POMOC HW

Sekcia: Hardware a Drivery 14.09.2007 | 12:18
sasin   Návštevník
Ahoj, neviem či môžem aj na tomto fore o tomto ...ale..

Mam Mandrivu...
včera som zasunul USB kluc do usb portu, a zrazu mi vyplo PC.
Neviem si poradit, kde sa stala chyba, pretoze teraz nejde PC vobec zapnut. ani ziadne pip, roztocenie ventilatorov, nic...Zdroj je v poriadku, ten som odskusal na inom PC. kluc je tiez v poriadku. Akurat som si vsimol ze mi na doske svieti cervena led dioda..

Prosim poradte mi co mam robit ako opravit, pripadne kde moze byt chyba...
    • Re: POMOC HW 14.09.2007 | 12:31
      Srigi   Návštevník
      PC alebo notebook sa pri zasunuti USB zariadenia vypne v pripade, ze toto zariadenie skratuje napajacie 5V piny (vlasna skusenost). Ak PC nestartuje, vyber zdroj zo siete a ATX konektor z dosky. Pockaj 5 min, medzi tym checkni ten USB port, ci tam neostal skrat, pozapajaj a vyskusaj funkciu.
    • Re: POMOC HW 14.09.2007 | 12:55
      Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
      Otazka ako je chraneny USB port proti skratu, ci si to neodniesla doska. Dufajme ze nie. Srigi ti radi dobre, premeraj to, ci tam v konektore nieje skrat.
      "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
    • Re: POMOC HW 14.09.2007 | 23:09
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      A inak, by nebolo zlé kuknúť do manuálu od dosky, čo znamená, keď tá červená LEDka svieti.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
    • Re: POMOC HW 16.09.2007 | 01:31
      Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
      určite ti po skrate na doske odišiel usb radič prípadne nejaká zbernica ...
      ked nevieš, tak nefušuj
      • Re: POMOC HW 16.09.2007 | 14:41
        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
        Prečo určite? Ako si tým môžeš byť taký istý?
        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
        • Re: POMOC HW 16.09.2007 | 15:06
          WlaSaTy   Návštevník
          no, asi nie určite ale s največšou pravdepodobnosťou :) ale keby stačilo odpojiť baterky a zdroj na nejakú chvílu, tak už asi vieme že to pomohlo.
        • Re: POMOC HW 16.09.2007 | 15:58
          Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
          Pardon ...tak nie určite ale ako už povedal wlasaty s največšou pravdepodobnostou
          ked nevieš, tak nefušuj
    • Re: POMOC HW 16.09.2007 | 16:55
      Grawp   Návštevník
      vypat zdroj, odpojit napajanie od dosky (za napajanie dosky povazujem aj baterku).

      Inac nemyslim si ze by dosky boli az tak sprosto stavane ze nevydrzia skrat, sak tam si to meria a kotroluje prud - hoci to robi pomocou OS aj tak si myslim ze zakladne veci ako nezrat viac ako 500mA to ma uz hardwarovo spravene pripadne spravene BIOSom
      • Re: POMOC HW 16.09.2007 | 19:05
        Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
        už stým mam skúsenosti ;) doska USB skrat skratka nevydrží ..ajked každa mb je iná
        ked nevieš, tak nefušuj
        • Re: POMOC HW 17.09.2007 | 13:12
          jajak   Návštevník
          No takže som skúsil to čo je v mojích silách.

          ODpojil od zdroja, odpojil samotný zdroj, napájanie aj baterku, nechal som to den len tak...to zdôvodu že som v opitosti nemohol pracovať :-D

          A výsledok žiadny...kontrolka-ledka svieti stále na červeno na tej doske..

          Odpojil pamatovky, všetky karty a aj procák, skúšal som zapnúť pre zistenie možného "pííííp" ale ani ň....červeno si svietil blbec...napadlo ma či to nemôže byť procesor...

          btw...ako odpojím USB z dosky ak je integrovaný? Laikcky elektrar nijak..čo? asi to bude tou doskou...?

          • Re: POMOC HW 17.09.2007 | 14:32
            Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
            takže vyapda to ozaj tak ze maš vtahu nejaku zbernicu alebo radič ....to určite sam neopravíš ....moja rada..požičaj si s nejekade dosku na ten istý socket a vyskúšaj ;)
            ked nevieš, tak nefušuj
          • Re: POMOC HW 18.09.2007 | 22:33
            Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
            Asi je tá doska zlá. A čo znamená tá červená LEDka si sa nepozrel v manuáli, že? Možno to je len, že má doska napájanie, ale ktovie.
            Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk