Grub sa neda nainštalovať

Sekcia: Ostatné 07.09.2007 | 20:38
M@to   Návštevník
V Linuxe som nováčik...Mám Win XP a chcel by som aj Ubuntu...tak som si rozdelil disky...spustil inštaláciu a už pri inštalovani mi na 94% vypíše "Grub sa neda inčtalovať: Zlyhalo vykonanie "grub-instal" (hd0), toto je kritycká chyba"... dam OK a hodí ma späť na plochu ubuntu.....už som skúšal meniť to hd0 na hd6 (koreňový disk)...ale stale to iste... viete mi niekto PLS pomôcť ???
    • Re: Grub sa neda nainštalovať 07.09.2007 | 20:41
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      dakedy ked som pouzival ubuntu, tiez mi hodilo taku hlasku, stacilo dat instalaciu od znovu, aspon u mna
    • Re: Grub sa neda nainštalovať 07.09.2007 | 20:43
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      zle vypalene CD? skus ho nabootovat a dat moznost kontroly na chyby
    • Re: Grub sa neda nainštalovať 07.09.2007 | 20:47
      ---   Návštevník
      alebo zeby zapnuta ochrana MBR v biose?

    • Re: Grub sa neda nainštalovať 07.09.2007 | 20:48
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Tiež tá istá chyba, 100% správne cd, bez ochrany mbr. Na tých pár notebookov kde sa ubuntu nedao nainštalovať som hodil mandrivu ;)
      • Re: Grub sa neda nainštalovať 07.09.2007 | 20:51
        M@to   Návštevník
        Takže mi Ubuntu nepojde ??? A ako je to možné ???......a tá ochrana biosu ako zistim ci to je chranené resp. ako to vypnem ?
        • Re: Grub sa neda nainštalovať 07.09.2007 | 20:53
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          testoval si tie chyby?

          este mozes skusit nainstalovat v textovom rezime. stiahni si s tzv. alternate instalatorom.
          • Re: Grub sa neda nainštalovať 07.09.2007 | 20:57
            ---   Návštevník
            myslis ze pri takychto otazkach to dokaze z alternate nainstalovat? Nepochybujem o jeho schopnostiach ,ale asi ma ine zaujmy ako pocitace.
            • Re: Grub sa neda nainštalovať 07.09.2007 | 21:09
              M@to   Návštevník
              Čo si chcel povedať tou poslednou vetou ? "ale asi ma ine zaujmy ako pocitace" za to že sa neviznám do Linuxu tak ako ty, tak musim byť debil ???


              "WlaSaTy"
              PLS popiš my presnejšie ako to mám spraviť
              • Re: Grub sa neda nainštalovať 07.09.2007 | 21:12
                --   Návštevník
                chcel som tym povedat ze si schopny, ale nateraz asi malo zdatny v linuxe ,nebolo to myslene zle. Textova instalacia je trochu zlozitejsia , nie je to ziadne klik sem klik tam. Fakt nic v zlom!
                • Re: Grub sa neda nainštalovať 07.09.2007 | 21:26
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  len laskavo nekotrmelcuj a vymysli si normalnu prezyvku :)

                  textova instalacia - to je rovnake ako ked instalujes windows xp. rovnako skarede :D a rovnako prehladne
              • Re: Grub sa neda nainštalovať 07.09.2007 | 22:00
                WlaSaTy   Návštevník
                že čo máš spraviť? vpravo máš vyhľadávanie, tam napíšeš chroot a stlačíš tlačicu Hľadaj. Už sa to tu rozoberalo veľa krát a myslím že štvrtého júna to popísal Tomáš vceľku pekne. Ani nie moc stroho a ani nie zbytočne obšírne ako ostatní pred ním.

