Ktore distro menej zerie zo sys. prostriedkov?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 13.02.2006 | 17:37
Avatar - ScoRpio - http://Notes.MartinFrano.info  Používateľ
Ktora distribucia zere menej zo sys. prostriedkov? - Zatazenie CPU,RAM... Mam SuSe 10.0 Eval s Gnome. Mal by som zaujem o Ubuntu 5.10 Ktora z týchto distier bere menej z ram a z CPU? Prosim piste sem hodnoty -- Mne SuSe po nastartovani bere 0%-2% z CPU A z ram 135MB. Kto uz mal tu cest skusat obidve distra? Ktore distro ide sviznejsie a cas bootu v porovnani?
http://Notes.MartinFrano.info
    • Re: Ktore distro menej zerie zo sys. prostriedkov? 13.02.2006 | 16:41
      Avatar otrek Mandriva, Gentoo  Používateľ
      otazka na teba, co ti brani skusit obe? skusis a uvidis, o tom to je. Inak pokial poznas linux tak vies, ze zaklad je uplne rovnaky. Jedno jadro, jeden desktop, akurat to inak vyzera. Ked chces minimalizovat svoje poziadavky, tak daj gentoo, inak to je uplne jedno. otrek
      • Re: Re: Ktore distro menej zerie zo sys. prostried 13.02.2006 | 17:37
        - ScoRpio -   Návštevník
        Na Gentoo si pockam az na verziu 2006 z dvovodu {hadam} bezproblemoveho grafickeho instaltora. No a ked som zacal pouzivat vyhradne prostredie gnome tak rozmyslam o distre ktore je "na to upravene"... Mal som starsiu veziu Ubuntu a ten mi moc do oka nepadol.... bol nejaky spomalený...
    • Re: Ktore distro menej zerie zo sys. prostriedkov? 13.02.2006 | 16:41
      Attila   Návštevník
      Vo všeobecnosti bez ohladu na distribuciu ti linux využíva na maximum tvoj hardwer ked to potrebuje, a ked je v odychovom štádiu, teda po naštartovaní, ked už nič nerobí má cpu na 0 až 2%, podla toho aké systemové služby si ty nechal spustené. Popis velkosti ram je dôležitý len pre chod niektorých programov ako openoffice, kam by sa zo skuseností zišlo skôr 256 mb ramu. Zmenou distribucie vela toho nezmeníš, ak neberem do uvahy aktualizovanie, čiže vymena jedneho distra spred 2 rokov za iné distro, ktoré vyšlo pred mesiacom. A na poslednú otazku ti odpoviem tak, že teraz tie posledné vydania všetkých distribucií sú dosť svižné pri štarte, kedže používaju najnovšie jadrá a k tomu využívaju program udev, ktorý vystriedal cca pred polrokm starý devfs, ktorý pri štarte bol naozaj pomalý.