cenzura na linuxos?

Sekcia: Ostatné 13.06.2007 | 18:47
Avatar chatpall   Používateľ
Pred par chvilami tu bol negativny clanok smerujuci proti "Linuxu". Bol uzamknuty v priebehu 4 reakcii a ako sa pozeram tak asi aj vymazany. Aj ked to bol jeden z dalsich pokusov o flame nemusel byt hned odstraneny, mohlo sa pockat ci by mu niekto nevstupil do svedomia. Povazujem "linuxakov" za celkom inteligentne stvorenia, ktore sa len tak lahko nedaju rozhadzat. Skuste nabuduce admini vydrzat...Ak ma niekto taky nazor ako ten clovek, treba mu pekne vysvetlit, ze je jeho nazor zaujaty a s predsudkami. Dikes.
NERUSTE TENTO UCET!!!
    • Re: cenzura na linuxos? 13.06.2007 | 19:13
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      zmazal som ho ja .. myslim, ze podobnych MS like flame-ov je este v historii diskusie zopar, zbytocne vytlacal miesto inteligetnym otazkam normalnych userov a dotycny si zmylil adresu asi (radekhulan.cz sa pise kusok inak nez linuxos.sk) :)
      • Re: cenzura na linuxos? 13.06.2007 | 19:20
        Avatar chatpall   Používateľ
        ocividne islo o usera ktory len do nejakej distribucie sprtol prstom bez nejakych normalnych informacii o tom co to vlasne je... na takychto treba pomaly a nie im zatvarat diskusie.
        NERUSTE TENTO UCET!!!
        • Re: cenzura na linuxos? 13.06.2007 | 19:30
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          mno jo .. mea culpa, mam trochu nervy v kybli poslednych par dni, uz sa polepsim a budem mazat len polovicku prispevkov :D
          • Re: cenzura na linuxos? 13.06.2007 | 21:08
            neXus   Návštevník
            No jo ten clanok zmieneny vymazany pisal kolega. Ide o to ze ocividne system windows je ovela rychlejsi a stabilnejsi ako linux. To kto toto popiera je tvrdy linuxak a asi nik ho nepresvedci. Nie som vobec proti linuxu, ked sa spavne nastavi je pouzitelny, napriklad na servre. Ale pre bezneho uzivatela ktory klika na vsetko co vidi linux moze byt az hrozba kedze som odskual ako lajik vela distribucii a kazda ma viac chyb ako ryb v rybniku. Nedavno len nova verzia fedory ma prekvapila pri instalacii ked som dostal chybne hlasky alebo zmrzlo to. Asi po troch restatoch prebehla instalacia bezchybne. Kvalitne ovladace a programy su proste len pod oknami. Linux nemoze a asi nikdy nedosiahne kvalit windowsu a niet sa ani comu cudovat ked stryko Bill plati svojich chlapcov programatorov dobre a dozera na kvalitu. Programatori linuxu su plateny iba zeleznymi grosmi. Distribucii je vela a drviva vacsina nie je schopna pouzivat zhodne instalacne baliky. Malo by to skoncit a konecne sa dohodnut aspon na nejakych standardoch. Inac to nikdy ani nedospeje do stabilnej podoby ale co je hlavnejsie do jednotnej podoby. Mna len trochu stve ze tie nove verzie distribucii vydavaju castejsie ako by to malo byt a da sa povedat ze vynovia tam len tie programy a odladit sa im system nejako nechce. Naintaloval som si kununtu 7.04 ten mi dokonca ani pocitac nevedel vypnut. Kedze som linuxovy optimista verim ze raz sa dockam distribucie v ktorej budem aj pocitovat zmeny a nie ze uvidim zmenu prostredie KDE z 5.xx na vyssiu a to je vse. Spravny linux si nepredstavujem tak ze zabera doslova niekolko gigabajtov miesta mojho 120gb disku. Velkou chybou linux. dis. je ze tam pchaju vsetok mozny software a zbytocne tam stoji nevyuzity. Stacil by jeden poznamokovy blok, jeden icq klient ale oni tam musia narvat tolko funkcne rovmakych veci ze je to doslova zbytocne. No ale to je fakt otazka distribucie. Preto volim priebezne SLAX na linux s 200mb isom je to super. Verim ze sa dockam aj altenativy k .EXE aj v linuxe a ze sa aspon nejak tie systemy (distribucie) zjednotia. Kolko hlav tolko nazorov ze ...
