zrazu nejde scanner

Sekcia: Hardware a Drivery 23.09.2007 | 20:07
Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
mam taky problemik (uz zasa :)

nainstalil som si pod kubuntu 6.06 scanner cannon lide 25, fical v pohode pol roka, teraz pred tyzdnom som si kupil laserovku samsung ml 2010 p nainstalil som ju z prop. driverov pre linux a teraz mi nejde scanner.

Teda neviem ci je to sposobene tou tlaciarnou, ale to je jedina zmena co som robil (yo, vlastne teraz ma napada ze som este pripojil wireless klavesnicu).

prejevuje sa to tak, ze ked spustim programy na skenovanie (kooka, xsane, dokonca aj pluginy v gimpe) tak sa mi nespusti, ked ich spustim z konzoly vypisu nieco v zmysle ze nenasli zariadenie a koncia.

sranda je ze ked si dam lsusb, tak tam ten scanner je. Skusal som ho pod widlami a tam fical.

Neviete niekto co by s tym mohlo byt a ako to riesit?

diky
git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
    • Re: zrazu nejde scanner 24.09.2007 | 21:31
      WlaSaTy   Návštevník
      Ahoj LUcoRP,
      máš nahodené všetky ovládače pre USB (ehci/ohci/uhci) a či vypíše dmesg krátko po pripojení/zapnutí daného skenera?
      • Re: zrazu nejde scanner 25.09.2007 | 13:27
        Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
        Ahoj WlaSaTy,

        dmesg po pripojeni scannera vyhodi:

        [17187625.020000] usb 1-2: new full speed USB device using uhci_hcd and address 6

        tie ovladace neviem kde zistim, ale podla predchadzajuceho vypisu by som usudzoval, ze teda aspon uhci sú nahodené
        git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
        • Re: zrazu nejde scanner 25.09.2007 | 17:55
          WlaSaTy   Návštevník
          Ahoj LUcoRP,
          problém môže byť v tom že sa niektoré zariadenia mlátili v prístupe medzi USB 1.X (ohci ako 1.0 a uhci ako 1.1) s zariadeniami USB 2.0 (ehci). takže skús pripojiť scanner niekam inam tak aby sa neblokoval s tlačiarňou a poprípade vyhodiť modul pre USB2.0.
          • Re: zrazu nejde scanner 25.09.2007 | 19:30
            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
            mne dokonca raz pomohlo prehodit koncovku do ineho USB slotu ... a dokonca (neviem to isto) sa mi zda, ze v predu na skrinke je USB 1.x
            • Re: zrazu nejde scanner 25.09.2007 | 21:34
              WlaSaTy   Návštevník
              áno, to zvykne byť tým že niektoré dosky vedeli prepnúť do USB 2.0 len jednu dvojicu portov a to sa neznieslo s zariadeniami ktoré nevedeli robiť na 480Mbps ale priživovali sa na spetnej kompatibilite 10 resp 12 Mbps alebo s tým že doska nevedela prepnúť aj inú dvojicu portov na plnú (teoretickú) rýchlosť v reálnom čase.

              obvykle teda stačilo vopchať zariadenie niekam inam a poprípade vypnúť alebo zapnúť USB 2.0. Alebo odmazať/pregenerovať konfiguráciu :-) ale nie vždy. toľko k záveru.
        • Re: zrazu nejde scanner 25.09.2007 | 20:12
          Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
          no tak som sa nad tym v skole zamyslal a napadlo ma odinstalovat vsetky programy suvisiace so scanovanim (kooka, xsane, sane, kniznice atd.) a odstranit vsetky kofiguracne subory. Spravil som to znova nainstaloval a na moje pocudovanie scanner ide ok.

          Uvidim po case ci znova nezblbne. Zatial vyriesene.

          dakujem vsetkym zucastnenym za ochotu pomoct
          git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!