Ikony na ploche - ako sa ich zbavim? - gnome

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.02.2006 | 06:49
Avatar - ScoRpio - http://Notes.MartinFrano.info  Používateľ
Dobry den, presiel som na graficke prostredie gnome. Zaujimalo by ma ako odstranim ikony - kôš, a floppy z plochy. Kto mi s tim trošku helpne? Hladal som už aj v Gnome ovládacom centre a žiadnu volbu "nezobrazovať" ikony na ploche som nenašiel... pri pokuse "delete" ikon to nereagovalo...
http://Notes.MartinFrano.info
    • Re: Ikony na ploche - ako sa ich zbavim? - gnome 04.02.2006 | 14:00
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      cd ~/.Destkop a tam odstran ikonky ktore chces odstranit
      • Re: Re: Ikony na ploche - ako sa ich zbavim? - gno 04.02.2006 | 16:07
        - ScoRpio -   Návštevník
        Nejak to nefunguje... A len tak pre istotu... kde to mam pisat?
        • Re: Re: Re: Ikony na ploche - ako sa ich zbavim? - 04.02.2006 | 16:26
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          pardon nie ~/.Destkop ale ~/Desktop
          • Re: Re: Re: Re: Ikony na ploche - ako sa ich zbavi 04.02.2006 | 17:21
            - ScoRpio -   Návštevník
            Este by ma zaujímalo akým príkazom budem vymazávať tie ikony...
            • Re: Re: Re: Re: Re: Ikony na ploche - ako sa ich z 04.02.2006 | 17:44
              martin   Návštevník
              spust si gnome-terminal (pripadne xterm, konsole apod.) a zadaj prikazy: pre presunutie sa do adresara pracovnej plochy: cd ~/Desktop pre vymazanie danej ikony: rm nazov_ikony
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ikony na ploche - ako sa i 05.02.2006 | 01:12
                - ScoRpio -   Návštevník
                Toto mi napríklad píše : rm: cannot remove `floppy': Adresár alebo súbor neexistuje
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ikony na ploche - ako 07.02.2006 | 19:08
                  Avatar - ScoRpio - http://Notes.MartinFrano.info  Používateľ
                  Ako doteraz nemam vymazane tie ikony z tade... plls help. Napisem nazov ikony a vypise mi hento... akym prikazom zistim realny nazov tich ikon? Alebo aspon prikaz na zistenie ake su subory v adresary... lebo plocha je vlastne jeden adresar...
                  http://Notes.MartinFrano.info
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ikony na ploche - 07.02.2006 | 19:11
                    Avatar borg Fedora  Administrátor
                    cd ~/Desktop ls [tu bude vypis suborov, priblizny tvar floppy.desktop] rm floppy.desktop
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ikony na ploche - 07.02.2006 | 19:20
                    ---   Návštevník
                    ak to je v gnome tak tam je prehliadac suborov nautilus , spust ho a v tvojom domovskom adresari je adresar Desktop. V nom su nejake subory , zmas co tam (na ploche) nechces mat
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ikony na ploch 09.02.2006 | 13:30
                      - ScoRpio -   Návštevník
                      SuSe to ma asi nejako "vadne" /inac/ spravene... nevidim tam nič. iba dokumenty čo tam mám ako .txt. V obydvoch prípadoch.
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Ikony na ploch 09.02.2006 | 13:49
                        meno   Návštevník
                        tak neviem, nerad veci komplikujem, gnome nepouzivam, ale take ze kliknut pravym tlacitkom na ikonu a zvolit delete by neslo, alebo kliknut na ikonu a stlacit del... od takeho desktop managera ako gnome bezpochyby je by som podobnu ficuru ocakaval
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ikony na ploch 13.02.2006 | 16:02
                          - ScoRpio -   Návštevník
                          No skoda... ze to tam nie je...
    • Re: Ikony na ploche - ako sa ich zbavim? - gnome 25.02.2006 | 06:49
      Drom   Návštevník
      Spust gconf-editor a podivej se do vetve: /apps/nautilus/desktop/ Tyhle klice nastav na false (vypni) nebo true (zapni) podle toho, co chces: /apps/nautilus/desktop/computer_icon_visible /apps/nautilus/desktop/documents_icon_visible /apps/nautilus/desktop/home_icon_visible /apps/nautilus/desktop/trash_icon_visible /apps/nautilus/desktop/volumes_visible