            • Re: cenzura na linuxos? 13.06.2007 | 21:15
              Avatar bananomet Gentoo  Používateľ
              rofl? ked je ten uzasny M$OS rychlejsi a stabilnejsi, preco si napisal, ze na server linux. ved to nedava logiku, mozno len potrebujem na to ten spravny nahlad
              • Re: cenzura na linuxos? 13.06.2007 | 21:34
                neX   Návštevník
                no mal som na mysli cely chod systemu winows ze je sviznejsi, preco volit na server linux o tom mozu diskoutvat spravcovia, aj ked som cital ze windows server ma vacsiu priepustnost dat a co sa tyka stabilty severa ze chyba je opravena ovela rychlesie a zapalty su vydavane vpriebehu par hodin po odhaleni chyby, co sa o linuxe neda povedat
                • Re: cenzura na linuxos? 13.06.2007 | 22:34
                  still   Návštevník
                  cely chod systemu je sviznejsi?? ak myslis, ze system=GUI, tak ano, to je rychlejsie, ale system ako taky je rychlejsi predsa len linux, co myslis, preco je na serveroch, superpocitacoch atd., kde ide najma o rychlost, ked odhliadneme od virusov a dalsich dier? ;-)
                  rychlejsie opravene chyby? a vlastne aj cely zvysok tvojho prispevku je spravny, len trosku obratene, ale to sa casom napravi :-)
            • Re: cenzura na linuxos? 13.06.2007 | 21:33
              Avatar Tommy Angelo   Používateľ
              ano, linux nie je az taky dokonaly. Ale moze byt. Z vasho prispevku a prispevku vasho kolegu citim, ze ste zacali zo zlym distrom. Fedora je fajn, ale pre zaciatocnikov bude skor vhodne Ubuntu (Kubuntu - zevraj je troska horsie.Neviem, nemal som ho.Ak je slabsi comp tak Xubuntu), Mint Linux, SuSE, Dreamlinux SAM a mnoho dalsich (distrowatch.com povie viac)...ja som napriklad hned pri prvom stretnuti s linuxom hodil mandrivu a to bol ako pustit certa do domu! Po naformatovani HDD som linuxu dal navzdy zbohom...ale nedalo mi to a tak som znova zacal spekulovat. Navratom cez Ubuntu som sa dostal spet k linuxu a som na nom doteraz. Niekedy som prisiel k wirdosovi a nevedel som s nim uz ani robit :D linux chyti za srdce. Netreba sa ho bat a treba mat trpezlivost. Takisto na zaciatkoch s windowsom (AZ SI DOBRE PAMETATE NA NE) sme museli byt trpezlivy a ucit sa co a ako. Dufam ze casom, mozno aj na linux budu take perfektne hry ako na wirdos...potom pride REVOLUTION! :D
              uz sa tesim na hry =D
              • Re: cenzura na linuxos? 13.06.2007 | 21:39
                svatoziara   Návštevník
                jedine, ze uz pracujes na niecom ako Directx pod Linux :))) potom sa toho dockas, a este nieco aj tak ma kazdy z Vas urcite aj Windows, tak o com sa to tu toci... a co sa tyka servrov kombinuju sa Linux a Windows. Neexistujuu siete kde je len Linux, takze opat onicom.. :D
                • Re: cenzura na linuxos? 13.06.2007 | 21:52
                  Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                  mam debian, instaloval som si vela softu (a nie najmensieho) + mam aj gnome a aj KDE a system mi zabera okolo 3,6 giga ... stabilita? vysoka, nepada a nemrzne mi, ani pri asi 14 spustenych softoch (cez 150 - 160 procesov - bezi mi sucasne aj localhost ale vyuzivam ho na desktope) .. windows mi zvladal len polku ...
                  • Re: cenzura na linuxos? 13.06.2007 | 21:58
                    svatoziara   Návštevník
                    zalezi od uhla pohladu, a je to tu zvacsa aj tak o vlastnom nazore.. A admin je zrejme big linuxak... a ake procesy ti tam vlastne ficali ??? to si spustil 6x operu...
                    • Re: cenzura na linuxos? 13.06.2007 | 22:00
                      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                      ach jo... a to som sa chcel vyhnut flamu ked som zamkol tu temu... :(

