Internet, Konquer a spol.

Sekcia: Ostatné 16.05.2005 | 15:13
Miso   Návštevník
Caute! Chcem sa spytat preco mi ide Internet cez Konqueror rychlejsie ako napr. Firefox a aj Opera? A i celkovo internet sa mi zda pomalsi ako v XP :-((( Mam SUSE 9.2. a router Vigor 2600GE cez LAN, nastavenia som nechal Linux. Vdaka.
    • Re: Internet, Konquer a spol. 16.05.2005 | 01:05
      peter golis   Návštevník
      co to znamena pomalsie? je to menej zive alebo to stahuje pomalsie samotny objem dat? pre prvy pripad, ako sa tvadi nastavenie dns? pre druhy, nejedna sa o rozne casy na zdielanej linke?
      • Re: Re: Internet, Konquer a spol. 16.05.2005 | 01:58
        Miso   Návštevník
        Menej zive.... Co znamena "ako sa tvari"? (prepac, no som len zaciatocnik:-( A na linke som len sam........
        • Re: Re: Re: Internet, Konquer a spol. 16.05.2005 | 13:43
          peter golis   Návštevník
          no, ked sa pomaly nacitavaju internetove stranky a tvari sa to lenivo tak je najpravdepodobnejsie problem s DNS (sluzba co prevazda domenove mena na ciselne ip adresy). treba skontrolovat nameserver ktory je zadany v linuxe s tym co ma ako aktualne tvoj poskytovatel internetu. ale ked samotne stahovanie (das stiahnut nejaky subor radovo v MB) ide normalne, tak je problem niekde inde. na linke si sam? naozaj? ty mas garantovanu linku na internet? to si taky bohaty? PS.: blizsie nedokazem poradit, lebo ani neviem aky typ pripojenia to je (kablovka/chello, dial-up/isdn/analog, wifi, dsl/adsl, ...). tak isto som nepostrehol ani informacie ake zariadenie sa pouziva na internet (winmodem, winwifi, modem, dsl router, wifi AP,...).
          • Re: Re: Re: Re: Internet, Konquer a spol. 16.05.2005 | 14:52
            Miso   Návštevník
            .....to "sam" som myslel, ze nemam ziadnu siet Stahovanie je relativne v pohode... Typ pripojenia: ADSL Flat a mam router Vigor 2600GE (je to wifi router, ale ja ho mam zatial len cez LAN
            • Re: Re: Re: Re: Re: Internet, Konquer a spol. 16.05.2005 | 15:13
              peter golis   Návštevník
              obcas sa stane ze poskytovatel zmeni nameserver, alebo ich poradie. proste necha sa nejaky server oddychnut a bud pocitac alebo router si to nevsimne. skus ho restartnut alebo pouzi podla dokumentacie reconnect k poskytovatelovi nech si znova nacita nameservre co poskytuje dalej na tvoj pocitac.