migracia z MDK na FecoraCore 3

Sekcia: Ostatné 25.05.2005 | 09:28
maxl   Návštevník
Pouzivam na domacom desktope distribuciu Mandrake 10.0. Uvazujem o prechode na FedoraCore. Chcel by som poradit, ci je mozne vykonat preinstalaciu bez straty dat (maily, dokumenty, uzivatelske ucty). Pripadne by ma zaujimalo ako tieto udaje preniest (zalohovat a neskor preniest) do Fedory. Tiez ma zaujima ake su minimalne hardwarove poziadavky na pracu v grafickom rezime (rozumej KDE, GNOME prip. FVWM)
    • Re: migracia z MDK na FecoraCore 3 13.05.2005 | 18:57
      puck   Návštevník
      to nerob :-( mal som fc3 je to shit, kazdu chvilu padne nejaka aplikacia z gnome, samba nefunguje poriadne, a obcas to zobralo cele Xsy. nahodil som suse 9.3 a je pohodicka :-)
      • Re: Re: migracia z MDK na FecoraCore 3 13.05.2005 | 18:58
        puck   Návštevník
        jo, inak gnome su pomale oproti kde. takze na slabsom stroji radsej kde
        • Re: Re: Re: migracia z MDK na FecoraCore 3 15.05.2005 | 13:57
          peter golis   Návštevník
          gnome pomalsie oproti kde? ako sa to prejavuje? ake graficke temy boli vybrate? aka je zostava (cpu, ram, swap)? a fc ze padala? nejedna sa o pretaktovanu zostavu? a pamet bola ptestovana?
      • Re: Re: migracia z MDK na FecoraCore 3 15.05.2005 | 23:35
        PH   Návštevník
        A co je potom MDK ? To je teprve shit :-D
    • Re: migracia z MDK na FecoraCore 3 13.05.2005 | 22:09
      Avatar CyberShaman Mandriva 2005 LE  Používateľ
      rozhodne by som neprechadzal z Mandrake na fedoru... neoplati sa ti to... radsej KDE ako GNOME...
      • Re: Re: migracia z MDK na FecoraCore 3 14.05.2005 | 13:23
        x   Návštevník
        Naopak ja som s Fedorou velmi spokojny. Mal som mandrake i suse, ale ked som odskusal fedoru, tak to bolo ine vino. FC1 bola velmi velmi vydarena distrubucia, FC2 bola sklamanim, ale FC3 opat mnam mnam. Nastastie ludia okolo fedory nie su iba nejaky balickovaci...
        • Re: Re: Re: migracia z MDK na FecoraCore 3 14.05.2005 | 15:11
          d   Návštevník
          no osbne si subjektivne myslim, ze gmone je rychlejsie prostredie a ked chces fedoru silou mocou (NEPACI SA MI) tak uz jedine FC4 test3, inak mne v nej osobne chyba nieco na sposob YaST, Mandrake centra.....tam nic take nie je :(
      • Re: Re: migracia z MDK na FecoraCore 3 14.05.2005 | 20:27
        m0d0r   Návštevník
        hmmm vo fedore nie je KDE ?:) Co som to instaloval kamosovi potom minule ?
        • Re: Re: Re: migracia z MDK na FecoraCore 3 25.05.2005 | 08:35
          ddd   Návštevník
          Moj peknucky, ty sa uz konecne nauc citat :D
    • Re: migracia z MDK na FecoraCore 3 14.05.2005 | 16:31
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      o udaje nemusis prist. ak mas data v /home a ten je na inej particii ako /, tak je to v pohode. tuto particiu nedas sformatovat, ale len pripojit ako /home. ja som to robil uz velakrat. este doporucujem zalohovat /etc na cdcko alebo tak nejak. potom sa lahko obnovuju konfiguraky. tiez to tak robim. ak to mas nahadzane vsetko na jednej particii (/ aj /home), zalohuj potom iba data a /etc na cd. co sa tyka prechodu na fedoru, z pohladu filozofie davam prednost fedore, je to ciste open source projekt, na rozdiel od mandraku. pouzival som fedoru, bola fajn, ale slacku sa nevyrovna momentalne nic :). a ak nepatris ku klikacej kulture, hod si radsej debiana abo slacka. a co sa tyka padania, kto si to ako nokonfiguruje tak to ma a nech sa nestazuje! a linux sa da v pohode spravovat aj bez Ovladacich panelov. vela zdaru pri prechode.
