Sk preklad do...

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.09.2007 | 15:37
Avatar norbert.m greenie  Používateľ
Poradí mi nikto ako dostanem do aplikácií amarok, k3b, mplayer,xmms stiahnutých z repozitarov slovenčinu?
    • Re: Sk preklad do... 09.09.2007 | 17:04
      qw11   Návštevník
      Sice som nepostrehol tvoju distribuciu Linuxu ale skusim. Edituj subor /etc/environment takto
      PATH="/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin:/usr/games"
      LANG="sk_SK.UTF-8"
      LANGUAGE="sk_SK:sk:cs_CZ:cs:en_GB:en"
      posledny riadok hovori systemu nainstaluj program v slovencine "sk_SK:sk", ak nieje v slovencine nainstaluj ho v cestine "cs_CZ:cs" ak nenajdes ani cestinu nechaj tam anglictinu "en_GB:en"

      • Re: Sk preklad do... 09.09.2007 | 17:07
        qw11   Návštevník
        Este pokial nepoznas skratky jazykov zistich ich prikazom locale -a.
    • Re: Sk preklad do... 09.09.2007 | 17:49
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      ak je to ubuntu tak mas slovencinu v tom manuale o ktorom si napisal 3 identicke vety...
      • Re: Sk preklad do... 10.09.2007 | 01:03
        Avatar norbert.m greenie  Používateľ
        podľa toho návodu v ktorom som uviedol 3x identické vety tak podľa toho nanuálu som si nainštaloval jazykové balíky ale nejak mi nechceli preložiž amarok a iné aplikácie... a preto by som si tam ich rád doinštalovl len zatiľ neviem ako ale keď je ti to zaťažko mi poradiť pán perfektný tak si nechaj tie vedomosti pre seba... Možno mi poradí niekto iný... takže ti moc dík za radu...
        • Re: Sk preklad do... 10.09.2007 | 02:09
          WlaSaTy   Návštevník
          Ahoj Norko,
          s takýmto prístupom Ti poradí úplne každý a veľmi rád. Veď keď sa ti nebude nabudúce páčiť, tak zas použiješ hrubé slová a to máme všetci radi.
          • Re: Sk preklad do... 10.09.2007 | 02:25
            norbert.m   Návštevník
            tak hrubé slová??? tak čítaj toto ty "WlaSko" kašlem na teba a tvoje rady!!! pôjdem na iné forum keď niekto kto vie viac so svojimi vedomosťami robí drahoty a mochruje aky je dobrý... aj ty si raz začinal...
            • Re: Sk preklad do... 10.09.2007 | 11:12
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              vyborne. takze rada je nasledovna. na internetovom prehliadaci ktore prave pouzivas je v pravom rohu take tlacitko a je tam napisane z "X". skus tam stlacit...
            • Re: Sk preklad do... 12.09.2007 | 21:26
              WlaSaTy   Návštevník
              Ahoj Norko,
              áno aj ja som začínal a stále si spomínam na to aké to bolo. Vždy keď som sa chcel niekoho opýtať tak som volil rovnaké slová ako keby som sa s ním rozprával z očí do očí a snažil som sa pochopiť čo mám vykonať a podľa toho som sa zariadil. Vieš, ale tu nie každý je Ti povinný poradiť a najme ak ustavične ignoruješ rady a len sa sťažuješ že Ťa ignorujú, my sme nie platená podpora ktorú si si zaplatil tebou zarobenými peniazmi. Neviem, ale ty zrovna mi pripadáš ako by si jednoducho nechcel radu, len sa jednoducho zviditeľniť pred ľuďmi ktorý ťa ešte na živo nevideli.

              No a potomto intermezze po tom niektorý ani túžiť nebudú.
    • Re: Sk preklad do... 10.09.2007 | 07:39
      Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ
      Ahoj,
      Takže ešte raz.
      Graficky Systém>Správa>Výper jazyka
      zaškrtnúť SK CZ a ešte ine jazyky ktoré ovládam. V mojom prípade SK, CZ. Nainštalujú sa locales - lebo tam neboli. A k sú tam nič nové sa nenainštaluje.
      Potom Aplikácie>Príslušenstvo>Terminál
      v terminale zadať: sudo mc nabehne MC comander. Narolovať cestu etc/enviroment stlačit F4 prejsť do ubuntu manuálu od S. Hofereka sekcia 5.2 alebo skopírovať tento text: LANGUAGE="sk_SK.UTF.8:sk:cs_CZ.UTF-8:cs""
      stlačiť F2 a je to! Všetky kde aplikácie K3B, Krusader, Kafeine a pod pôjdu pekne po slovensky na Ubunte.
      • Re: Sk preklad do... 10.09.2007 | 07:54
        Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ
        Ešte ma napadlo keď dáš sudo mc do terminálu treba zadať heslo admina. A v súbore enviroment skopírovať do 3 riadku ten text, dá sa to v menu Upraviť>Vložiť alebo Shift+CTRL+V.
        • Re: Sk preklad do... 10.09.2007 | 13:10
          norbert.m   Návštevník
          moc dakujem za radu ktoru som potreboval...
          • Re: Sk preklad do... 12.09.2007 | 20:45
            Avatar norbert.m greenie  Používateľ
            spravil som všetko tak ako si mi napísal ale slovenčinu v amaroku nemám nadstavuje sa to ešte niekde v menu toho programu???
    • Re: Sk preklad do... 12.09.2007 | 21:00
      Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ
      Ahoj,
      Nie, ja som nič iné nenastavoval. Pri zaškrtnutí voľby SK v nastavení jazykov by sa automaticky mali nainštalovať locales špeciálne pre KDE. Tak ako som písal výššie.
      • Re: Sk preklad do... 12.09.2007 | 21:29
        Avatar norbert.m greenie  Používateľ
        už konečne je do všetko po slovensky konečne moc dík za rady... a dík za pochopenie...