                      k prispevku: nejdem prilievat benzin do ohna...
                      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                      • Re: cenzura na linuxos? 13.06.2007 | 22:16
                        kernelius flegmaticus   Návštevník
                        Hezky... Si tak predstavujem, ze svatoziara a jeho kolegovia su vyvojari programov pre windows... potom by vsetko sedelo... aj pravopis, hlbka myslienok, ody na *virus.exe a dokonca aj kvalita aplikacii pre windows. hmm, nie ste nahodou vyvojari Poznamkoveho bloku?
                    • Re: cenzura na linuxos? 13.06.2007 | 22:45
                      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                      o vlastnom nazore? hm. ok .. na porovnanie. pred dvoma rokmi som mal intel mendocino 433 MHz s 384 RAM, kde mi XP pri nastaveni optimalizovanom pre vykon islo ako slimak (nedajboze mi dosiel 2kb mail - sekol system na 10 sekund) a Kubuntu mi slapalo s transparentnymi oknami (integrovana grafika) bez seknutia! kedze si na linux portale, tak je viac nez jasne, ze vacsina uzivatelov ma linux. ale spravny linuxak uzna aj vyhody Winu a nevyhody linu ..
                      a ake procesy?

                      superkaramba, iceweasel, kontact, kmail, akregator, knotes, kalendar, tasty, konqueror, quanta, gimp, xmms, psi, korgac, kwallet, ldc++, openofice, bash, yakuake, kpgp, apache2, php5, exim, fetchmail, Mysql, lm-sensors, ...

                      staci? samozrejme rozhadzane po styroch plochach na kazdej sa renderuje iny wallpaper ...
                  • Re: cenzura na linuxos? 13.06.2007 | 22:13
                    Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                    ozaj ake mas zelezo? Lebo mne ide linux tiez perfektne, ale pri***ane ovladace od ATI mi z neho robia casovanu lepkavu bombu [zpomali sa]...ja mam tohle ::
                    procesor :: Intel Celeron 2,0 GHz
                    zakladka :: matsonic (neviem presny typ. Socket 478)
                    ram      :: 512 MB 400MHz + 256 MB 333 Mhz
                    grafika  :: ati radeon 9000 PRO 64 MB 128 - bit AGP 4x
                    hdd      :: 80 GbB maxtor 7200 RPM + 800 seagate MB->este zo 486-ky
                    
                    Arch ide na nom super. Dokonca aj grafika je sviznejsia nez na Ubuntu. Len niekedy je taky troska pomaly...asi to bude zelezom. Windows ide o 3x pomalsie!

                    P.S. nerehetotat! Je to rachotina, viem. Ale dobre ohrieva nohy v zime ;)
                    • Re: cenzura na linuxos? 13.06.2007 | 22:24
                      neX   Návštevník
                      ja som mal xp este na mojom amd 500mgz, a fical a ty pises ze ti ide pri tvojej zostave 3x pomalsie ako linux??? za co mate tie hodnotenia pri svojich nickoch ci menach za maximalny pocet debilnych odpovedi??? lebo fakt nechapem uz vyznamu tejto stranky lebo admini ovladaju asi linux tym ze nieco sem tam vyguglia o linuxe, to je asi vse a uz tu nepridam ani jeden prispevok k tejto teme, mne sa zda ze ste tu lamy
                      • Re: cenzura na linuxos? 13.06.2007 | 22:36
                        Tommy Angelo   Návštevník
                        Bullshit !
                        Hej uz som pochopil kde mas problem. Zato ze som ti neodpovedal presne na tvoju otazku o probleme s Fedorou tu nemusis zhadzovat ludi za snahu! Takychto ludi zboznujem...a este neco. Sorry ze som sa ti snazil pomoct.

