Pridať komentár

Príspevok, na ktorý odpovedáte

RE: Mount otazka: ako jeto mozne? 21.02 | 11:30
WlaSaTy   Návštevník

Samá lama písala že si máš nastaviť práva na prípojný bod až po pripojení priečinku. V tom má pravdu keďže po pripojení toho ďalšieho disku sa ti zmenia práva toho priečinku (ktorý sa stane prípojným bodom) na to, čo je nastavené v koreni toho pripojeného disku, a zrazu doň stratíš právo zápisu (ktoré si tam by default nemal). Ak si to podľa jeho rady nezmenil po pripojení, stačí raz.

Ja som písal že aj keď by si vôbec nemal práva vstúpiť do nadradeného priečinku (v tvojom prípade /test) tak vlezieš do prípojného bodu (/test/log) cez napr. cd alebo cez grafiku. A že Samba/CIFS ťa doň nepustí ak nemáš právo vliezť do nadriadeného priečinku (/test). Sranda je že samá lama tými jeho ukážkami len potvrdila moje slová, i keď tvrdila že to tak nie je. Holt, jeho úroveň samonasierania sa zas o čosi zvýšila, a prejavuje sa to zaujímavým vrčaním.

No, na druhú stranu som ja osobne predpokladal že si si tie práva nastavil až po pripojení /test/log, a pýtal si sa na dedenie práv z /test do /test/log. Teda na ACL inheritance ktoré ale nemá moc zmysel medzi rôznymi diskami, na čo som aj upozornil.

6 * 8 plus tisíc (číslom)

Maximálna veľkosť je: 2,0 MB