navrhy na programy (a pod.)

Sekcia: Komunita 13.04.2007 | 20:04
Avatar uid0 Debian  Používateľ
myslim, ze sa tu vyskytuju ludia schopni nieco vytvorit, takze sem mozete napisat ake programy vam chybaju a niekto sa toho mozno ujme (alebo poradi uz existujuce riesenia, ktore sa vam nepodarilo objavit)
Debian. apt-get into it…
    • Re: navrhy na programy (a pod.) 13.04.2007 | 20:19
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      parada, dobry napad. linuxos code summer
    • Pluginy a dalsie hovadiny 13.04.2007 | 20:49
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Chyba mi poriadny export z inkscape do openoffice (odg), alebo poriadny import svg v openoffice.
      Dalej by som uvital, keby niekto urobil import mng do gimpu.

      Dalej by som chcel neaky graficky programik na spravu mysql (najlepsie v qt, nieco ako mysqlcc, skoda, ze nie je vyvijany a na novsich verziach mysql nefunguje korektne). Tieto nove gtk-ckovske programy na spravu mysql su totalny srot, ked pisem dlhsie query (asi 5 riadkov) tak to strasne dlho trva kym zareaguje na stlacenie klavesy, v mysqlcc to bolo ok.

      Tiez by bolo mile keby sa niekto pohral s metatheme.

      To asi vsetko co ma trapi ;)
      • Re: Pluginy a dalsie hovadiny 13.04.2007 | 20:59
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Je to dobry napad. Mne chyba nejaky program pre GNOME ktory by umoznoval mat na ploche konzolu (ako pre KDE On-Desktop-Terminal) - bolo by to fakt super. Ja som si raz pomocou PyQT spravil vlastny prehliadac textovych fajlov 8-) :D No nie som uzasny? :D
        To Miroslav Bendík:
        A co tak na spravu mysql pouzivat phpmyadmin? je tam vsetko, sice by bolo okej pracovat s mysql bez internetoveho prehliaca, mam pocit ze to je zbytocne, preco vytvarat nieco co uz existuje, a je to v celkom dobrej forme?
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: Pluginy a dalsie hovadiny 13.04.2007 | 21:08
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
          No z phpmyadmina mam taky divny pocit, ze to dokaze vsetko okrem spravy mysql :D. Napriklad este sa mi v konquerore nepodarilo 2x za sebou spustit rozne sql prikazy bez toho aby som restartoval konqueror :D. Pravdu povediac vzdy pri praci s phpmyadminom mam chut vyhodit svoju mys cez okno (stastie, ze nie je bezdrotova).
          • Re: Pluginy a dalsie hovadiny 13.04.2007 | 21:18
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            tak: mysqld a potom mysql -u $USER -p
            Ja SQL syntax poznam, ale len teraz som objavil krasu textoveho rezimu mysql :). Doteraz som pracoval s mysql len v PHP alebo phpmyadmin, ale vidim ze sa to da aj inac. It's nice..
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
            • Re: Pluginy a dalsie hovadiny 13.04.2007 | 21:20
              Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
              na servri zvycajne ludia nemaju pristup cez SSH, to mava len spravca :)
              Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
              • Re: Pluginy a dalsie hovadiny 13.04.2007 | 21:27
                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                a co tak spravit account, ktory by miesto login shellu spustil mysql?
                Debian. apt-get into it…
                • Re: Pluginy a dalsie hovadiny 13.04.2007 | 21:37
                  Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                  keby tak islo ssh :D no nejakym zazrakom system, ktory sa uz dlho pouziva, po preneseni na XEN nechce prihlasit ludi cez SSH a netusim preco. Normalne v CentOSe+XEN to ide, len u toho systemu, kde je linuxos, to nejde :( No aj tak je to jedno, aj tak sa pojde na novy server s gentoo :) (vsak uvidite novinky preco ;)) .
                  Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                  • Re: Pluginy a dalsie hovadiny 13.04.2007 | 21:45
                    Avatar uid0 Debian  Používateľ
                    och, no to musi byt teda bomba. takze predpokladam spomalenie? neviem si predstavit co by sme si ine mohli vsimnut...
                    Debian. apt-get into it…
                    • Re: Pluginy a dalsie hovadiny 13.04.2007 | 21:48
                      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                      no kvoli tomu, ze tam je centos a par inych programov (a jeden mrtvy) projekt, tak sa nedaju pridat niektore featurky... a spomalenie nebude, vsak to bude bezat pod XENom na tom istom stroji, dokonca by to malo ist este o nieco rychlejsie.
                      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
            • Re: Pluginy a dalsie hovadiny 13.04.2007 | 21:59
              Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
              No mysql je totalne genialny, teraz pouzivam az na to, ze ked su stlpce priliz dlhe tak to v terminali rozhadzuje. Da sa to nastavit takym sposobom aby povedzme zobrazilo zaciatok textu (napriklad 10 znakov) a potom ... ?
        • Re: Pluginy a dalsie hovadiny 15.04.2007 | 14:32
          qw11   Návštevník
          Konzola na ploche myslis nieco taketo?
          tilda
        • Re: Pluginy a dalsie hovadiny 03.05.2008 | 17:45
          mic   Návštevník
          vyskusaj terminatora, to sa celkom podoba na to, co chces:-)
    • Re: navrhy na programy (a pod.) 13.04.2007 | 21:10
      Avatar Misko Kripel slackware  Používateľ
      Nejako nám mäkneš!
      asdf
      • Re: navrhy na programy (a pod.) 13.04.2007 | 21:29
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        do? ja? ale neee, forever hardcore :D