                        Dalsia diskusia o nicom pre nic...!
                        • Re: cenzura na linuxos? 13.06.2007 | 22:46
                          neX   Návštevník
                          nemyslel som konkretne teba, lebo cely tento web je asi postaveny na googli, sorry ked sa ta to dotklo, ja uz som pisal ze nemam nic proti linuxu a ani googli, ja ako student informatiky ho tiez vyuzivam casto :-)))
                          • Re: cenzura na linuxos? 13.06.2007 | 22:50
                            Avatar borg Fedora  Administrátor
                            a teba sere, ze nevies pouzivat google...
                      • Re: cenzura na linuxos? 13.06.2007 | 22:42
                        Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                        ak si si to doteraz nevsimol, ludia ti tu pomahaju ZADARMO a pretoze su OCHOTNI a ty im este nadavas a spravas sa nezdvorilo... Sa zamysli clovece nad sebou - ak chces plateny support, vlavo mas sluzby, nech sa paci...
                        Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                        • Re: cenzura na linuxos? 13.06.2007 | 22:45
                          Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                          v dnesnom svete nic nie je zadara a ak si to típek neváži...nech si platí za falošné domnenie...
                    • Re: cenzura na linuxos? 13.06.2007 | 23:17
                      still   Návštevník
                      ja to mam este trosku slabsie
                      prcoesor :: AMD Duron 1,3 GHZ
                      RAM :: 2x128 MiB (kazdy kusok iny :D)
                      sice grafika (Nvidia GForce 5200 128 MiB) a diskova kapacita (30GB + 250GB) je trosku lepsia, ale aj tu ide Arch s KDE ovela lepsie a rychlejsie ako kedykolvek iny system predtym (Win2000, WinXP, Mandrake, Mandriva, SuSE, openSUSE, Ubuntu, Xubuntu)

                      PS: o 3x pomalsie?? x - 3x = -2x, ci uz nie? :-P

                      a jedna otazocka na teba, resp. na ludi s podobnymi Arch-aickymi strojmi :-) nevies, prosim ta, ako by som mohol nahodit automount CD-ROM-ky a usb, tak aby sa mi pripojili, ked ich tam vlozim? autofs uz mam, len to trosku trva kym sa skontroluje mechanika.. :(
                      • Re: cenzura na linuxos? 13.06.2007 | 23:35
                        Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                        predpokladam ze mas KDE. Ja mam GNOME. Na automount treba doinstalovat balik hal, a potom ho pridat ako demona do /etc/rc.conf. Takto by ti to malo uz zacat fachcat. S KDE je spojeny aj know how na linuxos. Mne stacilo pridat iba hal a upravit prava na citanie v /etc/dbus-1/system.d/hal.conf zmenit vsetko z deny na -> allow. A uz mi bralo aj USB-cka
            • Re: cenzura na linuxos? 14.06.2007 | 00:27
              Avatar Michal Sekletár Arch Linux  Používateľ
              totalne ... . No ale podme poporiadku.
              1> ze ocividne system windows je ovela rychlejsi a stabilnejsi ako linux
              totalna hlupost Linux mi za 16 mesiacov pouzivania zamrzol raz aj to bola chyba hardware a nie OS ako takeho. Start systemu je o trochu pomalsi ako cerstvo naistalovany Windows, ale na druhej strane ovela rychlejsi ako Windows po mesiaci aktivneho pouzivania.
              2>kazda ma viac chyb ako ryb v rybniku
              asi si neskusal Debian. Nehovorim, ze je to uplne bezchybne no tvoje tvrdenie je naozaj prehnane
              3>dostal chybne hlasky alebo zmrzlo to
              to ze tvoj hardware je od vyrobcov, ktori kaslu na GNU/Linux a neposkytuju ziadne specifikacie ku svojmu hardwaru a tym padom nemozu byt napisane kvalintne ovladace nieje chyba samotneho OS.
              4>Malo by to skoncit a konecne sa dohodnut aspon na nejakych standardoch
              Dohodnutie sa na standardoch je obmedzovanie pouzivatela a jeho slobody preto mas na vyber z vela programov a projektov a mozes si vybrat co ti najviac vyhovuje.
              5>nove verzie distribucii vydavaju castejsie ako by to malo byt
              opat ti davam do pozornosti Debian jeho stabilna verzia nevychadza nijak casto a je skutocne stabilna, preto je velmi oblubena na serveroch
              6>pocitac nevedel vypnut
              najskor bol zase problem s hardwarom, ja s tym nemam najmensi problem
              7>Velkou chybou linux. dis. je ze tam pchaju vsetok mozny software
              narozdiel od windowsu je vacsina linuxovych distribucii uz po instalacii pripravena na siroku skalu pouzitia bez instalacie dalsieho softwaru. Ak nechces vela nainstalovanych programov, skus distribuciu kde si mozes pri instalacii vybrat balicky, ktore sa maju nainstalovat.
              8>Verim ze sa dockam aj alternativy k .EXE aj v linuxe
              akej alternativy, spustitelne binarne subory su samozrejme aj v Linuxe napr. firefox sa da stiahnut aj ako hotova binarka.
              9>Kolko hlav tolko nazorov ze ...
              to je samozrejme pravda ale dovolim si tvrdit ze 80% z tvojich nazorov prezentovanych v tvojom prispevku je chybnych, z toho mi vychadza, NEKRITIZUJ NIECO CO PORIADNE NEPOZNAS.!
              DON'T FEAR THE PENGUINS Jabber: seki@jabbim.sk
              • Re: cenzura na linuxos? 14.06.2007 | 00:43
                Avatar Michal Sekletár Arch Linux  Používateľ
                ja som mal xp este na mojom amd 500mgz, a fical a ty pises ze ti ide pri tvojej zostave 3x pomalsie ako linux??? za co mate tie hodnotenia pri svojich nickoch ci menach za maximalny pocet debilnych odpovedi??? lebo fakt nechapem uz vyznamu tejto stranky lebo admini ovladaju asi linux tym ze nieco sem tam vyguglia o linuxe, to je asi vse a uz tu nepridam ani jeden prispevok k tejto teme, mne sa zda ze ste tu lamy
                

