instalacia xubuntu vedla ubuntu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 16.09.2007 | 10:15
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
zdravim

mam ubuntu, kde teraz robim vsetky tie moje pokusy. a potreboval by som dalsi system, kde by som si precvicil ako vlastne vyhodit stado veci... teda chcel by som pridat xubuntu este a s nim sa pohrat. volnu particiu mam. co vlastne potrebujem? len nastavit zavadzac?
    • Re: instalacia xubuntu vedla ubuntu 16.09.2007 | 10:35
      Avatar bananomet Gentoo  Používateľ
      doinstaluj dane graficke prostredie do terajsieho systemu a mas xubuntu ;]

      ak to chces samostatne tak len nahodit na novu particiu a nastavit zavadzac(niektore filesystemy mozu byt aj spolocne ak mas oddelene v povodnom systeme)
      • Re: instalacia xubuntu vedla ubuntu 16.09.2007 | 10:52
        Elven   Návštevník
        potrebujem 2 distribucie. riesim to tak, ze som si preformatoval volnu particiu na ext2 a na to nahadzujem druhy system (ext2 aby som sa v tom nestratil). potom ale nemusim vlastne ani cez live cd davat zavadzac opravit vsak? ved mi spozna jedno *buntu druhe *buntu... teda aspon dufam :)
        • Re: instalacia xubuntu vedla ubuntu 16.09.2007 | 11:46
          Avatar bananomet Gentoo  Používateľ
          nespozna. nemusis znovu zapisovat do mbr (v pripade gruba), ale musis pridat aj druhe distro do konfiguraku zavadzaca. staci ked nabootujes do toho prveho distra a zeditujes konfigurak bootloadera
          • Re: instalacia xubuntu vedla ubuntu 16.09.2007 | 12:23
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            bol som milo prekvapeny ako to funguje. po instalacii edubuntu (xubuntu mam chybne cedecko) mi urobilo toto:

            ubuntu
            ## dalsie systemy
            ubuntu (na sda8)
            • Re: instalacia xubuntu vedla ubuntu 16.09.2007 | 14:28
              Avatar bananomet Gentoo  Používateľ
              asi ubuntu zdetekovalo ze je tam dalsi os. taketo detailiky uz neviem, nemam s ubuntu skoro ziadne skusenosti ale dobre vediet ;)
    • Re: instalacia xubuntu vedla ubuntu 16.09.2007 | 15:26
      Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ
      Ahoj,
      Stano, ja by som to radšej robil cez nejakú virtuál mašinu. Napríklad VirualBox je dobrý typ. Máš minimálne 2 výhody. 1. Inštaluješ, ladíš a môžeš robiť aj ďalšiu prácu. 2. V prípade nepotrebnosti môžeš jednoducho zmazať bez zásahu do MBR.