        ale to sem nepatri
        Debian. apt-get into it…
    • Re: navrhy na programy (a pod.) 13.04.2007 | 21:31
      Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
      port autocadu, archicadu, nexisu, a obdobnych stavbarskych programov
      git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
      • Re: navrhy na programy (a pod.) 13.04.2007 | 21:36
        Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
        btw, keby sa niekto chytil napisat nieco ako nexis, som ochotny s nim spolupracovat:
        mozem mu skusit vysvetlit to malo co viem zo statiky (jedna sa vlastne len o vzorce a dosadzovanie do nich, asi by to nemalo byt zlozite), porobit nejake ikonky, obrazky + ked vysvetli ako, spravit aj dalsie veci (programovanie je pre mna ale uz dlhsi cas spanielska dedina - kedysi som nieco skusal v pascale, ale to je uz davno)

        taktiez mozem dat podnety na tvorenie stavbarskeho CAD programu (aj ked pochybujem ze by sa toho niekto chytil)
        git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
      • Re: navrhy na programy (a pod.) 12.04.2008 | 16:19
        Avatar fantofas Greenie 2.1 a OpenSUSE 10,3  Používateľ
        ja chodim na taku tupu skolu kde nepouzivaju autocad ale stary cadkey.. tak ten by sa mi hodil na linuxe lebo len pre ten cadkey chodim do win
        Linux - Because life is too short for rebootS
      • Re: navrhy na programy (a pod.) 16.04.2008 | 06:34
        proof   Návštevník
        Autocad 2002 rozbehas cez wine.. http://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=1924
        A nemozes cakat, ze niekto zadarmo spravi softy, ktore maju byt ako tie co su pod Windows za statisice. Platene CAD softy pre linux su: bricscad,..
    • Re: navrhy na programy (a pod.) 13.04.2007 | 21:46
      WlaSaTy   Návštevník
      nejake virusy alebo trojany by bodli.