                PS.: nezabudni ale opísať chybu ak sa Ti vyskytne.
                • Re: Grub sa neda nainštalovať 07.09.2007 | 23:02
                  Mato   Návštevník
                  No tak som to niako skusil napisal do terminalu tie prikazy ale ono mi to asi ani nepripoji ten disk...(na ňom su stale tie data z tej inštalacie) a napiše mi toto:

                  ubuntu@ubuntu:~$ mount /dev/hda6 /mnt/linux
                  mount: only root can do that
                  • Re: Grub sa neda nainštalovať 07.09.2007 | 23:07
                    ---   Návštevník
                    to treba robit ako root a na to sluzi prikaz sudo, takze to bude vyzerat
                    sudo mount /dev/hda6 /mnt/linux
                    • Re: Grub sa neda nainštalovať 07.09.2007 | 23:14
                      Mato   Návštevník
                      ubuntu@ubuntu:~$ sudo mount /dev/hda6 /mnt/linux
                      mount: mount point /mnt/linux does not exist
                      • Re: Grub sa neda nainštalovať 08.09.2007 | 13:27
                        Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
                        a co tak si najprv vytvorit ten priecinok :D mkdir /mnt/linux
                        ked nevieš, tak nefušuj
                        • Re: Grub sa neda nainštalovať 08.09.2007 | 16:08
                          Mato   Návštevník
                          No napiše mi toto :

                          ubuntu@ubuntu:~$ mkdir /mnt/linux
                          mkdir: cannot create directory `/mnt/linux': Permission denied
                        • Re: Grub sa neda nainštalovať 08.09.2007 | 16:10
                          Mato   Návštevník
                          Mohli by ste mi niekto PLS napisat cely ten postup zo šetkymi prikazmi ??? Lebo jeden napise to, druhy mi napise ze to mam napisat inak....ako vidite sami, som z toho jeleň...
                          • Re: Grub sa neda nainštalovať 08.09.2007 | 16:23
                            ---   Návštevník
                            zapamataj si jednu vec, ak chces v konzole robit ako root , tak musis pouzit prikaz su (vyzaduje heslo root-a) alebo sudo (vyzaduje heslo uzivatela - v ubuntu nie je root , takze len prikaz sudo)
                            sudo sa pouziva ako sucast prikazu napr.
                            sudo mkdir /mnt/linux
                            V grafike to plati podobne , akurat treba pouzit gksudo (cize alt+F2 a prikaz gksudo gedit /boot/grub/menu.lst a mas otvoreny konfigurak grubu v gedit-e ako root)

                            takze pouzi
                            sudo mkdir /mnt/linux

                            (vsetky prikazy ti nenapisem ,lebo neviem o co sa pokusas ,z tvojich prispevkov to vobec nie je jasne , v povodnej otazke riesis grub a teraz vidim ze uz pripajas disky(?))
                            • Re: Grub sa neda nainštalovať 08.09.2007 | 16:27
                              Mato   Návštevník
                              No ved ano stale riešim ten grub len ludia mi tu pisu aby som vytvoril novy priecinok a niako "ručne ten grub tam zapisal" lenze este sa mi to nepodarilo ani vytvoriť...
                            • Re: Grub sa neda nainštalovať 08.09.2007 | 16:32
                              Mato   Návštevník
                              No takze urobil som ale zas mi hoi daku chybu napise toto :

                              ubuntu@ubuntu:~$ sudo mkdir /mnt/linux
                              ubuntu@ubuntu:~$ sudo mount /dev/hda6 /mnt/linux
                              ubuntu@ubuntu:~$ sudo chroot /mnt/linux
                              root@ubuntu:/# grub-install /dev/hda
                              /dev/hda: Not found or not a block device.
                              root@ubuntu:/#
                              • Re: Grub sa neda nainštalovať 08.09.2007 | 16:43
                                WlaSaTy   Návštevník
                                pred chrootom si mas pripojit proc, dev a sys do toho druheho systemu.

                                aha co mi povedalo google - krok za krokom:
                                http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=224351
                                bacha, zacina to v tretine kde je "TOSK POSTED A WAY TO MOUNT PROC AND UDEV."
                                • Re: Grub sa neda nainštalovať 08.09.2007 | 16:48
                                  ---   Návštevník
                                  v zrozumetelnejsej reci nejak takto
                                  • Re: Grub sa neda nainštalovať 08.09.2007 | 16:59
                                    Mato   Návštevník
                                    No urobil som podla toho českeho navodu... :

