ANKETKA - napalovanie media z Linuxom

Sekcia: Aplikácie & Desktop 27.08.2007 | 21:59
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
velmi jednoducha otazka - akou rychlostou napalujete linuxove distribucie na CD? a akou na DVD?

dam nejake blizsie info, nech je to dopredu dohodnute. distribucia na CD ma 680MB iso obraz, distribucia na DVD ma 3900MB iso obraz. taktiez este upozornujem, ze mate zaujem aby aspon 2 tyzdne to medium fungovalo. a este drobnost - harver pocitaca - 64bit CPU, 1024MB RAM, 7200 RPM HDD, napalovacka umoznuje zapis az 56xCD a 16xDVD.

Tak som zvedavy na vase prispevky :) a hlavne - mozno to niekomu zo zaciatocnikov pomoze
    • Re: ANKETKA - napalovanie media z Linuxom 27.08.2007 | 22:12
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Čo to dá. Ak je DVD médium 16x, tak 16x . Ale zväčša mi komp nenapaľuje rýchlejšie ako 8x
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
    • Re: ANKETKA - napalovanie media z Linuxom 27.08.2007 | 22:29
      still   Návštevník
      Podla okolnosti..

      a) potrebujem to mat rychlo - maximum
      b) potrebujem popri tom aj nieco ine robit, ale na case nezalezi - minimum
      c) ale vacsinou mi je to uplne jedno akou rychlostou sa to bude palit, tak nechavam rozhodnutie na napalovacom programe - auto

      Linuxovu distribuciu som napalil iba jednu na CD-R, vsetky dalsie uz len na CD/DVD RW, naco zbytocne minat media, ked aj tak o chvilku vyjde nova verzia. A s tym je spojene aj to, ze mi je jedno akou rychlostou napalujem, ked sa to nepodari (co sa mi este nestalo), tak nie je problem zmazat a napalit znovu, ked uz, aj pomalsou rychlostou.
    • Re: ANKETKA - napalovanie media z Linuxom 27.08.2007 | 22:45
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      ano, tiez si myslim ze rotovanie ankiet by mohlo byt castejsie
    • Re: ANKETKA - napalovanie media z Linuxom 28.08.2007 | 07:52
      Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ
      Ahoj,
      Kedysi bol naozaj problém s napaľovaním, odhadom tak 3,4 roky. Keď som si chcel niečo napáliť musel som sa pozerať na max. rýchlosti na médiach a dávať ich tam natvrdo K3B.
      No teraz je situácia oveľa lepšia. Všetko nechávam na automatiku. Osvedčili sa mi DVDRW velká kapacita médii a viacnásobný zápis.
    • Re: ANKETKA - napalovanie media z Linuxom 28.08.2007 | 11:42
      Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
      Ahoj DVD zásadne napalujem 4x pri vyšších rýchlostiac sa mi častejšie objavovali chyby média. CD napaľujem 16x. Toto sa mi osvedčilo na médiách, ktoré používam. Radšej pomalšie a kvalitnejšie.
      PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
    • Re: ANKETKA - napalovanie media z Linuxom 28.08.2007 | 12:10
      Avatar srigi   Používateľ
      CD ktore ponesu operacny system palim rozhodne pomalsie, navykol som sa palit tak, aby som dodrzal konstantnu uhlovu rychlost (vid tento obrazok), takze skoro vzdy 16x alebo 24x.

      DVDcka vsetky 8x, pomalsie sa bojim ze uskodi, po skusenosti, ked som 16x DVD palil 2,4x a neslo potom citat (asi bol moc silny laser na takej rychlosti).
    • Re: ANKETKA - napalovanie media z Linuxom 28.08.2007 | 13:39
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      som zastarala dusicka...

      DVD distribucie alebo toho mojho DVD pre ubuntu palim 2x. ak musim nieco palit rychlo, tak palim 4x.

