login

Sekcia: Ostatné 04.05.2005 | 15:23
Avatar Martin London Knoppix  Používateľ
Zdravim. Vie mi niekto povedat, preco sa mi neda nalogovat ako user do Knoppixu a ide mi to vzdy len ako root? Dakujem.
    • Re: login 02.05.2005 | 12:50
      Avatar ice Fedora Core 2  Používateľ
      I mne sa to prvz krat stalo v SuSE 9.1. - Ja som tedz daval tiey dobre heslo ale neshlo mi to. Myslim ,ze pusti ovladanie a tam si zmen heslo.
    • Re: login 02.05.2005 | 12:52
      Avatar ice Fedora Core 2  Používateľ
      1::Pusti konzolu. 2::Logni sa ako root 3::Napish passwd meno_usera 4::Vypyta si to nove heslo pre toho usera
      • Re: Re: login 02.05.2005 | 12:57
        Avatar Martin London Knoppix  Používateľ
        Diky, toto mi frci. Ide mi o to, ze mi to nejde v tej uvodnej obrazovke, ked nabieha graficke prostredie Knoppixu (po zapnuti alebo restartovani). heslo mi sice zoberie, no potom zase pozaduje login a heslo.
        • Re: Re: Re: login 02.05.2005 | 14:25
          peter golis   Návštevník
          nie je to tym, ze sa snazis prihlasit do textoveho prostredia (take tmave a len z pismenok) a hned na to na nastartuje graficke prostredie? co takto pockat par sekund kym prestane blikat disk a potom sa prihlasit?
          • Re: Re: Re: Re: login 02.05.2005 | 14:29
            Avatar Martin London Knoppix  Používateľ
            Do textoveho sa mi da prihlasit v poriadku. Zapnem si pri prihlasovani v menu konzola a ide aj user aj root. Da sa mi tam menit aj windows manager (KDE, IceVM, ...). Myslel som, ze sa mozem prihlasit do grafickeho prostredia aj ako user
            • Re: Re: Re: Re: Re: login 02.05.2005 | 14:41
              peter golis   Návštevník
              ano da. ale obcas sa vyskytnu konfiguracie kde sa startuje graficke prostredie trosku dlhsie a za ten cas sa clovek snazi prihlasit do textoveho prostredia. hned ako sa prihlasi, zrazu puk, a ma graficke prostredie a prihlasuje sa znovu. ak je to tento pripad, tak sa zbytocne prihlasujes do konzoly. skus pockat zopar sekund na graficke prostredie. alebo, vobec. ako startujes graficke prostredie? nejedna sa nahodou o taku blbost, ze standardne sa startuje textove (init 3) a po prihlaseni napises init 5?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: login 02.05.2005 | 14:44
                Avatar Martin London Knoppix  Používateľ
                Startujem to jednoducho. Zapnem pocitac a objavi sa window s login a pasword. ako napriklad vo Windows NT. Je tame este navyse tlacidlo MENU, kde sa da menit KDE, konzola,IceVM,standard,.... Priznam sa tento problem ma ani tak netrapi, skor ma stve to internetove radio. Ked ho chcem pocuvat, musim nabootovat Knoppix zase z CD a potom je to vsetko ovela pomalsie.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: login 03.05.2005 | 16:18
                  peter golis   Návštevník
                  aha, a ten user je korektne zalozeny? co takto si ako root pridat ineho usera cez nejake graficke udelatko a potom ho vyskusat?
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: login 03.05.2005 | 20:42
                    Martin London   Návštevník
                    vidis, to by ma zaujimalo. Ako pridam dalsieho usera a nastavim mu prava? Ci uz cez konzolu alebo cez grafiku Dakujem
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: login 04.05.2005 | 15:23
                      Descartes   Návštevník
                      skus toto: man adduser alebo man useradd