                Preco som si to neprecital predtym ako som pisal dlhu reakciu na jeho prispevok, tu sa vyfarbil, z jeho reakcie je jasne, ze tu prisiel len aby zdvihol par ludom krvny tlak.
                DON'T FEAR THE PENGUINS Jabber: seki@jabbim.sk
                • Re: cenzura na linuxos? 14.06.2007 | 00:45
                  Avatar Michal Sekletár Arch Linux  Používateľ
                  na toto som reagoval>

                  ja som mal xp este na mojom amd 500mgz, a fical a ty pises ze ti ide pri tvojej zostave 3x pomalsie ako linux??? za co mate tie hodnotenia pri svojich nickoch ci menach za maximalny pocet debilnych odpovedi??? lebo fakt nechapem uz vyznamu tejto stranky lebo admini ovladaju asi linux tym ze nieco sem tam vyguglia o linuxe, to je asi vse a uz tu nepridam ani jeden prispevok k tejto teme, mne sa zda ze ste tu lamy


                  DON'T FEAR THE PENGUINS Jabber: seki@jabbim.sk
              • Re: cenzura na linuxos? 14.06.2007 | 00:47
                svatoziara   Návštevník
                ty asi zase jedine, co poznas je ten tvoj Debian, deb asi ako od slova debo.. zakryte oci pre vsetko ostatne, v podstate si len okomentoval Nex, nic zvlastne si tam ani nepridal. Ten kto vidi len Linux ako OS s velkym O je na velkom omyle, mozes mat distribuciu aku chces, co sa tyka tych standardov nie je to ziadne obmedzovanie, ale bodlo by to userom, cize slapol si vedla.. To ze je tu Linux forum a tlacite tu sracky do hlav v podobe toho aky je Linux super je mi jasne... Ja vravim ze aj Windows aj Linux, ak chce niekto makat na profesionalnej urovni atd atd.. s Linuxom si moze vytriet prdelku, ani ten Wine Vam nenaemuluje vsetko, na co si zmyslite... Ak vas bavi sediet s tou vasou konzolou, vpohode sa premiestnite do cias MS-DOS, to je asi tak akurat pre Vas...Tak vela zdaru s vasimi 1000-mi riadkami denne v konzole, ja si to radsej odklikaam a zmaknem vsetko co potrebujem vcas. Nie je cas, na take traposenie v prikazovom riadku... Cas su peniaze. A pochybujem ze tu z Vas niekto svetaborne ovlada Linux, mozno sa najde 1-2 vynimky, co to fakt vedia, a nehraju sa na google masterov.. To viem aj ja..Tymto borcom klobuk dole, ovladat Linux na super urovni nevie kazdy.. A tie LAMKY, co tu pisu, ze im ide pomaly WIN XP alebo neviem co na nejakej 433-ke, nech si tie recicky nechaju, asi o tom nemaju ani paaru... Kazdy dobre vie na akom kompe to svihaa, kdezto Linux treba odladzovat, aby to slapalo na pomalsich strojoch.. A este poznamka na zaver k tomu typkovi, co sem pisal ze Windows je pozadu za Linuxom, o tom moze iba snivat a sam to vie, uz by sa mohol zobudit..P.S: Linux je super, ale tak isto aj Windows. Su to 2 operacne systemy, ktore sa pouzivaju a vzdy budu, nie je ani jeden viac preferovany, to su len reci..Kazdy ma niekde vyuzitie... No co sa tyka desktopu som zasadne za Windows, user friendly je dost podstatna vec a co sa tyka nasadenia v praxi zalezi to na manazmente atd atd..
