snapshot

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.09.2007 | 21:11
Avatar ovecka Ubuntu/Kubuntu  Používateľ
ja potrebujem velmi surne pomoc.... v Kubuntu mi dnes zrazu zacalo z nicoho niic robit print screen-y tak som odinstalovala Ksnapshot, lenze potom sa mi zacali vyhadzovat nekonecne okna ze looking for Ksnapshot a nic sa s tym nedalo robit, minimalne som nemala ponatia co, tie okna sa stale otvarali a otvarali nedalo sa to kultivovanym sposobom vypnut iba nasilim....
prosim pomoooooooooooooooc
dakujem
    • Re: snapshot 09.09.2007 | 22:12
      WlaSaTy   Návštevník
      povysávaj si klávesnicu, najme pri tlačidle PrintScreen.
    • Re: snapshot 09.09.2007 | 22:38
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      Nie je to sice riesenie priciny ale symptomov ale pomoct by ti mohlo toto. Ako root vytvor subor Ksnapshot v /usr/bin asi takehoto obsahu:

      #!/bin/bash
      sleep 5

      A nastav mu spustitelny priznak (chmod 755 /usr/bin/Ksnapshot), inak plati co povedal plesaty, vymen klavesnicu.
      • Re: snapshot 09.09.2007 | 22:50
        WlaSaTy   Návštevník
        vravel som povysávať. omrvinky zo sušienok a čokoládových tyčiniek sú nutné zlo, ale fotku by som si pozrel.

        ps.: isté riešenie predstavuje aj otočenie klávesnice dolu tlačidlami a trasenie po dobu minimálne piatich minút (nad stolom). to sa človek nebude stíhať diviť ...
        • Re: snapshot 09.09.2007 | 23:21
          Avatar ovecka Ubuntu/Kubuntu  Používateľ
          hm zvolila som nasilnu metodu.. amputaciu klavesy.... zatial sa neprejavili ziadne komplikacie, ale skusim aj ten druhy sposob s tym suborom....

          dakujem moc pekne.... ;)