      • Re: navrhy na programy (a pod.) 14.04.2007 | 11:52
        Avatar Michal Sekletár Arch Linux  Používateľ
        hh... :D tak toto ma fakt pobavilo.
        DON'T FEAR THE PENGUINS Jabber: seki@jabbim.sk
      • Re: navrhy na programy (a pod.) 20.06.2007 | 15:52
        Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
        myslel si toto? <a href="">http://kecy.roumen.cz/roumingShow.php?file=macvirus.jpg</a>
        Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
      • Re: navrhy na programy (a pod.) 03.05.2008 | 17:47
        mic   Návštevník
        nahodou, mne sa minule podarilo jeden virus pod wine spustit. Taky co posielal linky na seba cez ICQ
    • Re: navrhy na programy (a pod.) 14.04.2007 | 12:42
      --   Návštevník
      poriadny ocr program ktory by vedel rozpoznavat aj slovenske texty
      • Re: navrhy na programy (a pod.) 14.04.2007 | 12:55
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        ja som skusal nejake OCR a zda sa, ze clara je dobry program s moznostou ucenia sa (ale nejak som nepobral to ovladanie), len je mozne, ze je mrtvy

        google tiez financuje vyvoj nejakeho OCR - http://code.google.com/p/ocropus/
        ked to vydaju, tak to vyskusam
        Debian. apt-get into it…
        • Re: navrhy na programy (a pod.) 14.04.2007 | 13:08
          --   Návštevník
          tiez som skusal gocr, ocrad, tesseract ocr aj v kombinacii s kooka, clara... ale nic moc

          drzim im palce aby im to s tym ocropusom vyslo
          • Re: navrhy na programy (a pod.) 15.04.2007 | 14:44
            Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
            chyba mi prehliadac obrazkov ktory ich dokaze orezat, znemsit, upravit jas, gammu,kontrast, vlozit obsah schranky, pridat text. nieco ako xnview pod win; pripadne google picasa - ta je ale nepouzitelna bo je hrozdne pomala (je robena cez wine :/ ) a prehana to s indexovanim obrazkov (skenovanie disku)...
            lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
            • Re: navrhy na programy (a pod.) 15.04.2007 | 14:49
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              > nieco ako xnview pod win

              http://perso.orange.fr/pierre.g/xnview/endownloadlinux.html
              Debian. apt-get into it…
            • Re: navrhy na programy (a pod.) 19.05.2007 | 16:20
              Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
    • Re: navrhy na programy (a pod.) 19.05.2007 | 16:23
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Mnohym ludom chybaju kvalitne hry pod linuxom, takze som jednu nekvalitnu hru napisal v pascale ;). Kto sa chce porhat tak TetrisGL. Je tam binarka pre win, lin aj zdrojaky ;).
      • Re: navrhy na programy (a pod.) 02.06.2007 | 02:47
        Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
        Zišiel by sa program na predikciu NMR spektier, niečo ako dokáže Chem Draw vo windows, podľa možnosti aby predikoval ako 1H, tak i 13C a možno aj ďalšie jadrá. Neurazil by som sa, keby počítal aj štiepne konštanty.

        Ďalej niečo na spôsob Winepr - simulácia EPR spektier - našiel som XEMR, ale sú to zdrojáky s takými nenormálnymi závislosťami všelijakých knižníc, že som kompiláciu vzdal a ostal som pri cracnutom winepr a jednej .exe inštalačke.

        Zišiel by sa nejaký program ako QTiplot - ale s dokonalou konverziou na všade používaný .opj originovský formát - je to výborný program, ale tá konverzia nestojí za nič. Je ho možné použiť na opustenom ostrove, kde netreba kompatibilitu výstupných súborov.

        Nejaký program na kvantovochemické modelovanie, niečo na spôsob Hyperchemu vo windows, výpočet konformácií, spinovej hustoty, väzbových uhlov, dĺžok väzieb a väzbových energií - potom samozrejme aj predikcia rotačno - vibračných spektier.

        Zišiel by sa aj nejaký program na monitorovanie siete - ale taký, ktorý preverí najbližšie a aj širšie okolie počítača - MAC adresy, IP, firewally a podobne. Pre windows takýchto užitočných vecičiek je napísaných neúrekom.

