Bola vydaná nová verzia programovacieho jazyka PHP 7.4, zoznam zmien nájdete v changelogu. Vydaním novej verzie sa tiež dočkala konca životnosti stále populárna verzia 7.1. Odporúča sa prejsť na novšiu verziu jazyka.
Zaujímavý článok, ktorý pojednáva, koľko % z GNU/Linuxovej distribúcie (zisťované na Ubuntu) tvoria programy z dieľne GNU.
Bola vydaná nová verzia distribúcie PCLinuxOS, konkrétne s označením 2019.11. K stiahnutiu sú verzie s KDE, MATE a Xfce desktopom. Bližšie informácie nájdete na domovskej stránke a na stránkach DistroWatch.com.
„Kozmická loď na vlastnej koži. NASA prináša bezplatný letový simulátor“ (informuje zive.aktuality.sk)
Na stránkach spolku OpenAlt vyšiel Rozhovor s Jaroslavem Tulachem o GraalVM – o kompilátoru umožňujúcim v jednom programe kombinovať rôzne jazyky (Java, JavaScript, Ruby, R, C, C ++, Fortran, Rust ai.), prekladať do natívnych binárek alebo si ľahko vytvoriť vlastný jazyk a použiť pri tom existujúce ekosystém (debugger, profiler, IDE atď.).
Pozor na nezvyčajný ZIP súbor. Útočníci sa ním snažia obísť skenery e-mailových brán (zive.aktuality.sk)
Prehliadač od Mozilly debutoval 9. novembra 2004, a stal sa fenoménom, než stratil prvenstvo kvôli Chrome.
Novembrový pražský zraz spolku OpenAlt sa koná vo štvrtok - 14. 11. 2019 od 18:00 v Radegastovně Perón ( Stroupežnického 20, Praha 5 ). Témou bude vyhodnotenie konferencie a plány na ďalší rok.
Prvý Linuxový OS Azure Sphere od Microsoftu je tu. Informuje o tom lupa.cz.
Rusko má už zrejme vybudovanú sieť svojich serverov aby vedeli uspokojiť DNS a iné požiadavky presmerovaním na správne miesta, kde správny ruský človek nájde tie najsprávnejšie informácie :) .
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Finančne nás môžte podporiť cez PayPal:
Veci okolo plasmy sú vysvetlené v tejto citácii:
Plasma (úplným názvem KDE Plasma) = základní součást desktopového prostředí, obsahuje plochu, lišty včetně nabídek a související věci; obdobou je například GNOME Shell - KDE SC (KDE Software Compilation, někdy jen zkráceně KDE) = celý balík obsahující Plasmu a různé další aplikace postavené na KDE Frameworks, například Dolphin, Konqueror, Kopete, Okular a mnoho a mnoho dalších; obdobou je například GNOME - KDE = projekt + komunita okolo Plasmy a KDE SC Před KDE SC 4 se místo KDE SC používal termín KDE, podobně Plasma je až záležitostí verze 4. Počínaje verzí 5 už je to zase trochu jinak - KDE SC poněkud ztrácí "obsah", protože už se nebude vydávat jako jeden balík. Frameworky jsou v jednom balíku, ve druhém je Plasma a aplikace přijdou ve třetím balíku KDE Applications 5. Zatím ale vesměs nejsou hotové, takže si na ně budeme muset ještě počkat (lze zatím používat většinu aplikací z KDE SC 4, samozřejmě jsou k tomu potřeba i příslušné knihovny).