topaz brainstorm

Sekcia: Aplikácie & Desktop 15.06.2007 | 18:22
x-x-x   Návštevník
Caute

Na gnome-look je sekcia "topaz brainstorm". V podstate vobec neviem na co sluzi tento program ( ale vyzera to pekne ).
Skusal som googlit, ale nic poriadne som o nom nenasiel. Ako ho vobec nainstalovat (repozitar?)

Dikes :D
    • Re: topaz brainstorm 15.06.2007 | 18:41
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      mna by tiez velmi zaujimalo ci sa nieco z toho da pouzit :) lebo podla mna su to vlastne iba nejake graficke navrhy na vylepsenie prostredia...lebo vecsina projektov sa da stiahnut IBA ako obrazky...
      • Re: topaz brainstorm 16.06.2007 | 14:59
        qw11   Návštevník
        Skusal som stiahnut multipaste+ a stiahlo mi normalne tar.gz.
        Tak myslim ze to budu nejake utility na vylepsenie funkcnosti.
        • Re: topaz brainstorm 16.06.2007 | 20:52
          x-x-x   Návštevník
          A odkial to stiahnut???
          • Re: topaz brainstorm 16.06.2007 | 21:03
            qw11   Návštevník
            Z tej stranky na ktoru si dal odkaz.
    • Re: topaz brainstorm 16.06.2007 | 22:06
      Avatar kernel OpenSUSE, Gentoo  Používateľ
      ToPaZ, je kodove oznacenie Gnome 3.0 a brainstorm je anglicke slovíčko vo význame návrhy, myšlienky, nápady.
      Teda sú to návrhy, ako by asi Gnome 3.0 mohlo vyzerať. Z toho dôvodu je väčšina položiek na gnome-look iba obrázok. Stiahnuť funkčná verzia sa dá iba tých položiek, pre ktoré je implementácia možná a hotová už aj pre súčastné Gnome (či už autormi gnome, alebo externistami)

      Nemáš zač, kernel.
      There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary and those who don´t.
      • Re: topaz brainstorm 17.06.2007 | 00:09
        x-x-x   Návštevník
        Dik.
        A kedy asi tak to gnome 3 vide???
        • Re: topaz brainstorm 17.06.2007 | 14:17
          Avatar kernel OpenSUSE, Gentoo  Používateľ
          no sa ešte presne nedohodlo, zatiaľ jest len náčrt čo by malo ako vyzerať a ako by to malo fungovať
          Zatiaľ jest zverejnený dátum zverejnenia len pre verziu 2.20 na 19.sept.
          To čo je verejne známe o 3.0 (topaz) a čo teda aj ja môžem povedať je len to čo si prečítaš aj tuna:
          http://live.gnome.org/ThreePointZero
          http://live.gnome.org/BrianMuhumuza/ToPaZ

          ak by si sa chcel zapojiť náhodou do vývoja napíš mi na mail (síl nikdy nieje dosť), pokiaľ však nemáš potrebné programátorské skúsenosti a máš dobrý nápad, tak potom je gnome-look.org a sekcia ToPaZ to najlepšie. Napíš popis vylepšenia a prípadne graficý návrh a v prípade, že ho vývojári gnome a ľudia z GUT (Gnome usability team) zhodnotia za dobrý, tak sa môžeš tešiť že si aj ty prispel k vývoju gnome dobrým nápadom.
          Niektore nápady sa podchitia ešte pred vydaním Gnome 3 (ToPaZ), buď sa zahrnú oficiálne už do nasledujúcej verzie(vývojármi gnome), alebo ich nejaká šikulka naprogramuje z vlastnej iniciatívy. Väčšinou sú to ale tie, ktoré pridávajú určitú malú funkcionalitu a nemenia výrazne samotné gnome, teda napríklad už skôr spomínaný multi-copy-pase (alebo ako sa to presne volá)

          Dúfam, že som to vysvetlil dosť vyčerpávajúco ak nie, tak
          Feel free to ask
          There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary and those who don´t.
          • Re: topaz brainstorm 17.06.2007 | 14:21
            Avatar kernel OpenSUSE, Gentoo  Používateľ
            do začatia vývoja gnome 3 si ešte počkáš minimálne rok, pretože na gnome 2.x je ešte stále dosť roboty a není v úmysle vydávať novú verziu, len preto že KDE ju už robí (ako je to v prípade WinOS a MacOS)
            There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary and those who don´t.
            • Re: topaz brainstorm 17.06.2007 | 14:40
              Avatar Tommy Angelo   Používateľ
              takže je pravdepodobné že ešte gnome 2.x. do budúcna možno bude mať niektoré funkcie, charakteristiky navrhovane pre G3? Napr. toto by bol celkom dobry napad. Napodobne aj tento.
              • Re: topaz brainstorm 17.06.2007 | 23:13
                Avatar kernel OpenSUSE, Gentoo  Používateľ
                no akurát tie dve čo si ukázal za príklad určite nebudú implementované do Gnome 2.x, pretože nielen rapídne menia výzor(čo nieje hlavný dôvod), ale zobrazujú aj dosť významne rozšírenú funkcionalitu. Na samotných obrázkoch vydíš, že menia Gnome takmer na nepoznanie, a takáto veľká zmena určite nebude v rámci 2.x hotové
                Do 2.x sú impplementované len tie časti, ktoré môžeme nazvať "vychitávky" nápady a väčšinou nepotrebujú úpravu samotnej internej štruktúry Gnome
                There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary and those who don´t.