        Momentálne väčšina programov, ktoré využívam (ak si odyslíme openoffice a firefox a všetko to, čo priamo súvisí so systémom) beží lepšie alebo horšie pod wine a to čo nebeží pod wine, na to mám cracnutý windows. Ocenil by som väčšiu dostupnosť dobrých programov.
        "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
      • Re: navrhy na programy (a pod.) 02.06.2007 | 03:04
        Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
        Ešte musím dodať, že najlepšie programy spravidla chýbajú v repozitároch ako .rpm balíky, sú dostupné iba ako zdrojáky. Na čo sú mi zdrojáky, keď ich neviem skompilovať - postup ./configure, make, make install a vyhodi vždy množstvo chýb, že to vzdám. Za ten čas by som mal binárku dávno nainštalovanú.
        "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
        • Re: navrhy na programy (a pod.) 03.06.2007 | 10:56
          GeoRW   Návštevník
          Tak sa nauc kompilovat. Nie je to nic zlozite. ./configure ti vyhodi pravdepodobne chybajuce kniznice, ktore musis doinstalovat (developerske balicky - zdrojaky). Sice musis niekedy doinstalovat aj 100 MB :)
    • Re: navrhy na programy (a pod.) 03.06.2007 | 11:49
      Elven   Návštevník
      chyba mi vlastne distro. kto mi ho urobi? :-D
      • Re: navrhy na programy (a pod.) 03.06.2007 | 14:41
        Avatar rebrik Arch, Ubuntu  Používateľ
        Skus popytat Stana Hofereka :-)
        Of All The Things I've Lost, I Miss My Mind The Most.
      • Re: navrhy na programy (a pod.) 03.06.2007 | 15:41
        Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
        asi od temy ale konecne som nasiel nico na prezeranie a upravu fotiek - showimg a showfoto :) ; digikam funguje perfektne na fotak
        lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
    • Re: navrhy na programy (a pod.) 20.06.2007 | 19:39
      :-)   Návštevník
      privital by som keby niekto urobil nieco 100% kompatibilne s prekladatelskym nastrojom wordfast co by fungovalo v s openoffice.org. kedze sa jedna jeden zo "standardne uznavanych" prekladatelskych nastrojov tak by to mnohi prekladatelia privitali. vytvorit to by nemal byt nejaky velky problem kedze maslim ze to ide len o nejaku sablonu/skript.
    • Re: navrhy na programy (a pod.) 20.06.2007 | 22:35
      Avatar srigi   Používateľ
      • Poriadny GTK+ torrent klient s web rozhranim
      • poriadny GTK+ prehliadac obrazkov, ala Irafanview - kopec in-build filtrov, ale lahky a rychly
      • Mirandu - NATIVNU, dolezite su tie pluginy
      • a nejaky fakt konkurencie schopny suborovy manazer ala TC
      • Re: navrhy na programy (a pod.) 28.06.2007 | 00:13
        Avatar Tommy Angelo   Používateľ
        1. FrostWire - dokaze tahat, vyhladavat data na P2P + ma zabudovanu podporu torrent
        2. gnomacky prehlaidac...
        3. hmmm :D
        4. krusaider, gnome-commander
      • Re: navrhy na programy (a pod.) 12.04.2008 | 01:53
        Avatar jv openSuSE 11  Používateľ
        To s tou Mirandou som nepochopil. Akoze nativnu Mirandu pre KDE/Qt povedzme, ktora bude mat kompatibilny system pre pluginy s Win32 Mirandou?
    • Re: navrhy na programy (a pod.) 12.04.2008 | 00:31
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      tak toto nevyslo :)
      Debian. apt-get into it…
    • Re: navrhy na programy (a pod.) 12.04.2008 | 16:16
      Avatar rudHas ubuntu 10.10  Používateľ
      Potreboval by som tak z archivovat subory že po ich stiahnuti sa rozbalia sami,,či už v XP winrare,7z,alebo v linuxovych archivačnych..
      http://rudhasweb.ic.cz/
      • Re: navrhy na programy (a pod.) 12.04.2008 | 16:21
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        7z sam o sebe by myslim mal zvladat vytvorit taky subor
        Debian. apt-get into it…
        • Re: navrhy na programy (a pod.) 23.04.2008 | 00:24
          <<<>>>   Návštevník
          mne chyba podpora transferov v kopete :(
          • Re: navrhy na programy (a pod.) 23.04.2008 | 00:30
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            tak toto uz 7z nezvlada
            Debian. apt-get into it…
    • Re: navrhy na programy (a pod.) 23.04.2008 | 00:44
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      velmi by som privital klikatko na robenie klikatiek...

