napad na linuxos?

Sekcia: Komunita 19.09.2007 | 13:10
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
napadla ma jedna uplne jednoducha vec...

ked sa niekto neregistruje a pyta, tak sa mu snazime pomoct. casto ale je potrebne vediet o aku distribuciu sa v tomto pripade jedna... navrhujem pridat policko s napisanim distribucie pre neprihlasenych pouzivatelov...

ale tak to je len moj nazor. aky je ten vas?
    • Re: napad na linuxos? 19.09.2007 | 13:51
      TOmáš Hanzel   Návštevník
      A názor je to dobrý...
    • Re: napad na linuxos? 19.09.2007 | 14:13
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Nie vždy treba vedieť názov distribúcie, ale vo veľkej väčšine áno. Možno by nebolo zlé keby to bolo povinné uvádzať. Ale iba pri zadávaní novej témy dúfam :)
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: napad na linuxos? 19.09.2007 | 17:52
        Elven   Návštevník
        len pri zakladani temy. neviem ci treba aby to bolo povinne... najskor by som to skusil najskor tak ze by ti povinne nebolo, a potom sa uvidi po nejakom cca mesiaci...
        • Re: napad na linuxos? 19.09.2007 | 20:00
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Ja by som to povinne dal, aby sme na 100% vedeli o aku distribuciu sa jedna.. Nemam chut pytat "A chlapcok aku distribuciu mas? bez toho s tym nepohneme"...
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: napad na linuxos? 19.09.2007 | 20:05
            Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
            Ja by som to povinne nedal, keďže pýtajúci sa nemusí mať distro žiadne...hoci mohol by tam napísať "..." alebo, že "žiadna" :)
            • Re: napad na linuxos? 19.09.2007 | 20:25
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              podla mna by tam mohol byt vyber...

              * (policko)
              * zatial mam windows
              * mam otazku nesuvisiacu s linuxom
              • Re: napad na linuxos? 19.09.2007 | 20:28
                Avatar borg Fedora  Administrátor
                a nabuduce budem potrebovat na zadanie otazky aj OP. kto chce riesit svoj problem vazne, zada to textu otazky aj distrubuciu.
              • Re: napad na linuxos? 20.09.2007 | 10:54
                Avatar srigi   Používateľ
                Ja by som dal povinne, formou drop-down listu.
    • Re: napad na linuxos? 19.09.2007 | 21:09
      WlaSaTy   Návštevník
      a kto to bude vypĺňať? inak by sme to mohli rovno zmeniť na dotazník:
      políčko distribúcia
      prepínač je to súrne (body 1 až 5)
      zaškrkávatko neurobil som si zálohu konfiguráku pred jeho zmenou a neviem sa preto prihlásiť do grafiky
      zaškrkávatko preinštaloval som iný os a zmizol mi linux

      a podobne.
      • Re: napad na linuxos? 19.09.2007 | 21:23
        skywaker   Návštevník
        podla mna najlepsie by bolo keby novu temu mohol zalozit len zaregistrovany uzivatel, ostatny uzivatelia mozu posielat len prispevky - nemusia byt reistrovany... teda reagovat na novu temu by mohol hoci kto.. tym sa obmedzi to ze ten kto bude chciet zalozit novu temu si lepsie premysli co chce napisat..
        • Re: napad na linuxos? 19.09.2007 | 21:29
          ---   Návštevník
          takto akurat obmedzis forum, keby sa tu spamovalo nepoviem ze len regisrtovany by mali moznost vkladat otazky
          • Re: napad na linuxos? 19.09.2007 | 21:49
            WlaSaTy   Návštevník
            presne tak, takouto hovadinou len odplaší začiatočníkov. aký dopad to bude mať na šírenie linuxu, to už neháme nech si každý domyslí.
            • Re: napad na linuxos? 20.09.2007 | 11:01
              Avatar srigi   Používateľ
              tak tak, toto urcite nie.

              BTW (toto je uz asi trocha sci-fi) mohla by sa dorobit JavaScript logika, ze ak pisatel napise USB + zasunul/pripojil, objavi sa textarea s vyzvou na postnutie vypisu dmesg, alebo ak napise CD/DVD + instalacia, vyskoci text "Checkni MD5 sumu", s pripadnym navodom a linkom na w32 binarku MD5.exe.

