X server

Sekcia: Konfigurácia 17.09.2007 | 11:02
Avatar haxor ubuntu 8.04  Používateľ
Ahojte.Prosim vas ak mi mozete tak mi napiste navod co mam naistalovat na to aby mi isiel x server.Mam ubuntu Server.Predtzm som nasiel navod ale uz neviem kde a neviem to nikde najst.Dakujem velmi pekne
    • Re: X server 17.09.2007 | 11:11
      Avatar mmatko   Používateľ
      x-ka mas v default instalacii, takze doinstalovat nemusis nic... jedine ak chces pouzivat proprietarny driver - ale x-ka slapu (lepsie/horsie) aj s open source dr., takze je to len otazka nakonfigurovania x servera (pozri wiki al. databazu znalosti na tejto stranke...)
      • Re: X server 17.09.2007 | 11:16
        Avatar haxor ubuntu 8.04  Používateľ
        Jaj boze ja som to zle napisal.JA by som si tam chcel naistalovat graficke prostredie KDE .v tom navode bolo nieco napisane nieco o xorg a este nejake sucasti kde ale uz si napamatam co tam bolo
        • Re: X server 17.09.2007 | 11:28
          Avatar mmatko   Používateľ
          neviem, ci ti staci len 'prostredie', alebo chces komplet kde (s nastrojmi, ...)

          ak chces len prostredie, staci si z netu doinstalovat (neporadim blizsie - mam pomaly net a instalujem 'nekorektne', t.j. instalujem rucne stiahnute baliky)

          ak chces komplet kde, asi najpriamejsia cesta je kubuntu...
          aj ked existuju, samozrejme, aj ine sposoby (predchadzajuci odstavec)
          • Re: X server 17.09.2007 | 11:35
            Avatar haxor ubuntu 8.04  Používateľ
            ano cchem komplet kde
            • Re: X server 17.09.2007 | 12:08
              Avatar rebrik Arch, Ubuntu  Používateľ
              apt-get install kubuntu-desktop pripadne apt-get install kde-core
              Podla toho kolko toho chces nainstalovat. Ale ked si pisal ze komplet kde asi radsej budes chciet to kubuntu-desktop.
              Of All The Things I've Lost, I Miss My Mind The Most.
            • Re: X server 17.09.2007 | 14:44
              Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
              toms to už dovno napísal pre gentoo a keby si nebol lolo tak by si si s toho vedel vydedukovať navod pre ubuntu ;) http://www.linuxos.sk/clanok/120/index.html
              ked nevieš, tak nefušuj