red hat linux 9

Sekcia: Aplikácie & Desktop 19.08.2007 | 11:41
Avatar enzo   Používateľ
Zdravím všetkých.. rád by som sa spýtal, ako by som sa mohol dostať po distribúciu Red Hat Linux 9. Využívam momentálne Rýchly internet pod WinXP. Mám nejaké malé skúsenosti s Mandriva Linuxom a chcel by som trvale prejsť na Linux a využívať Rýchly internet aj naďalej, ale tento ide korektne bez úprav iba pod Red Hat Linux 9 (také mám info). K presnejším informáciám som sa nikde nemohol dopátrať. Vedel by mi prosím niekto poradiť ako túto distribúciu zohnať, prípadne, ak by mal niekto skúsenosti s tým, či Rýchly internet pôjde bez problému aj pod inou distribúciou? Ďakujem
    • Re: red hat linux 9 19.08.2007 | 11:43
      Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
      Rychly internet ide bez akehokolvek nastavovania aj pod ubuntu.
      sudo apt-get remove windows
      • Re: red hat linux 9 19.08.2007 | 12:01
        enzo   Návštevník
        super, ďakujem veľmi pekne.. pozriem sa na to..
    • Re: red hat linux 9 19.08.2007 | 12:00
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      red hat linux je teraz komercny (novsie verzie) a je tiez bezplatne pokracovanie pod nazvom fedora. tento net Ti pojde asi vsade. RH9 je spominany alebo preto, lebo ho na nicom inom netestovali, alebo preto, ze si ta firma mysli ze od tych cias sa nic nezmenilo :)
      • Re: red hat linux 9 19.08.2007 | 12:35
        enzo   Návštevník
        takže ak si stiahnem Ubuntu 7.04 "Feisty Fawn" bude to šľapať?
        • Re: red hat linux 9 19.08.2007 | 12:48
          Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
          Jednoznacne ;)
          sudo apt-get remove windows
          • Re: red hat linux 9 19.08.2007 | 12:58
            enzo   Návštevník
            dám sa teda do toho...:-) ďakujem.
            • Re: red hat linux 9 19.08.2007 | 13:08
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              a ak si stiahnes feisty fawn tak si daj na plochu taky vesely manualik... hadam ho tu niekde na fore najdes :)
              • Re: red hat linux 9 19.08.2007 | 13:40
                enzo   Návštevník
                ok, určite tu budem oveľa častejšie potom a nájdem veľa užitočných vecí...dík
                • Re: red hat linux 9 19.08.2007 | 13:49
                  ---   Návštevník
                  ak nastanu problemy ,tak zacni na wiki
                  • Re: red hat linux 9 19.08.2007 | 15:20
                    Avatar 13th. Mandriva 2008  Používateľ
                    Myslím že ten internet pôjde pod akýmkoľvek linuxom. Ja ho mam tiež. Ten ovládač na RH9 je na pripojenie cez USB, ale to som ani neskúšal.
                    • Re: red hat linux 9 20.08.2007 | 19:00
                      Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
                      Mohol by som prosim vas vediet co je to ten "Rýchly internet pod WinXP"
                      • Re: red hat linux 9 21.08.2007 | 11:57
                        Avatar Michal Sekletár Arch Linux  Používateľ
                        najkor to bude flarion do T-Mobile
                        DON'T FEAR THE PENGUINS Jabber: seki@jabbim.sk
          • Re: red hat linux 9 31.08.2007 | 11:28
            enzo   Návštevník
            takže som to vyskúšal, ale keď začne bootovať CD, tak nenabehne nič, len vypíše nejaký hardvérový konflikt a inštalácia nepokračuje. Skúšal som to aj na inom PC a tam sa Live CD spustí normálne a aj Ubuntu nabehne v poriadku. V čom môže byť chyba? Bude tam nejaký hardverový konflikt?
            • Re: red hat linux 9 31.08.2007 | 12:15
              WlaSaTy   Návštevník
              chyba môže byť klasicky v tom že máš novší hardware ako je inštalačné jadro pričom ten HW nie je štandardný. Tým pádom máš z najväčšiou pravdepodobnosťou nepodporovaný HW pre samotnú inštaláciu. Otázkou je či to hodláš riešiť tak že vytiahneš disk a dáš ho do postaršej mašiny, nainštaluješ a nahodíš patche alebo či si nedáš novší RH.
              • Re: red hat linux 9 31.08.2007 | 17:19
                enzo   Návštevník
                no je to totiž NB, nie desktop. Bolo deklarované, že v novom NB je OS Linux. ale aká distribúcia, to neviem. Už na začiatku som mal tento problém. vôbec nešiel nabootovať.. skúšal som tam potom hodiť Mandriva Linux, ale ani ten si neporadil s tým HW, to isté Ubuntu 7.04. Win XP tam šľapú v pohode..Neviem, čo by som mal vyskúšať..
                • Re: red hat linux 9 31.08.2007 | 18:32
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Ahoj Enzo,
                  pokiaľ dodávateľ deklaruje funkčnosť s dodanými komponentami, tak nech to aj predvedie. Je totižto dosť možné že je daný model vadný. Tak skús nech to predvedú alebo to daj na reklamáciu.
                  • Re: red hat linux 9 31.08.2007 | 21:05
                    enzo   Návštevník
                    môže byť niečo vadné aj vtedy, keď všetko bez problému ide pod Win XP?
                    • Re: red hat linux 9 31.08.2007 | 21:27
                      WlaSaTy   Návštevník
                      áno, inštalácia OS dodaného s počítačom. Inak nebolo to náhodou tak že bol na disku nejaká exotická distribúcia ako tomu robili niektorý dodávatelia? v tom prípade by som si v obchode minimálne vypýtal inštalačné médium daného Linuxu.
                    • Re: red hat linux 9 01.09.2007 | 12:03
                      Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
                      Napis co mas za NB? tuto stranku poznas www.linux-laptop.net ?
                      • Re: red hat linux 9 01.09.2007 | 12:29
                        enzo   Návštevník
                        je to Acer Aspire 5103NWLMi.
                        • Re: red hat linux 9 01.09.2007 | 22:21
                          Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
                          tak som sa ti pozrel na ten notebook co mas a je v zozname laptopov na ktorom idu nejake distribucie ale mali pri tom aj nejake problemy. Je tam sice pisane o Acer Aspire 5102WLMi ale predpokladam ze to bude velmi podobny model, kedze pre ne Acer ma tie iste aktualizacie ovladacov.
                          Vyber si distribuciu ktoru chces skusit, napr. Ubuntu (ktore si aj skusal) a napis sem co ti to pri instalacii vypise. Pri instalovani sa daju menit niektore parametre co by ti mohlo pomoct.

