Pridať komentár

Príspevok, na ktorý odpovedáte

RE: LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy 17.11.2015 | 09:48
Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

Ja si dávam dosť záležať na celkovom výkone. Pripravovaná nová verzia má aktuálne 3x kratší čas generovania obsahu (prechodom na pypy viem zlepšiť priepustnosť na 15-násobok) pri 10x menšej spotrebe RAM na strane servera.

Na strane klienta len tak pre porovnanie: abclinuxu.cz a new.linuxos.sk.

Čo sa týka editoru prechádza sa z defaultného wysiwyg (teraz je tu wymeditor, na mobile trochu laguje) na čistú textareu. Dizajn je vykradnutý CKEditor ako som spomínal, možno by to chcelo urobiť niečo flat pretože gradienty sa vykresľujú pomalšie než jednofarebná plocha. Ak niekto chce iný dizajn, kričte, posielajte grafické návrhy, alebo rovno css, nemám problém začleniť. Sám nie som dizajnér a nemám pre dizajn cítenie.

Inak je kód takmer to isté čo teraz po prepnutí na "žiaden vizuálny editor". Tlačidlá robia to isté okrem kódu (pre), ktorý automaticky escapuje vstup, zoznamu ktorý automaticky robí pre každý riadok položku zoznamu a tabuľka ktorá bodkočiarkou oddelený zoznam transformuje na tabuľku. Všetky tieto zmeny myslím výrazne uľahčia písanie príspevkov (ak sa mýlim navrhnite opravu / zlepšenia, ja nie som expert na UI, robím len podľa toho čo ja používam ak mi niekto nenavrhne niečo lepšie). Všetky zmeny robím tak, aby čo najmenej zasiahli výkon a pritom čo najviac zlepšili použiteľnosť a zároveň aby web fungoval či už s vypnutým javascriptom, alebo v browseroch, ktoré majú javascript implementovaný horšie.

21 / 3 plus tisíc (číslom)

Maximálna veľkosť je: 2,0 MB