      Cedecka u mna su palene dvanastkou, ale operacne systemy palim striktne 4x.
      • Re: ANKETKA - napalovanie media z Linuxom 28.08.2007 | 18:00
        Avatar srigi   Používateľ
        Cedka palis moc pomaly. Dnesne materialy uz nie su optimalizovane na taku malu rychlost (netyka sa to cd-rw).
        • Re: ANKETKA - napalovanie media z Linuxom 29.08.2007 | 12:50
          WlaSaTy   Návštevník
          Ešte je možné že má doma zásobu médií z múzea, inak si neviem predstaviť ako mu to povolí napalovačka. Mimochodom, pamätám si keď som sa pred pár rokmi snažil nájsť médiá ktoré sa dali páliť na 1-2x a to nezvládli ani tie ktoré boli deklarované ako multispeed 1-52x.
    • Re: ANKETKA - napalovanie media z Linuxom 28.08.2007 | 13:46
      WlaSaTy   Návštevník
      Závisí kompatibility medzi mechanikami a médiami, vzhľadom na súčasné pokrytie trhu tak 8-16, teda všeobecne. Ohľadom distribúcií si moc nespomínam, systém nezvyknem preinštalovávať častejšie ako raz za dva roky a tým pádom mi uniká čo som robil v dávnych dobách aj s tým na ktorej mechanike a aj s ktorými médiami.
    • Re: ANKETKA - napalovanie media z Linuxom 28.08.2007 | 16:03
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      CD a DVD nenapaľujem, používam VirtualBox.
      • Re: ANKETKA - napalovanie media z Linuxom 28.08.2007 | 18:17
        skywaker   Návštevník
        ja len tak pomimo odbocim od Linuxu.. lebo niekedy vypalujem Linux cez Nero vo Windows a musim povedat ze som bol prekvapeny z Nera 7 ktory automaticky voli maximum rychlost a ked chces mensiu musim ist do options a tam to nastavit.. takze vyvoj asi ide tym smerom ze vyrobcovia sa snazia vyuzit maximalnu rychlost pri max kvalite ako to tu bolo spominane.. pomalsie rychlosti skor skodia. CD palim vylucne 32x je to optimum a DVD co da predca vypalenie DVD je narocnejsie na cas a pritom kvalita DVD ciek je oproti CD pri niektorych mediach aj tak shit... rychlo sa poskriabe vrtva atd.
        • Re: ANKETKA - napalovanie media z Linuxom 29.08.2007 | 11:34
          Avatar Tomáš Mandriva 2007.1 Spring  Používateľ
          16x viem napaľovať, ale po sebe to pomaly ani mechanika neprečíta takže DVD 8x
          U CD napaľujem 24x - alebo koľko dovolí RW
          Keď už anketa - DVD vypálim za 7-8min, verifikáciu robí 30-40min alebo aj viac?! (k3B)
          nechcem dýchací prístroj s windowsom
    • Re: ANKETKA - napalovanie media z Linuxom 29.08.2007 | 12:16
      Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
      Ja uz som nic nenapaloval ani nepamatam. Vsetko mam bud len na disku alebo pouzivam pamatove karty. Okrem toho mam este jedno CD-RW. Povalujuce sa CD, DVD vacsinou robia bordel a zaberaju "fyzicky" priestor ;)
      • Re: ANKETKA - napalovanie media z Linuxom 29.08.2007 | 12:32
        Avatar srigi   Používateľ
        Nahadz ich do spindlu, ci ako sa to vola.
        • Re: ANKETKA - napalovanie media z Linuxom 29.08.2007 | 17:43
          Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
          no jednoducho tam nemam co davat, 240 GB na harddisku mi uplne staci, pouzivam uz iba pametove karty (do PDA, fotaka a pod. aj na prenos medzi dvoma pocitacmi), prijde mi to praktickejsie ako to napalovat a viac ako 1GB prenasam iba velmi zriedkavo, takmer vobec.
          • Re: ANKETKA - napalovanie media z Linuxom 29.08.2007 | 18:56
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            predstav si, ze si na 1TB napalis vsetky hudobne albumy ktore sa Ti kedy pacili a to este v dobrej kvalite. A teraz sa s tym nieco stane. Nieco velmi odveci. Padne na to medium zehlicka, pohryzie ho susedova mala dcerka, rozlejes na to riedidlo, hodis do prehravaca opacnou stranou, alebo rovno padne na ten disk nejaky strom. Pripadne ufo...
            • Re: ANKETKA - napalovanie media z Linuxom 29.08.2007 | 19:07
              Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
              Ak hodím médium do prehrávača opačnou stranou, tak sa mu niečo stane?
              Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
              • Re: ANKETKA - napalovanie media z Linuxom 29.08.2007 | 20:57
                Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
                Nestane sa nič, ale stále je tu obrovsa pravdepodobnosť, že ti na to padne ufo ;)
                • Re: ANKETKA - napalovanie media z Linuxom 29.08.2007 | 22:57
                  Avatar srigi   Používateľ
                  No ak je tam mimoriadne blby firmware, hlavicka sa bude snazit ostrit tak, ze sosovku moze vysunut privysoko a rotujuce medium ju poskriabe. V zivote som to videl iba 1x na starej cdrome.
    • Re: ANKETKA - napalovanie media z Linuxom 29.08.2007 | 21:55
      Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
      cd napalujem max. 24x (ked chcem aby vydrzalo :D ) a dvd technologiu povazujem stale za unstable (hlane ak sa pouzije LG alebo ina "kvalitna" znacka)

      co sa tyka ankiet
      - asi pred meisacom som nato upozornil aj admina ale bez vysledku :(
      - tiez som pridal zopar navrhov ale akosi nepresli (ktovie ci ich dakto cita...)
      - ak je to taky neprekonatelny problem pre admina menit tu anketu kazdy tyzden, navrhujem aby to robil dakto iny (a ak by nikto nemal zaujem, ja by som sa rad podujal)
      lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
      • Re: ANKETKA - napalovanie media z Linuxom 29.08.2007 | 23:19
        Avatar stanley666 Mandriva 2010.2 (Free)  Používateľ
        ja napalujem vylucne v mikrovlnek...tam to ide aj do minuty...rychlost tam nie je no je tam iny udaj a to 700 W, trosku to zaiskri, vyberem vlozim do cdrom...a funguje...samozrejme treba pc a mikrovlnku prepojit optickym kablom aby bola co najvacsia prenosova rychlost prikaz v bash vyzera asi takto:

        # vypal subor.iso on microwave subor/priecinok

        :-)))

        :-)))

        :-)))
        I love Linux and I hate Windows..:-)) ICQ: 465-752-783
        • Re: ANKETKA - napalovanie media z Linuxom 30.08.2007 | 10:58
          Avatar kernel OpenSUSE, Gentoo  Používateľ
          Ja napalujem na rýchlosti o jeden stupeň (z ponúkaných možností) nižšej než je maximálna ak chcem aby to médium bolo spoľahlivé. Ak to napaľujem len na skúšku/narýchlo tak na maxime.

          Komp mám 64bit 2core 3Ghz 1,5Gb RAM, 3xHDD 7500ot, Ati fglrx driver, OpenSuse distro (dokelu tento výpis si daakde uložím lebo sa mi ho nechce furt vypisovať)
          There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary and those who don´t.