                          Precitaj si skusenosti inych ludi na tejto stranke www.linux-on-laptops.com/acer.html
                      • Re: red hat linux 9 01.09.2007 | 12:41
                        enzo   Návštevník
                        Neviem si to inak vysvetliť, iba tak, že bude zrejme problém v hardvérových ovládačoch. Pri inštalácii Ubuntu vypisuje chybu pri ich inštalácii. Mandriva mi tam vôbec nejde nainštalovať, inštalácia sa spustí, pokračuje akoby sa inštaloval, ale ďalej nič. Neviem, čo s tým..
                        • Re: red hat linux 9 01.09.2007 | 13:35
                          WlaSaTy   Návštevník
                          Nepripadá Ti nejako zvláštne že stále píšeš že to nefunguje a nič proti tomu nerobíš? Mal si notebook dodaný ako píšeš s Linuxom ktorý naštartoval len windows a ohľadne predvedenia funkčnosti s dodaným SW u predajcu si nič neriešil . Stále skúšaš iné a iné distribúcie a keď Ti nejaká vypíše chybu, tak si ju nepozreš ale kašleš na to. Neviem, ale ak niečo dodá dodávateľ, tak to musí fungovať pokiaľ nie je v zmluve uvedené inak (napríklad pokazený prírodný magnet). A ak Linux vypíše chybu tak sa ju asi nesnaží zatajiť pretože vie že s danou hláškou sa dá niečo podniknúť.
            • Re: red hat linux 9 31.08.2007 | 12:18
              Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
              Vobec nechapem kto ti nakukal ze ten "rychly internet" ti pojde iba na RH9. Mozem ta ubezpecit ze ked ide na RH tak by ti mal ist aj na Fedore alebo CentOS. Kedze si uz skusal Mandrivu, preco v tom nepokracujes a nevyskusas ten "rychly internet" pod Mandrivou. Tak isto by si mohol skusit Ubuntu alebo akukolvek inu distribuciu.

              Ako sa ut uz spominalo, povedali ti RH lebo to neskusali nikde inde