                • Re: cenzura na linuxos? 14.06.2007 | 01:01
                  Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                  mno ... cize urazas aj mna ako pouzivatela debianu? OK, na tej sunke co som mal som mal uplne prenastaveny a odladeny windows cez registre a nestihal a neodladovany linux slapal ... teraz mam KDE neodladene, pouzivam tvoju "klik - klik" metodu na vsetko. podnikam a vsetko potrebne mam open source a plne mi postacuje a dokonca vyhovuje ako win produkty. nemusim reinstalovat, ani riesit viry a pod. zaujimave, ze cela firma mi bezi na linuxe , co sa tyka desktopu (weby na freebsd). PC novacikovia co pre mna robia si poxvaluju linux pred windowsom a pod. ale vidim, ze si nedosiel konstruktivne riesit ale vyvolavat flame. lockujem topic.
                • Re: cenzura na linuxos? 14.06.2007 | 01:01
                  Avatar Michal Sekletár Arch Linux  Používateľ
                  neviem ci sa vobec oplatilo klikat na odpovedat ale ked uz som klikol...

                  ako vidno mas na celu vec svoj nazor, nikto ti ho neberie tak si ho maj dalej, o jeho nespravnosti ta najskor nikto nepresvedci tak si aspon daj odchod z fora a prestan tu otravovat. chod si na zive.sk a tam si ospevuj windows kolko chces. Tu na to nikto nie je zvedavy.
                  DON'T FEAR THE PENGUINS Jabber: seki@jabbim.sk
            • Re: cenzura na linuxos? 14.06.2007 | 00:35
              Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
              >PRVÝ POHĽAD NA LINUX
              Keď som začínal s Linuxom niečo pred vyše dvoma rokmi, písal som blogy, aký je Linux divný, prečo to alebo ono padá, ako sa to nastavuje. Po čase som jednoducho pochopil Linux ako taký a zmenil som názor. Jedinú vec čo nezmením od začiatku je, že stále kritizujem tých, ktorí vedia a nepovedia, toto sa mi nepáči.

              >STABILITA WINDOWSU
              Čo sa týka stability Linuxu a Windowsu, už nejaký ten rôčik opravujem Windows inštalačky. Naposledy som len klikol na dokument a už Windows zatuhol. Najlepšie je keď soft odinštaluje aj tie knižnice, ktoré sú nevyhnutné pre chod celého WIndowsu.

              >STABILITA LINUXU
              Aj v Linuxe mi niekedy niečo vytuhne, nebudem klamať že nie, ale systém ako celok je stabilnejší. Keď sa niečo stane, nemusím hneď reštarovať celý systém, stačí službu, grafický alebo zvukový server.