      teda program, ktori by fungoval asi nasledovne:

      spustil by sa, pricom by sa ukazalo okienko. Na nom by bolo niekolko tlacitok. Teda zatial nic zlozite.

      To, co by jednoduche tlacitko urobilo, by bolo ulozene v nejakom textovom subore settings, ktory by sa dal lahko modifikovat.




      takze... vznikol by velmi jednoduchy program, kde by sa dalo napriklad zakliknut, aby nainstaloval nejake kodeky, urobil zalohu sources.list... jednoduche veci.


      subor settings by mohol vyzerat asi takto:


      UvodnyText=
      PolickoPocet=5
      PolickoText0=Nainstaluj Skype
      PolickoPrikaz0=sudo apt-get install skype
      PolickoText1=Nainstaluj Operu
      PolickoPrikaz1=sudo apt-get install opera
      PolickoText2=Nainstaluj K3B
      PolickoPrikaz2=sudo apt-get install k3b
      PolickoText3=Vycisti pouzite archivy
      PolickoPrikaz3=sudo apt-get clean
      PolickoText4=Obnov zdroje
      PolickoPrikaz4=sudo apt-get update


      v com by bol takyto programcek urobeny, to veru neviem. Nemam vobec prehlad. Ale tak zvladlo by to viac roznych jazykov...



      nasledne... stacilo by obidva subory niekomu poslat cez mail alebo hodit niekde na web (alebo do distra :P)
      • Re: navrhy na programy (a pod.) 23.04.2008 | 01:38
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        primitivny skriptik by vyzeral asi takto:
        #!/usr/bin/env ruby
        require 'gtk2'
        
        buttons = [ ['one', 'zenity --question --text "?"'],
                    ['two', 'zenity --question --text "??"'] ]
        
        win = Gtk::Window.new
        vbox = Gtk::VBox.new
        win.add(vbox)
        
        buttons.each { |b|
                button = Gtk::Button.new(b[0])
                button.signal_connect('clicked') {
                        exec b[1]
                }
                vbox.add(button)
        }
        
        win.show_all
        
        Gtk::init
        Gtk.main
        

        ruby ma peknu kniznicu pre yaml, takze ani z configu by nemal byt problem nacitat

        dalsia moznost je napisat shell script, ktory vygeneruje prislusny zenity prikaz z configu (zenity na to bohate staci, ja uz som si taky maly interface skriptoval, ale negeneroval som ho)

        ja len tak, urcite sa najde nejaky fanusik tvojho distra co to zvladne, je to jednoduche
        Debian. apt-get into it…
        • Re: navrhy na programy (a pod.) 23.04.2008 | 02:58
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          do greenie by sa to hodilo... ale napadlo ma aj ine pouzitie.

          predstav si, ze (priklad) si z kosic a mas kamarata lamera v BA. no a chces mu vsetko nastavit.

          len mu posles prikaz ktorym sa cez wget programcek stiahne aj s konfigom, on si poklika, a vsetko urobi samo :)
          • Re: navrhy na programy (a pod.) 03.05.2008 | 21:56
            <<<>>>   Návštevník
            Stano a co tak len tak spravit si skript ? obycajny shellacky popripade nejake vyskakovacie okienka ?
            nic zlozite :) ved tam rovno pises prikazy
      • Re: navrhy na programy (a pod.) 03.05.2008 | 21:44
        Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor