Linux Mail Server

Sekcia: Konfigurácia 20.09.2007 | 23:08
ratata   Návštevník
zdravim,
potreboval by som poradit. mam vlastnu domenu, vlastny server s linuxom (debian), uz mi tam bezi web a ftp server, a teraz by som potreboval sprevadzkovat maily v tvare nieco@domena a k tomu samozrejme pop3 a smtp server. co k tomu potrebujem a ako na to? dakujem
    • Re: Linux Mail Server 21.09.2007 | 00:08
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      U mna je vcelku overena kombinacia courier (POP3/IMAP) + postfix (SMTP) + spamassassin + clamav + MailScanner/amavis. Na nete najdes tony navodov. Ano, viem, prvy krat sa to fakt blbo robi a chce to pevne nervy a hlavne vela casu na testovanie. Skus sa pozriet na Perfect Setup for Debian Sarge, mal by si tam najst taktiez navod na postu. Popripade aj Virtual Users And Domains With Postfix, Courier And MySQL (+ SMTP-AUTH, Quota, SpamAssassin, ClamAV) nie je zly navod.

      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Linux Mail Server 21.09.2007 | 11:56
        janik   Návštevník
        ja som to napriklad riesil kupou knihy POSTFIX Provozujeme postovni server v Linuxu od Hildebrandta a Koettera :)

        strasne dlho mi trvalo kym som pochopil ako to vlastne cele funguje :D ja som to bral ako vo windowse... myslel som si ze ked dam apt-get install postfix, tak ze mam naistalovany cely majl server... hehe nechapal som ze mi tam trebe este naistalovat courier POP3/IMAP, ze postfix vlastne sluzi len ako smtp a podobne, proste som v tom mal poriadny gulas... ale naucil som sa kopec veci a ked som to pochopil tak som sa smial aky som pako... trvalo mi asi 3 tyzdne kym som skonfiguroval
        postfix + MYSQL + courier POP3/IMAP + SASL + AMAVIS(spamsassin, clamav) :))) a najlepsie je ze ked to vsetko uz budes mat rozbehane a budes si mysliet ze aky si uz velky BOSS, a naraz si vlastne uvedomis ako toho malo vies...
        ach jo, cim viac viem tym viac si uvedomujem aky som hlupucky... :(
        • Re: Linux Mail Server 21.09.2007 | 12:10
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          imho ... ani exim nie je zly ;-)