              No ale dost uz halucinovania :-D
              • Re: napad na linuxos? 21.09.2007 | 22:05
                Avatar nardew debian  Používateľ
                presne na toto sluzi FAQ
        • Re: napad na linuxos? 19.09.2007 | 21:47
          Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
          takto sa neregistrovany pouzivatel nebude moct opytat. predstav si ze chces linux skusit a nevies ako dlho ti vydrzi. hned sa registrujes -> (vymyslis) nick + heslo a po par dnoch zistis ze cely linux je pre teba nevhodny (ano, niekto si to moze mysliet) ale tvoje konto tu (zbytocne) bude v db a mas pekny priestor aby si ako zaregistrovany pouzivatel mohol sem pisat aky je linux zly a ze sme same lamy... nevyzeralo by to pekne. ano hocikto sa moze hocikedy zaregistrovat a pisat co chce uz aj teraz ale ak nieje dovod na nutenu registraciu tak aspon nedostanes chrobaka do hlavy.
          Everything is proceeding as I have foreseen.
        • Re: napad na linuxos? 20.09.2007 | 02:03
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          myslim ze su dve moznosti:

          * nechat sucastny stav
          * pridat nejake to policko
          * pridat prepinanie na najcastejsie distribucie (chlapik si tukne na ubuntu, fedoru alebo cokolvek)
          * niekto ma nauci matematiku :)
          • Re: napad na linuxos? 21.09.2007 | 12:50
            Avatar titanik mint  Používateľ
            myslim, ze na to registrovanie by mohla byt anketa
            aspon zalozenie temy registrovanym. kolko stranok je akych trapnych, ze za registraciu ziskas len, co je nove na stranke a predsa sa niektori zaragistruju. Naozaj by si ten clovek rozmyslel, co napise do fora. Mimochodom neni zrobit si viac anonymnych kont. A mozno ani niektory nevedia, co ziskaju registraciou na stranke (farebne vyznacene nove prispevky, zobrazit si svoje prispevky..) i ked dalo by sa toho viac (kto je online, ..) :)
            • Re: napad na linuxos? 21.09.2007 | 12:51
              Avatar titanik mint  Používateľ
              .. inac vyriesi sa tym aj aku ma distribuciu
              • Re: napad na linuxos? 21.09.2007 | 23:30
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                no dobre, tak ak je moj napad dobry tak urob anketku. ja ju robit nebudem, dopadlo by to asi ako s tou matikou...
    • Re: napad na linuxos? 20.09.2007 | 11:17
      Avatar chatpall   Používateľ
      nic v zlom stano. ono tento moj nazor bude zniet ako pekne svinstvo ale:
      - ked som zacinal vyhladaval som vsetko gúglovaním, predpokladal som ze riesenia v angictine z vacsej komunity budu spravnejsie, aj ked casom som nasiel odpovede na moje otazky v slovencine, cestine ale vacsinou boli prebrate zo stranok, ktore som navstivil aj ja
      - vacsinou v zadanej otazke uvidis o akeho uzivatela ide a ako som si vsimol tak chalani (wlasaty, borgcube, srigi, eMDi atd...)odpovedaju iba na normalne polozene otazky. hadam im to nechces zobrat :)
      NERUSTE TENTO UCET!!!
    • Re: napad na linuxos? 21.09.2007 | 00:34
      Avatar srigi   Používateľ
      Heh napadla ma jedna vec co by sa hodila. Vysvetlim to chronologicky:

      - kliknem pri prispevku na Odpovedat - pisem ako drak, napr. linkujem vhodne odkazy
      - vyhladanie linkov nejaky cas trva

      a tak sa stane, ze kym kliknem na Nahlad, niekto uz na vlakno zareaguje a pribudne tam novy post.

      Slo by dorobit male upozornenie (prip. nahlad) na novy prispevok vo vlakne?