              >RÝCHLOSŤ DEKSTOPU
              Windows má grafický server priamo v jadre, to je hlavná výhoda a zároveň nevýhoda Windowsu. Na jednej strane je rýchlejší ako Linux, no na druhej keď vám zatuhne celý systém vplyvom softu, hardvéru (cdrom), pomôže niekedy len tvrdý reštart.
              • Re: cenzura na linuxos? 14.06.2007 | 00:51
                Avatar borg Fedora  Administrátor
                uz idete do flamu vsetci, chodte na zive.sk alebo tam niekde
                • Re: cenzura na linuxos? 14.06.2007 | 01:00
                  Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                  Sklidni hormón, že ťa vedia vytočiť takéto veci, no fuj,,,
    • Re: cenzura na linuxos? 13.06.2007 | 22:42
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      > uid0: dobra sprava, zrusenie sledovania je hotove, niekedy uploadnem novu verziu ;)
      • Re: cenzura na linuxos? 13.06.2007 | 22:46
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        my savior :D
        Debian. apt-get into it…
        • Re: cenzura na linuxos? 13.06.2007 | 22:46
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          btw. najblizsie si odpusti, prosim, nadavky :)
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: cenzura na linuxos? 13.06.2007 | 22:52
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            tak teda sorry ak som tym znehodnotil tento vynimocne hodnotny topic...
            Debian. apt-get into it…
    • Re: cenzura na linuxos? 14.06.2007 | 00:11
      Avatar chatpall   Používateľ
      Pani nejako sme sa napochopili, nedajte sa vyprovokovat ubohymi recami nejakych ludi co si proste nemozu priznat ze existuje nieco o com nemaju ani paru. Vid nex a nejaky svatoziara. Neflamujte zbytocne, napiste svoj nazor a tym to hasne. Nekrmte trollov. Linux funguje a fungovat bude a bude zadarmo. Je treba nieco viacej o nom povedat? To ze to nejde par ignorantom co po par kliknutiach zistia ze to "nefunguje"? Im to hlavne nefunguje v hlavach.
      NERUSTE TENTO UCET!!!
      • Re: cenzura na linuxos? 14.06.2007 | 00:15
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        > napiste svoj nazor a tym to hasne

        nepiste ani to. pre psychycke zdravie vase a hlavne moje
        Debian. apt-get into it…
        • Re: cenzura na linuxos? 14.06.2007 | 00:15
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          druhy pokus, psychicke
          Debian. apt-get into it…
        • Re: cenzura na linuxos? 14.06.2007 | 00:22
          Avatar chatpall   Používateľ
          kurna uido, ignoraciou co dosiahnes? nic. normalny clovek pochopi v normalne mienenej reakcii ze existuje este vela veci kde moze byt chyba...obycajne tomu vravime ze medzi stolickou a obrazovkou. ak nie je normalny a nezacne normalne reagovat potom na neho treba srat a nie sa nechat vyprovokovat
          NERUSTE TENTO UCET!!!
          • Re: cenzura na linuxos? 14.06.2007 | 00:35
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            sorry, ale to co som tam videl nebola vyzva na polemiku...
            Debian. apt-get into it…
            • Re: cenzura na linuxos? 14.06.2007 | 00:40
              Avatar chatpall   Používateľ
              pozri na dumaru-ho proste vysvetluje, ak nemas chut vysvetlovat tak fakt len krmime trolla
              NERUSTE TENTO UCET!!!
              • Re: cenzura na linuxos? 14.06.2007 | 00:50
                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                ved ja nic, robte si co chcete. ja budem mat vysnivanu funkciu a trapne topicy sa ma budu tykat uz len kolko uznam za vhodne ;)
                Debian. apt-get into it…
      • Re: cenzura na linuxos? 14.06.2007 | 00:52
        svatoziara   Návštevník
        tomu sa vravi neodladeny kod, nie v nasich hlavach, ale vo Vasom slavnom Linuxe, ktory je zadarmo.. to je fakt pekne, aj ked v nom funguje velka prdelka. Vy presadzujete len Linux, to je vidiet z Vasho pisania, takze nie je o com... Ja vravim 2 systemy suu, a netvrdim ze Windows je naj.
        • Re: cenzura na linuxos? 14.06.2007 | 00:54
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          ty si akurat velky obmedzenec, ktory pozna len 2 systemy.

          :x
          Debian. apt-get into it…
        • Re: cenzura na linuxos? 14.06.2007 | 00:55
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          hm, videl si zdrojaku windowsu, ked porovnavas. ci si iba obycajna krysa co rype?
          • Re: cenzura na linuxos? 14.06.2007 | 00:58
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
            "uz idete do flamu vsetci, chodte na zive.sk alebo tam niekde" :-D