Install

Sekcia: Ostatné 18.05.2005 | 13:29
Chendler   Návštevník
Ako nainštalujem Mplayer ak nie je v rpm ale bz2?
    • Re: Install 16.05.2005 | 16:57
      andrew   Návštevník
      rozbal si obsah toho archivu do nejakeho adresara. potom sa postav do toho adresara a spusti ./configure. potom prikaz make a nakoniec make install
      • Re: Re: Install 16.05.2005 | 16:58
        d   Návštevník
        ale najskor poterbujes mat nainstalovane gcc. inak ti nic nenainstali...pozri forum, uz sa to tu riesilo...
      • Re: Re: Install 16.05.2005 | 17:16
        Chendler   Návštevník
        rozbalil som to ale nechapem čo dalej kde to mam napisať?
        • Re: Re: Re: Install 16.05.2005 | 17:18
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          chod do rozbaleneho archivu napis tam: ./configure make su (root heslo) make install
          • Re: Re: Re: Re: Install 16.05.2005 | 17:27
            d   Návštevník
            nic v zlom ale taketo rady newbie userovi nepomozu. taze inak otvor konzolu a napis cd adresa_rozbaleneho_archivu (napr. /home/d/Desktop/mplayer potom napis ./configure (malo by to daco robit...kopec vypisovania v konzole) make (nemalo by sa zobrazit ziadne ERROR hlasenie. plati to aj pre ./configure) make install (nainstaluje ti program, ale musis byt prihlaseny ako root-administrator systemu. mozes to urobit cez prikaz "su" v konzole, alebo sa rovno prihlas ako root a mas to jednoduchsie..) ak by ti pisalo, ze ERROR:cc........no tak musis nainstalovat gcc to najdes ako .rpm balicek na instalacnom cdcku.(napr MDK 2005LE to normalne neinstaluje...)
            • Re: Re: Re: Re: Re: Install 16.05.2005 | 17:30
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              a co takto si najprv precitat README a INSTALL subory?
    • Re: Install 16.05.2005 | 17:05
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      a pozri si aj parementre pre script ./configure. mozes tam nastavit k win32 codekom a dalsie uzitocne vecicky. gcc by malo byt uz defaultne naistalovane
    • Re: Install 17.05.2005 | 18:24
      cobain   Návštevník
      no ludia skusal som to vcera tak aj onak ako som len vedel aj to pracovalo potom makalo a potom makalo a instalovalo ale vysledok VELKA 0 neviem kam to vlastne nainstalilo a ked som nasiel ikonu mplayer a klikol na nu tak nic
      • Re: Re: Install 17.05.2005 | 18:29
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        miesto kam sa to ma naistalovat sa urcuje parametrom --prefix=/cesta/kde/to/ma/byt pre skript ./configure. ak si nezadal ta je to bud v /usr alebo /usr/local. pravdepodobne si nepovolil gui pri konfigu, daj ./configure --enable-gui a zo shellu ti ide prikaz mplayer?
        • Re: Re: Re: Install 17.05.2005 | 18:43
          cobain   Návštevník
          este som neskusal konzolu uz nebol cas na to no hadam dnes vide cas sa s tym pohrat
        • Re: Re: Re: Install 18.05.2005 | 11:48
          cobain   Návštevník
          v konzole to islo ale nic viac napisal som mplayer vypisdalo nieco ako help ale dalej?? momentalne preinstalovavam suse
          • Re: Re: Re: Re: Install 18.05.2005 | 12:18
            Pepsy   Návštevník
            Neradte mu take blbosti. Xlapca len domotate. Nikto zvas ale nenapisal ze aku ma distribuciu. Ked hladal RPM tak asi mindrak a bo daco take. Vo vseobecnosti plati ze ak nemas RPM tak ho stiahni
            • Re: Re: Re: Re: Re: Install 18.05.2005 | 12:30
              d   Návštevník
              aj podla mna je lepsie si stiahnut .rpm balicek (v pravo hore na tejto stranke mas hladanie rpm balickov) ale skus tiez xine +win32 codecs a pojde ti vsetko.+ pouzivaj xine ui...je lepsie (subjektivneň ako kaffeine.. a este link http://cambuca.ldhs.cetuc.puc-rio.br/xine/, ale najskor odinstaluj ten co mas povodne nainstalovany.....aj kaffeine aby nevznikol problem
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Install 18.05.2005 | 12:40
                Avatar majo984 Debian,Knoppix,Mandriva  Používateľ
                Ak nemas skompilovany mplayer s gui tak v konzole alebo mc komanderi prejdi tam kde mas nejaky ten film a zadaj bez uvodzoviek "mplayer nazovfilmu.avi" (koncovka sa moze lisit) a mal by sa ti rozbehnut film bez gui ale ak xces mat menej problemov,radsej si vyhladaj rpm balik... ak tvoje distro podporuje rpm :)
            • Re: Re: Re: Re: Re: Install 18.05.2005 | 12:36
              borgcube   Návštevník
              ty trepes hluposti. kde je napisane ze ak mam distro zalozne na rpm, tak musim pouzivat len rpm baliky. to akoze nemozem pouzit zdrojaky a skomplivat si to sam? predsa kompilociou si to zarven ladis aj na svoj procak, kdezto rpmka su kompilovane bud na i386 az i686. ak si to chlapec skompiluje sam, aspon sa daco nauci a nemusi vzdy cakat na vydanie rpmiek. a je kopec softu, ktory nie je baleny do rpmiek.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Install 18.05.2005 | 12:57
                d   Návštevník
                ono to nikto netvrdi, len vravim, ze cez rpm predkompilovane balicky je to o dost jednoduchsie. tot vsjo... ja mam tiez v oblube rpm balicky, je to rychle (v podstate par sekund) a funkcne pre normal usera je asi rovnaka...no flejm...peace
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Install 18.05.2005 | 13:29
                  borgcube   Návštevník
                  to bola reakcia na pepsy-ho prispevok. d prepac