/proc/acpi - ako zistim ze je pripojene napajanie?

Sekcia: Hardware a Drivery 25.01.2007 | 22:06
Avatar nahnevaný mladý muž gNewSense  Používateľ
Sedim za notbukom kde je na kabli vypinac na ktorom nieje jasne kedy je zapnuty a kedy vypnuty a na nb je kontrolka napajania tak blbo navrhnuta ze neviem urcit ci tam ide stava alebo nie. Ako v /proc/acpi (alebo inde) zistim ze notebuk je pripojeny na elektricku siet a ako zistim ze ide z baterie. Vdaka.
    • Re: /proc/acpi - ako zistim ze je pripojene napajanie? 27.01.2007 | 00:01
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      No mne to ukazuje priamo power manager v gnome. Ale inak u mňa je to takto cat /proc/acpi/ac_adapter/C1B2/state . Píše, buď on-line alebo off-line. Mám HP nx6310
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: /proc/acpi - ako zistim ze je pripojene napajanie? 18.02.2011 | 11:26
        Avatar br0c3k Ubuntu 10.10  Používateľ
        ja mam problem ze gnome power manager mi sice indikuje kedy je notebook v sieti a kedy nie, ale nezobrazuje mi cas to vybitia a cas do nabitia... ani percentualne

        a cas odcasu ane nezmeni stav ze ci je alebo nieje na sieti... podotykam ze mi to robi blbosti uz hned po instalacii
        • Re: /proc/acpi - ako zistim ze je pripojene napajanie? 18.02.2011 | 11:53
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          Toto mi robil starý notebook s nejakým jadrom po zobudení. Len už neviem s akým. Skúsil by som zmeniť jadro, prípadne sa pozrieť po update biosu. To bude problém v ACPI.
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
    • Re: /proc/acpi - ako zistim ze je pripojene napajanie? 09.03.2011 | 12:42
      Avatar driller Ubuntu, OpenSuSE  Používateľ
      ak sa dobre pamatam, tak to bolo niekde v /sys alebo /proc, hladaj subory ktore v nazve obsahuju "batt" alebo take nieco


      • Re: /proc/acpi - ako zistim ze je pripojene napajanie? 16.06.2011 | 23:21
        Avatar br0c3k Ubuntu 10.10  Používateľ
        nasiel som ale je to len stav baterky a aktualne info (asi) ale po odpojeni/pripojeni nabijacky sa nic nezmeni
    • Re: /proc/acpi - ako zistim ze je pripojene napajanie? 16.06.2011 | 23:43
      Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
      Mrkni do
      /sys/class/power_supply/
      ak mas spravne nastavene jadro, mal by si tam mat prislusne polozky a ked sa do nich pozries, mozno najdes to, co hladas. Inac pokial mas thinkpad, modul tp_smapi poskytuje slusnejsie informacie a aj moznost nastavit ficurky. Potom hladaj v:
      /sys/devices/platform/smapi/