poradte mi nejaku dobru live distribuciu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 15.09.2007 | 13:29
Grawp   Návštevník
hladam nejaku dobru live distirbuciu ku ktorej by boli na stiahnutie aj zdrojove cody a verzia pre PPC.
dalej by som cel aby tam boli nvidia a ati driver out-of-box ale aby sa dali pri starte vypnut ked budem cet (neco jako noproprietary v sabayone).
a ece by som cel aby to bolo pripravene na vyvoj a kompilovanie (devel kniznice atd..) a aby sa dali instalovat aplikacie cez balickovaci system aj vtedy ked to bude bezat ako live.

Viete nekdo o niecom takom? prosiiiim
    • Re: poradte mi nejaku dobru live distribuciu 15.09.2007 | 15:51
      WlaSaTy   Návštevník
      :hladam nejaku dobru live distirbuciu ku ktorej by boli na stiahnutie aj zdrojove cody a verzia pre PPC. ... a ece by som cel aby to bolo pripravene na vyvoj a kompilovanie (devel kniznice atd..)

      akákoľvek source based distribúcia

      :dalej by som cel aby tam boli nvidia a ati driver out-of-box

      tak to si na omyle, ati/amd a nvidia poskytujú ovládače na PPC len pre Mac OS X ale to si si už zistil na ich stránkach. Opensource ovládače sú IN THE BOX.

      :a aby sa dali instalovat aplikacie cez balickovaci system aj vtedy ked to bude bezat ako live.

      ako a kam inštalovať, klincom na CDčko?

      ja mám inštalované gentoo ale to je moja vec.
      • Re: poradte mi nejaku dobru live distribuciu 15.09.2007 | 18:08
        Avatar mmatko   Používateľ
        ako a kam inštalovať, klincom na CDčko?
        na nabootovane live ubuntu sa da doinstalovat soft cez bal. system...
        samozrejme, jednorazovo...
        pri novom boote nove instalacie...
        • Re: poradte mi nejaku dobru live distribuciu 15.09.2007 | 18:11
          Avatar mmatko   Používateľ
          alebo vlastna verzia slaxu...
          ale to vsetko mimo kontext predchadzajucich poziadaviek...
          • Re: poradte mi nejaku dobru live distribuciu 15.09.2007 | 18:34
            WlaSaTy   Návštevník
            áno, z dvoch dôvodov:
            1) inštalácia čisto do ram je jednorázová a nemá trvalý efekt
            2) slax je len pre x86 a nie pre ppc

            • Re: poradte mi nejaku dobru live distribuciu 15.09.2007 | 19:30
              skywaker   Návštevník
              skus Mandriva One Live CD ak este mandriva robi pre powerppc architekturu.,..
              • Re: poradte mi nejaku dobru live distribuciu 16.09.2007 | 00:53
                WlaSaTy   Návštevník
                robí, rovnako robí aj žltý pes niečo, fedora tiež a aj debian, *buntu a tak podobne je to aj u iných distribúcí. distrowatch je náš kamarát.

                ale prečo to mám skúšať zrovna ja keď som spokojný s gentoo?
        • Re: poradte mi nejaku dobru live distribuciu 15.09.2007 | 19:59
          Grawp   Návštevník
          Jo, presno to som myslel. Inac architektura PPC sa bezne pouziva, nie?
    • Re: poradte mi nejaku dobru live distribuciu 16.09.2007 | 00:43
      l_barbarossa   Návštevník
      sa mi mari ze Elive je aj pre mac.

      Debian based (+ deb repozitare), s Enlightenment wm, defaultne E17 - po grafickej stranke nadherne distro, obsahuje fglrx ovladace, teda pre moju Ati urcite,

      je to platena distribucia (v stabilnej verzii), minimalna povinna ciastka nie je vysoka, iso sa da stiahnut aj z inych zdrojov

      ako je to s lokalizaciou do inych jazykov neviem, vyhovuje mi predvolena eng.

      este raz, nadherne a velmi originalne spravene distro s moznostou instalacie na disk
      • Re: poradte mi nejaku dobru live distribuciu 16.09.2007 | 11:08
        Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
        E ma sk lokalizáciu, teda minimálne v gentoo. V Elive som nevidel, ale určite sa to dá doinštalovať. Ináč súhlasím s tým, že je to geniálna distribúcia s originálnym vzhľadom a coolovym elive panelom ;)
        • Re: poradte mi nejaku dobru live distribuciu 16.09.2007 | 16:59
          Grawp   Návštevník
          skoda ze neni aj pre x86_64
          • Re: poradte mi nejaku dobru live distribuciu 16.09.2007 | 17:13
            skywaker   Návštevník
            z live cd by na ppc nemal byt problem ale install mozno aj hej treba tam urobyt nejaku boostrap particiu a nie vzdy to funguje_? aspon co som raz skusal instalnut mandrivu na ibook g3 300mhz
            • Re: poradte mi nejaku dobru live distribuciu 16.09.2007 | 18:01
              WlaSaTy   Návštevník
              nuž to je pravda, pri apple závisí aj či sa jedná o old world (NuBus) alebo new world (s open firmware). od toho sa odvíja spôsob podpory hardware, boot manager a ďalšie veci.

              no ale vzhľadom na to že v tomto vlákne chýbajú konkrétne informácie, tak mi pripadá že si niekto z nás robí srandu. holt, zatiaľ sa tu nemalo čo riešiť.