                                    ubuntu@ubuntu:~$ sudo mkdir /mnt/disk
                                    ubuntu@ubuntu:~$ sudo mount /dev/hda6 /mnt/disk
                                    ubuntu@ubuntu:~$ sudo mount --bind /dev /mnt/disk/dev
                                    ubuntu@ubuntu:~$ sudo mount --bind /proc /mnt/disk/proc
                                    ubuntu@ubuntu:~$ sudo chroot /mnt/disk
                                    root@ubuntu:/# grub-install /dev/hda6
                                    The file /boot/grub/stage1 not read correctly.
                                    • Re: Grub sa neda nainštalovať 08.09.2007 | 17:24
                                      WlaSaTy   Návštevník
                                      no, grub-install vyzaduje mat pripojene vsetky, skutocne vsetky disky a ty mas asi /boot na inej oblasti. takze podla toho dokumentu asi nepojdes ze by si spustil grub, nasiel stage, nastavil root a nainstaloval. ze? tak nic, skoda.
                                      • Re: Grub sa neda nainštalovať 08.09.2007 | 18:15
                                        Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
                                        inac hento chovanie grubu je dost divne, normalne sa kvoli tomuto asi najblizsie nan vykaslem a dam pekne lilo. ty predpokladam, ze pouzivas lilo
                                        cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
                                        • Re: Grub sa neda nainštalovať 08.09.2007 | 18:21
                                          WlaSaTy   Návštevník
                                          yabot, grub, lilo, proste čo príde ale moc ma to netoto keďže dokumentácia je ku každému z nich. horšie je to pri dokumentácii k hardware ale to už sem nepatrí.
                                          • Re: Grub sa neda nainštalovať 08.09.2007 | 18:53
                                            Mato   Návštevník
                                            No tak moc sme neporiešili :-/ ...a ked si dam napr. Mandrivu alebo iný linux...to mi pôjde alebo nie ??? Ak áno tak mohli by ste mi poradit aký by bol pre mňa asi najlepší ?
                                            • Re: Grub sa neda nainštalovať 08.09.2007 | 19:06
                                              ---   Návštevník
                                              ty mas teda otazky , aku cakas odpoved na otazku "pojde to alebo nie"? Nikto nie je jasnovidec aby to vedel povedat, zacni stahovat mandrivu , pclinuxos, atd. Len tak naokraj , pozrel si ci nemas blokovany pristup do MBR? Nachadza sa to v biose.
                                              Myslim ze si vela pre rozchodenie ubuntu neurobil. (to je moj nazor ,tak radsej nekomentovat).
                                              Ja len aby to nebola nejaka banalita a uz sa hrnies do dalsieho distra.
                                              • Re: Grub sa neda nainštalovať 08.09.2007 | 21:56
                                                WlaSaTy   Návštevník
                                                presne tak, tie šamanské tance okolo systému, ehm pár príkazov bolo na to aby sme priamo videli chybu na vlastné oči. s nou sa dá odstrániť jadro problému. ale skúšať donemoty či niečo nevyjde? no comment.
          • Re: Grub sa neda nainštalovať 07.09.2007 | 21:23
            M@to   Návštevník
            ANO chyby som testoval Ziadne nenaslo...
    • Re: Grub sa neda nainštalovať 07.09.2007 | 20:57
      WlaSaTy   Návštevník
      No, keď sme pri tom tak zavádzač systému sa aplikuje až po inštalácii. Skús nahodiť znova to LiveCD Ubuntu, pripojiť koreňový disk toho systému, chroot-nuť sa doň a nahodiť grub ručne. Keby to nešlo, tak máš aspoň zobrazené chybové správy a bez nich sa dá pomôcť len veľmi ťažko.
    • Re: Grub sa neda nainštalovať 08.09.2007 | 23:39
      Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ
      Ahoj,
      Mal som podobný problém na jednom laptope Acer 5103. Po kúpe laptopu chcel klient len os Vista, no po čase keď videl moj laptop s Kubuntu zatúžil aj po linuxe. Snažil som sa nainštalovať 5 x Kubuntu alternate cez grub, no jedine lilo zabral a to v textovom boote no proste hrôza.
      Takže už dávam na všetky kompy Ubuntu a potom Winšrot. Ešte pozdravujem S. Hofereka, DVD extesion pre ubuntu je vynikajúce.
    • Re: Grub sa neda nainštalovať 09.09.2007 | 02:57
      l_barbarossa   Návštevník
      preco spominate MBR, ked mu to nejde nainstalovat ani na korenovy oddiel (hda6?) ...

      nepoznam Ubuntu, ale GUI instalacia neponuka aj LILO. ?
      • Re: Grub sa neda nainštalovať 09.09.2007 | 03:19
        WlaSaTy   Návštevník
        Nie, inštalácia Ubuntu z LiveCD neponúka inštaláciu LILO. Lilo sa dá z takejto inštalácie nahodiť až po nabootovaní systému. A čo že my tu spomíname? Veď si gramotný, tak vieš.
        • Re: Grub sa neda nainštalovať 10.09.2007 | 18:27
          l_barbarossa   Návštevník
          OK, asi som to mal napisat inak - nemuseli ste na chlapa tolko naliehat, aby si kontroloval ci ma v biose blokovany zapis do MBR, pretoze mal problem zapisat Grub aj do hda6.

          btw. viete mi niekto poradit, ake moznosti mam (a s akymi problemami sa mozem stretnut) ak chcem pomocou windows boot mgr na povedzme hda spustit system, ktory ma GRUB na hdb2 (primarny avsak nie prvy oddiel, vytvoreny bez bootovacieho priznaku)?
      • Re: Grub sa neda nainštalovať 09.09.2007 | 11:05
        Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
        Žiaľ ubuntu neponúka nič :( Ani výber balíčkov, ani filesystem na koreňovom adresári, ani lilo ... proste nič :(
        • Re: Grub sa neda nainštalovať 09.09.2007 | 12:55
          WlaSaTy   Návštevník
          Nejedná sa o žiaľ ale o zjednodušený proces inštalácie ktorý len prekopíruje image z LiveCD a odinštaluje programy ktoré nie sú potrebné pre beh z HDD. Teda sa nejedná o inštaláciu ale o replikáciu i keď to ľudia volajú inštaláciou :-)
          • Re: Grub sa neda nainštalovať 09.09.2007 | 13:08
            Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
            Jaj, asi som bol dosť zvyknutý na distribúcie ktoré sa inštalujú (mandriva, suse ...). Ináč najlepšiu replikáciu som videl na slax-e, bolo to fakt rýchle a grafický "inštalátor" ... škoda, že ho tam už nemajú ...
            • Grub sa neda nainštalovať 09.09.2007 | 18:30
              Mato   Návštevník
              Noo staihol som si Mandrivu One 2007...nainštaloval resetol komp...a hodilo ma normalne do windowsu...vobec my nehodilo obrazovku na vyber operačných systemov...vo windowse som pozeral to bootovanie (TentoPočitač/Vlastnosti/Spresnenie/dole Nadstavenie...) mal som tam iba Win XP....pri tej inštalacii som to skušal dať to aj na hd1 (Windows) aj na Hd6 (Mandriva) a skušal som aj Grub-Grafický režim aj Lilo-textový režim....ale nič stale to isté...
              • Re: Grub sa neda nainštalovať 09.09.2007 | 19:14
                ---   Návštevník
                snad necakas ze mandriva upravi windowsacky boot manager?
                Ten bios si skontroloval, ci tam nie je zadrhel ?
              • Re: Grub sa neda nainštalovať 10.09.2007 | 20:56
                l_barbarossa   Návštevník
                A este, ak nainstalujes zavadzac do hda6, tak ani BIOS ani Windows sami od seba nevedia, ze tam cosi je.
    • Re: Grub sa neda nainštalovať 09.09.2007 | 19:28
      still   Návštevník
      hod sem vypis z
      sudo fdisk -l
      a
      ls /cesta/k/nainstalovanemu/boot/grub/
      cize zrejme
      sudo mkdir /mnt/disk
      sudo mount /dev/hda6 /mnt/disk
      ls /mnt/disk/boot/grub
      • Re: Grub sa neda nainštalovať 09.09.2007 | 20:22
        Mato   Návštevník
        Ten bios som kukal ale nič také som tam nenašiel....alebo skor som ani nevedel čo vlastne tam mam hladat....

        "still" :
        No hodil som tam te priakzy ale asi to nerobým dobre...

