Konkretne viac veci pre Debian

Sekcia: Aplikácie & Desktop 06.09.2007 | 21:03
Avatar gibbs   Používateľ
Po dlhšej dobe som sa rozhodol odist z kubuntu a nahodit si debian. Strasne sa mi paci toto distro ale je tu mensi problem. Pracuje sa v nom trosku komplikovanejsie ako v kubuntu ale to by ani nebol problem. Ide o to ze kto skusa a hlada ten najde. Ale. Chcel by som sa spytat ci niekto kto ma s skusenosti s debianom nevie ci tam je nieco ako adept. Pretoze az teraz som prisiel nato ako som bol na tejto utilitke zavisli. Neviem ako nainstalovat irssi. Uz sa s tym onacim aspon hodinu. A tak ma napadlo ze skusim napisat tuto kde su viac skuseny usery. Este som si ani nenainstaloval mc. A vsetko to mi pomoze spravit dufam adept. Velmi nerad by som presiel naspet na kubuntu. Uz len z toho dovodu ze pri nom mam taku smolu s instalovanim grafiky a tu mi ju naslo krasne samo. Ale hlavne mi ide o ten adept, irssi a mc. Thanks
    • Re: Konkretne viac veci pre Debian 06.09.2007 | 21:32
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      apt-get install irssi mc adept
      adept
    • Re: Konkretne viac veci pre Debian 06.09.2007 | 21:39
      Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
      Neuviedol si síce tebou používané grafické prostredie (Gnome, KDE, Xfce, príp iné), ale pri KDE je tam plne vyhovujúci KPackage (KMenu > Systém > KPackage). Pri Gnome je tam tuším Synaptic.
      • Re: Konkretne viac veci pre Debian 06.09.2007 | 22:54
        gibbs   Návštevník
        Musim priznat ze to bola trosku aj moja chyba... Pouzivam kde a jediny problem bol ten ze som nemal dopisane potrebne veci v sources.list.. Cize tym padom mi nereagoval ani apt-get update ani apt-get upgrade... ale problem je vyrieseny :-))