      Otazka pre ostatnych >> mylite si, ze je to uzitocna fnce?
      • Re: napad na linuxos? 21.09.2007 | 00:44
        Avatar m4rtin.m   Používateľ
        hej je, lenze nebude to lahke naprogramovat
        • Re: napad na linuxos? 21.09.2007 | 12:25
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          coby nie. je to pomerne lahke ... a celkom uzitocne
          • Re: napad na linuxos? 21.09.2007 | 21:56
            Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
            no ale ako by si to chcel vyriešiť kedže ku načítaniu new dát potrebuješ refresh ? ..a ten je pri písaní príspevku dosť blbý
            ked nevieš, tak nefušuj
      • Re: napad na linuxos? 21.09.2007 | 14:33
        Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
        no nebolo by zle nejake to upozornenie ze na stranke pribudli nove prispevky. hlavne ked sa rozpisujes a rozpisujes aj 15min a potom zistis, ze to co si chcel napisat tam uz je...
        Everything is proceeding as I have foreseen.
        • Re: napad na linuxos? 21.09.2007 | 14:38
          Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
          on nemysel upozornenie ale náhlad na vlákna (topic) ....[nieco podobné ako používa phpBB ]...aj podla mna tiež super nápad ;)
          ked nevieš, tak nefušuj
          • Re: napad na linuxos? 21.09.2007 | 14:50
            Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
            ci upozornenie alebo nahlad to je jedno. na phpBB asi nikde nepisem, ale aj tu ked pisem tak pred poslanim prispevku si nacitam este raz diskusiu v novom tabe aby som zistil ci niesom predbehnuty... napad je to urcite dobry a myslim si, ze viac ludi by ho tu privitalo.
            Everything is proceeding as I have foreseen.
            • Re: napad na linuxos? 21.09.2007 | 15:20
              Avatar srigi   Používateľ
              Tak tak, riesim to zatial rovnako (pozrem sa na vlakno v druhom tabe prehliadaca).
              • Re: napad na linuxos? 21.09.2007 | 15:23
                Avatar srigi   Používateľ
                Ono nemusel by tam byt ani nahlad, stacilo by upozornenie s linkom na koren vlakna. Staci potom jeden klik a nahlad si spravim sam (otvorenim v novom tabe).
    • Re: napad na linuxos? 28.09.2007 | 21:31
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      mna napadlo, co tak spravit editaciu svojich prispevkov? Niekedy spravim preklep alebo sa pomylim, alebo len nenapisem co som chcel, a tak by bolo dobre keby som mohol svoje prispevky editovat. Dole by bolo aj ze "Zmenene autorom - DD.MM.RRRR - HH:MM:SS" nebolo by to pekne? :) Podla mna to zmysel urcite ma
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: napad na linuxos? 28.09.2007 | 21:34
        Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
        Párkrát tu už taký návrh bol, ale zrejme to nie je celkom realizovateľné. Na iných fórach to tak funguje, ale tu je fórum trochu iného typu...
        • Re: napad na linuxos? 28.09.2007 | 21:41
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Do programovania for a takychto portalov sa vyznam. Nevidim dovod, preco by to nebolo zrealizovatelne, mozes mi to objasnit?
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: napad na linuxos? 28.09.2007 | 21:41
        Avatar m4rtin.m   Používateľ
        som za..
        a nezabudnite tam pridat chybu, aby sa dali editovat aj cudzie prispevky (ale nikomu o tom nehovorte! :-)

        ale vazne... som proti, ludia potom zacnu menej myslet a viac pisat, resp. si obsadia prve miesto v diskusii a budu pisat stale donho aby boli oni ti, ktori najviac poradili.. ti najuzitocnejsi

        vlastne, som za, ale racej nech to je tak, ze autor moze nieco dopisat na koniec svojho prispevku.... takto by to bolo lepsie.. dopisal by len "sry, sekol som sa, malo tam byt dmesg a nie demsg"

        a ukazovalo by sa to malym pismom
        • Re: napad na linuxos? 28.09.2007 | 21:45
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          jj kompromis.. to by bolo najlepsie nakoniec by bolo napriklad "Dodanie autora: ...." alebo nieco v tom zmysle. ale pacilo by sa mi aj normalne prepisovanie svojich prispevkov
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people