        [guest@localhost ~]$ sudo mkdir /mnt/disk
        bash: sudo: command not found
        [guest@localhost ~]$ sudo mount /dev/hda6 /mnt/disk
        bash: sudo: command not found
        [guest@localhost ~]$ ls /mnt/disk/boot/grub
        ls: /mnt/disk/boot/grub: není souborem ani adresářem

        • Re: Grub sa neda nainštalovať 09.09.2007 | 20:25
          Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
          a co tak to spraviť ako root kedže ti ako vidím nejde sudo ....
          ked nevieš, tak nefušuj
          • Re: Grub sa neda nainštalovať 09.09.2007 | 20:45
            ---   Návštevník
            presne tak ,v mandrive nie je sudo (da sa spojazdnit) , takze zostava na zaciatku pouzit prikaz su
            • Re: Grub sa neda nainštalovať 09.09.2007 | 20:49
              Mato   Návštevník
              [guest@localhost ~]$ su
              [root@localhost guest]# mkdir /mnt/disk
              mkdir: adresář `/mnt/disk' nelze vytvořit: Soubor již existuje
              [root@localhost guest]# mount /dev/hda6 /mnt/disk
              mount: /dev/hda6 je již připojeno, či je /mnt/disk již používáno
              mount: podle mtab je /dev/hda1 již připojeno na /mnt/disk
              [root@localhost guest]# ls /mnt/disk/boot/grub
              device.map menu.lst.example
              • Re: Grub sa neda nainštalovať 09.09.2007 | 20:55
                Mato   Návštevník
                Disk /dev/hda: 40.0 GB, 40037760000 bytes
                255 heads, 63 sectors/track, 4867 cylinders
                Units = cylindry of 16065 * 512 = 8225280 bytes

                Zařízení Boot Start End Blocks Id System
                /dev/hda1 * 1 1042 8369833+ 7 HPFS/NTFS
                /dev/hda2 1043 4867 30724312+ f W95 Ext'd (LBA)
                /dev/hda5 1043 4217 25503156 7 HPFS/NTFS
                /dev/hda6 4218 4800 4682916 7 HPFS/NTFS
                /dev/hda7 4801 4867 538146 82 Linux swap / Solaris
                • Re: Grub sa neda nainštalovať 09.09.2007 | 21:20
                  ---   Návštevník
                  nejako nevidim oddiel s linuxom, kam si to vlastne instaloval?
                  • Re: Grub sa neda nainštalovať 09.09.2007 | 21:25
                    Mato   Návštevník
                    Mal by byt tu: /dev/hda6
                    • Re: Grub sa neda nainštalovať 09.09.2007 | 21:55
                      Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
                      ale ako vidím tak to je NTFS odiel ...co tak ho preformátovať na ext3 ?
                      ked nevieš, tak nefušuj
                      • Re: Grub sa neda nainštalovať 09.09.2007 | 22:05
                        Mato   Návštevník
                        No nevem...lebo ked dom sa tam snažil dat Ubuntu tak som tam mal ext3 a ked som si tam teraz nainstaloval tu mandrivu tak sa to same dalo do NTFS... a preformátovat cez mandrivu abo cez Winows /partion magic/ ???
                        • Re: Grub sa neda nainštalovať 09.09.2007 | 22:11
                          WlaSaTy   Návštevník
                          normálne by stačilo zmeniť ID partície z NTFS na Linux pomocou fdisk. Fdisk totižto ukazuje len príznak čo by sa tam mohlo vyskytovať ale to nehovorí o tom čo tam skutočne je.

                          PS.: ak chceš, tak môžeš voľné partície vymazať a počas inštalácie ich prideliť linuxu tak ako sa patrí.
                        • Re: Grub sa neda nainštalovať 10.09.2007 | 20:47
                          l_barbarossa   Návštevník
                          no mne sa to cele nejak nepozdava,
                          1. Mato si este na starom Debiane/Ubuntu? vytvoril "podľa českého návodu" adresár /mnt/disk
                          2. a ten isty adresar, teda /mnt/disk ma aj po preinstalovani Debianu Mandrivou (nehovoriac o filesysteme, ktory tam udajne ma) ???

                          to je nejaka blbost,
                          podla mna si, Mato, iba nabootoval Mandrivu One, ale ziaden instalator si nespustal, vsakze?

