   Používateľ
                tam uz problem nieje... instalaciu som spustil, problem je teraz niekde inde... No precompiled kernel was found to match your kernel... rovnake problemy mam aj na odpojenom disku kde mam nainstalovany mandrake... cize problem je stale v grafickej karte... dalsia vec, ze s nou mam problemy aj vo windowse, niekedy... to ale nemeni nic na veci, ze skratka tie drivery nemozem nainstalovat...
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nvidia drivers pre Deb 22.01.2006 | 19:51
                  Stako   Návštevník
                  Zase ja. Tiež mám tu grafiku ako ty a včera som aj nainstaloval debian a spojazdnil aj nvidia drivers. Je to jednoduché spusti KDE a pomocov Synaptic nainštaluj kernel-sorce (samozrejme taky aký más takže uname -r) potom nainštaluj aj kernel-headers (tiež stakým istým označením ako máš aj kernel-source) dalej stlač ctrl+alt+f2 a prihlás sa ako root zadaj: killall gdm alebo #
            • Re: Re: Re: Re: Re: Nvidia drivers pre Debian 21.01.2006 | 09:03
              Avatar dusan Arch Linux + Openbox  Používateľ
              Nvidia driver pre Debian jednoducho nainstalujes cez Synaptic alebo (ak sa zaobides bez graf. nadstavby) rovno cez prikazovy riadok: apt get install nvidia-kernel nvidia-glx.
    • Re: Nvidia drivers pre Debian 23.01.2006 | 14:27
      martin   Návštevník
      ja to robim priblizne takto: - nainstalujem si source package jadra ktore pouzivam - skompilujem si to jadro s .configom z adresara /boot - prepnem sa do konzoly a stopnem x - spustim nvidiovske .pkg s ovladacom ...
    • Re: Nvidia drivers pre Debian 23.05.2006 | 00:21
      Avatar mrtwosh slackware  Používateľ
      ahoj, tak som sa dnes pokúšal nainštalovať nvidia driver 1.0-8756, počas inštalácie som zvolil automatickú konfiguráciu xfree, po úspešnom ukončení nenabehnú xka, iba asi trikrát preblikne logo nvidia a hodí ma späť do konzoly. idem na jadre 2.6.8-2-K7. pokúšal som sa aj ručne upraviť pôvodný XF86Config podľa návodu, ale nepomohlo - skončilo to tým istým výsledkom. teraz som vrátil nastavenia do pôvodného stavu, teda s driverom "nv", takže idem bez akcelerácie. ak by sa niekto našiel, mohol by som prípadne poslať logovací súbor. ďakujem.
    • Re: Nvidia drivers pre Debian 23.05.2006 | 11:08
      Avatar dusan Arch Linux + Openbox  Používateľ
      Debian obsahuje nastroj, ktory instalaciu (nielen) nvidia driverov dost ulahcuje. Vola sa module-assistant, ktory vsetko potrebne (stiahnutie potrebnych zdrojov a suborov, vytvorenie modulov) urobi sam. Staci zadat prikazy: apt-get install module-assistant nvidia-kernel-common m-a prepare m-a auto-install nvidia Po uspesnej instalacii by som odporucal este dpkg-reconfigure xserver-xorg (namiesto xorg moze byt xfree86, podla toho, co pouzivas).