nejde mi web camera

Sekcia: Konfigurácia 12.09.2007 | 18:23
Avatar andrej sevcik   Používateľ
ahojte...vy ste asi lepsi ako ja ziadam vas o pomoc...mam linux uz asi pol roka a dnes som si kupil web kameru..MSI -StarCam 370i no je to dobra kamera...len podporuje windovs...a neni tam napisane ze aj linux...ja mam inak ubuntu...7.04 ...no a nejde mi vobec..je to vazne zbytocne kupene??lebo ta kamera je fajn...len neviem najst ziadne ovladace na nu...NEMOHOL BY MI NIEKTO S TYM POMOCT???lebo ja som vazne neni moc dobry v tomto ubuntu...viem v nom robit..ale ja neprogramujem nic...ja som len na nete..a na skype..a na gaime nic viac nepouzivam...ak by si sa nahodou nasla nejaa dobra dusa co by mi vedela pomoct...tak nech sa mi ozve na mail...andrejsevcik@pobox.sk...dakujem tomu kto sa taky najde..kto by vedel pomoct...>>
    • Re: nejde mi web camera 12.09.2007 | 19:57
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      No neviem, ja mam taktiez MSI STARCAM a ovladac som nenasiel, teda nieco som nasiel nieco v zmysle Shanga... alebo nieco podobne, ale nejako mi to neslo.. A kde by si to rad vyuzil? Linuxova verzia skype mam pocit ze video prenos nepodporuje... Fakt je to zbytocne vyhodeny peniaz nabuduce radsej hladaj na nete alebo sa spytaj skor ako to kupis..
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: nejde mi web camera 12.09.2007 | 21:18
        Avatar andrej sevcik   Používateľ
        juj no tak to som nevedel ze to nepodporuje...ale aj tak skusim vyskusat...a ak nie..tak budem musiet prejst na windovs...zial bohu...lebo ja volat musim to pre sestru...ta je v zahranici...a to len v ramci toho ze rodicia ju chcu videt...
    • Re: nejde mi web camera 12.09.2007 | 20:00
      Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
      s touto kamerou to nevyzera moc ruzovo
      1. ak chces zistit ci funguje mozes pouzit program camorama (sudo apt-get install camorama)
      2. ak nepojde (co predpokladam) stiahni a vykompiluj toto. (stiahni, rozbal, cd tam_kde_si_to_rozbalil, make, sudo make install)

      Ak chces daco kompilovat musis mat nainstalovane dake veci navrch sudo apt-get install build-essential linux-headers-2.6 gcc ; ak treba aj daco ine, kompilacia skonci s Error a vypise ti co este chce (ty to doinstalujes a spustis znova... :) )
      lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
      • Re: nejde mi web camera 12.09.2007 | 20:02
        Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
        este som zabudol - podla vsetkeho potrebujes konkretne Sonix/sn9cxxx.h
        cize skus sudo modprobe sn9cxxx
        lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
      • Re: nejde mi web camera 12.09.2007 | 21:28
        Avatar andrej sevcik   Používateľ
        no dakujem za ochotu..ale asi som neni technicky...typ...skusam to vselijako...ale nedari sa...no nevadii...aj tak dakujem za pomoc...
        • Re: nejde mi web camera 12.09.2007 | 21:41
          Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
          mas 2 moznosti:
          1. tie hrubo vytlacene veci dat do konzoly a skumat co a ako
          2. spolahnut sa na to, ze ti to dakto rozbeha (ak si zaciatocnik nie je to hamba)
          - cez ssh (ak mas verejnu IP tak posles IP a heslo)
          - osobne BA - pockaj si na linuxfest (dakedy v oktobri), pripadne tuto sobotu bude SFD v poluse ale tam neviem ci bude cas, SFD bude tiez v NMnV a KE a 6.10. je v Ziline Lugcon
          lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
          • Re: nejde mi web camera 12.09.2007 | 22:36
            Avatar andrej sevcik   Používateľ
            ja som z partizankeho a v poluse isto nebudem... a to ako by sa dalo cez tu ip adesu??
        • Re: nejde mi web camera 12.09.2007 | 21:42
          WlaSaTy   Návštevník
          ahoj,
          ako vždy by som odporučil pozrieť sa ako danú kameru identifikuje operačný systém, príkaz lsusb už poznáš. Totižto dosť často sa stáva že na polotovar si nejaká firma dá potlačiť svoje logo a blister zabalí do iného kartónu, takže nie je isté čo máš vôbec za kameru. Isté je len to že máš kameru ktorá by mala zvládať rozlíšenia ktoré sú napísané na krabici ale či interpoláciou cez software alebo má taký snímač je otázne.

          • Re: nejde mi web camera 12.09.2007 | 22:38
            Avatar andrej sevcik   Používateľ
            myslim ze tato kamera je ta ista co aj v skatuli...
            • Re: nejde mi web camera 12.09.2007 | 22:45
              WlaSaTy   Návštevník
              pokiaľ si tú kameru už vybalil, tak už v škatuli nie je a tým pádom myslím že nie je tá istá ako v škatuli. jedine že by sa ti dematerializovala.

              ale ako chceš, za praktický pokus to stálo. teoretizovať sa dá o futbale.
              • Re: nejde mi web camera 12.09.2007 | 23:06
                jozko   Návštevník
                Tak sa mi zdá, že sa zjavne nechápete:):)
                • Re: nejde mi web camera 12.09.2007 | 23:31
                  WlaSaTy   Návštevník
                  my sa chápeme, ale chcel by som niekedy vidieť os ktorý si prečíta informácie o hardware z krabice ako si to niektorý užívatelia myslia. keď už, tak rfid ale aj to je zbytočné pretože večšina hw sa vie aj sama predstaviť počítaču. no a nato sú tie nástroje lsusb, lspci, dmidecode, hwinfo, pnpdump, ....
    • Re: nejde mi web camera 14.09.2007 | 00:45
      Avatar andrej sevcik   Používateľ
      chalani poradte mi este kamos mi povedal ze mozem mat 2 os ...chcem si to dat...chcem sa opytat niekoho ci to je dobre a ake to ma nevyhody...???...lebo skrz tu kameru som ochotny si to spravit...mi to aj slubil jeden...len neviem nic o tom...
      • Re: nejde mi web camera 14.09.2007 | 00:56
        WlaSaTy   Návštevník
        lsusb
        uname -a

        ??