                          Mato, Srigi Ti dal link na clanok ako si nainstalujes Ubuntu v dualboote. Zabudni na vsetko, co a ako si doteraz robil a zacni odznova. Ten navod si vytlac na papier a postupuj presne podla neho.
                    • Re: Grub sa neda nainštalovať 09.09.2007 | 21:59
                      Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
                      ešte som nepočul o linuxe na NTFS :D
                      ked nevieš, tak nefušuj
                      • Re: Grub sa neda nainštalovať 09.09.2007 | 22:17
                        Mato   Návštevník
                        Už by som velmi cel nainštalovať ten OS už sa o to pokušam celý výkend...ale stale ste mi tu nikto neporadili čo mám preto urobiť aby mi to išlo....už som s toho normalne zúfalý... :-D
                        • Re: Grub sa neda nainštalovať 10.09.2007 | 10:54
                          Avatar srigi   Používateľ
                          GRUB ti moc z hda6 (hda7?) bootovat nebude. BTW cital si toto?
                          • Re: Grub sa neda nainštalovať 10.09.2007 | 18:29
                            Mato   Návštevník
                            Ano čital ale čo to má s mojim problemom spoločné ??? Ja už som to skušal davať na hda6 aj na hda1 (Win.XP) ale stale to isté :-/ ...
                            • Re: Grub sa neda nainštalovať 10.09.2007 | 21:06
                              l_barbarossa   Návštevník
                              Napisal si, ze si skusal instalovat zavadzace na hda0, hda1, hda6, co keby si vyskusal este hda bez nejakeho cisla
                              • Re: Grub sa neda nainštalovať 10.09.2007 | 22:08
                                Mato   Návštevník
                                Myslim že to som skušal sobotu na ubuntu....ale možem skusiť aj na mandrive aj ked myslim ze to nebude ono...chyba je podla mna dakde inde...
                                • Re: Grub sa neda nainštalovať 10.09.2007 | 23:46
                                  l_barbarossa   Návštevník
                                  trochu som zartoval:
                                  1. asi si necital prispevky co som dnes pisal do tohto vlakna, no ...
                                  ze si mas vytlacit ten navod ako sa instaluje ubuntu a potom presne postupovat podla neho
                                  2. treba si uvedomit, ze ak nainstalujes zavadzac do hda6, s tvojimi skusenostami najskor linux nenastartujes - su potrebne este nejake dodatocne upravy a na to v tejto chvili nemas vedomosti (aj ked to nie je nic zlozite)
                                  3. cize ostava ti instalovat zavadzac do MBR. Ten si ale musis odblokovat (v niektorych biosoch to malo sluzit ako ochrana pred virusmi)
                                  a musis si uvedomit, ze lilo a grub maju rozdielne konvencie v oznacovani zariadeni, v tvojom pripade to bude pre lilo /dev/hda
                                  a pre grub hd0
                                  • Re: Grub sa neda nainštalovať 11.09.2007 | 15:06
                                    Mato   Návštevník
                                    Hurá, Hurá, Hurá....takže podarilo sa včera o pol 11 som konečne nainštaloval Mandrivu 2007.1....no postup bol taký že som kukal ten bios ta ochrana bola vypnuta, nainštaloval som mandrivu a dal som lilo potom pri dalsom kroku kde som si mohol premenovat te systemy tak som premenoval podla seba a všimol som si tam bol korenvý adresar...a memdzi tym bolo ze hda7 tak som tam hodil 6 aspon sa mi zda...resetol som kompa a už to pekne bootovalo.....a cel by som sa ešte spitat ako teraz pripojim te dva windowsacke oddieli ??? mám tu iba tento linuxacky....
                                    • Re: Grub sa neda nainštalovať 11.09.2007 | 15:25
                                      ---   Návštevník
                                      tu
    • Re: Grub sa neda nainštalovať 01.02.2008 | 17:27
      Avatar jan svantner Ubuntu 7.10  Používateľ
      No ja mam rovnaky problem... jednoduxo instalacia ubuntu na 94% skonci s tym ze grub sa neda nahodit, xcel by som sa hlavne Mata opytat ze kde vlastne tu xybu nasiel a ci by sa to podla neho dalo rozbehat aj na ubuntu... :) dikes
      root is GOD
      • Re: Grub sa neda nainštalovať 02.02.2008 | 01:23
        Avatar jan svantner Ubuntu 7.10  Používateľ
        uz som to vyriesil a ani neviem ako ... :P som len vytvoril SWAP priestor pri instalacii a zrazu to ide... nexapem ale to je jedno. ;)
        root is GOD