    • Re: migracia z MDK na FecoraCore 3 14.05.2005 | 19:49
      fester   Návštevník
      ja som mal mandrake a teraz mam fedoru ja si mislim ze fedora je sice rychlejsia ale mandrake spolahlivejsia a celkovo lepsia fedoru potrebujem len koli mojej wifi usb karte
      • Re: Re: migracia z MDK na FecoraCore 3 14.05.2005 | 20:10
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        tym chces povedat ze fedora ma nejake uzavrete ovladace pre tvoju wifi kartu? nejake co ine distra nemaju? oops, ja som myslel ze ovladace ficia pod akoukolvek distribuciou rovnako, rovnako sa kompiluju, rovnako sa zavadzaju do systemu. mozno ze sa len inak uz konfiguruje sietovka.
        • Re: Re: Re: migracia z MDK na FecoraCore 3 15.05.2005 | 12:30
          ii   Návštevník
          Pani, miesto toho aby ste poradily niekomu kto si nevie rady, tak tu hrate machrov a dotahujete sa ako male deti. Takto len odradzate ludi, ktory maju zaujem o linux a chcu sa naucit nieco nove a mozno sa chcu zbavit aj MS. Spravajte sa ako ludia, inak to cele nema zmysel.
    • Re: migracia z MDK na FecoraCore 3 15.05.2005 | 14:46
      peter golis   Návštevník
      ano, uvedenu reinstalaciu je mozne vykonat bez starty dat. ale najprv by sme sa mohli dozvediet co znamenaju dokumenty, maily a uzivatelske ucty. menovite ma zaujima kolko je na danom systeme vytvorenych uzivatelov - fyzickych aj virtualnych, kam sa davali domumenty (do uzivatelskych priecinkov, do zdielaneho adresara...), ci je treba zalohovat aj stavajucu konfiguraciu sluzieb (dhcp, samba, nfs, smtp/pop3/imap, databaza web). ak sa jedna totizto o obycajnu pracovnu stanicu kde robia max. traja, tak je to jednoduche. ale ak sa jedna o migraciu produkcneho prostredia vo firme (ehm, soho), tak to bude zlozitejsie.
      • Re: Re: migracia z MDK na FecoraCore 3 16.05.2005 | 11:24
        maxl   Návštevník
        Aby som upresnil: jedna sa o domacu pracovnu stanicu. Mam tam 3 uzivatelske ucty, maily mam v Thunderbirde. DSL cez router. Plus neake data v OpenOffice. V podstate sa s Linuxom len zoznamujem, a chcel som poznat aj skussenosti inych uzivatelov (hlavne tie prakticke, aj neklikacie :-)). Za vsetky podnetne navrhy dakujem.
        • Re: Re: Re: migracia z MDK na FecoraCore 3 16.05.2005 | 14:02
          peter golis   Návštevník
          mas rozdeleny disk na /home pre uzivatelske ucty? predpokladam ze nie, inac by si sa nepytal ale rovno by si si skopiroval donho adresare s konfiguraciou /etc /usr/etc/ /usr/local/etc a preinstaloval to pricom disk /home by si neformatoval. takze ak mas vypalovacku? ak ano, tak si najdi vsetky uzivatelske data a konfiguraciu zazalohuj na cd/dvd. zvysok moze byt kludne preformatovany. PS.: konfiguraciu odporucam zazalohovat koli zvukovke a podobnym veciam s ktorymi sa clovek obcas potrapi ako napriklad konfiguracia grafickej karty. ked si to clovek pozrie tak si pospomina ako to riesil. a tak isto nepredpokladam ze by si pouzival pracovnu stanicu ako postovy server, databazovy server, lokalne na testovanie php+mysql. jedna sa len o internetovy terminal kombinovany s pisacim strojom s moznostou pozriet si nejaky film alebo vypocut hudbu. a obcas aj nejake hry.
    • Re: migracia z MDK na FecoraCore 3 23.05.2005 | 16:24
      xaver   Návštevník
      tiez som v minulosti pouzival MDK myslim 9.2 naposledy, ktory ma dostal. Teraz slapem na fedore a ziaden problem, spolu s apt je to super distro.
    • Re: migracia z MDK na FecoraCore 3 25.05.2005 | 09:28
      Peter S.   Návštevník
      ku tým dátam, ak ich máš na osobitnom oddiely, niet čo riešiť, nechaj ich tak - bežne som takto menil systém, potom stači upraviť fstab v novom systéme a ideš. Ale chcel som dodať jednu drobnosť. v takomto prípade, keď si necháš celú partíciu, a budeš si v novom systéme tvoriť nových užívateľov - teda asi tých istých, kľúčové je ID číslo uživateľa (nie meno paradoxne), to si teraz zisti. A vytvor si ich s tými istými ID číslami. Ak použiješ odlišné mená, daj pozor aj na správne nastavenie home adrasára úživateľov. Inak konfigurácia je v pohode prenositeľná, ale narazil som na problém s poštou (sylpheed), je tam akési zabezpečenie, proste stará konfigurácia bola nefunkčná (teda žiadne prenesené maily ani nastavenia a pod)