Pridať komentár

Príspevok, na ktorý odpovedáte

RE: Greenie Linux 18.04 17.04.2018 | 15:32
WlaSaTy   Návštevník

Čo ti robia všetky 64bit systémy? Píšeš ako keby si chcel niečo zahmlieť.

No nič. Takže asi takto:

Kontrolný súcet je pre BFU nepoužitelný. Súbor greenie-18.04-alpha1.md5 obsahuje kontrolný súcet pre súbor a4-novy-metabalik, a nie pre greenie-18.04-alpha1.iso. Taktiež ten kontrolný súcet nemá oznacené že kontrola je pre binárny súbor a nie pre textový súbor. Takto poskytnutý kontrolný súcet si bude vediet skontrolovat len skúsený užívatel, a ten nie je cielovou skupinou Greenie.

Kontrola média z menu pri štarte systému zbehla v poriadku. To je posun oproti minulej verzii.

Vyskúšanie systému vo VirtualBoxe skoncilo v nejakom divnom grafickom móde. Ked som chcel skontrolovat ci náhodou neboli odstránené ovládace, tak autologin v textovej konzole nefungoval. Nefunkcné ako minule, žiaden posun.

Výber inštalácie systému naštartoval LiveCD aj s ikonkou pre Inštaláciu. Obrazovka bola citatelná, ako minule. Na zmeny velkosti okna to nereagovalo, i ked by malo.

Inštalácia bola relatívne štandardná. Výber záplat pocas inštalácie Ubuntu Mate bol aktívny (i ked som bol za proxy o ktorom nevedel, a tak to nemohol použit). Výber software tretích strán bol neaktívny. Prvý užívatel mal predvolené aby sa prihlasoval cez heslo. Vybranie casovej zóny je trochu neohrabané, trafiť sa myškou na Bratislavu vedľa Viedne a Budína s Pešťou je opruz. Swap mi to pri použití východzieho rozdelenia diskov vytvorilo do súboru, to spolahlivo odpálilo možnú hibernáciu.

Po inštalácii nebol znehodnotený súbor /etc/lsb-release čo je fajn. Ale nejako nerozumiem prečo bol nainštalovaný SW z nepovolených repozitárov (flash, ..).

Ohladne testovania, bolo by dobré odmazať aj konfiguráciu odinštalovaných balíkov. Minimálne synaptic to ukazuje, a nepôsobí to dobrým dojmom. A tak isto by bolo vhodné skontrolovať tie prepajcnuté repozitáre. Nezdá sa mi že by napríklad mc nebol podporovaný, aj keď to píše ubuntu-support-status --show-unsupported . To sú moje podney. Je len na tebe čo s nimi spravíš.

8 / 1 plus tisíc (číslom)

Maximálna veľkosť je: 2,0 MB