nefunkcna karta flarion

Sekcia: Konfigurácia 26.09.2007 | 10:31
Avatar jaro openSuSE 10.2  Používateľ
zdravim,
chcem poprosit o pomoc pri nastaveni flarion karty v open SuSE
Problem: nainstaloval som shell skript zo stranky t-mobile. Vsetko sa tvaari ze to ide, len to nejde
nastavena je spustit po vlozenido pcmcia. no nejde. aplikaciu ako root spustim a peknesa zobrazi ako vo win ale neinicializuje sa karta. ak si pozrem pccardctl info, tak je tam a myslim ze spravne. pravdepodobne neviem nastavit dalsie sietove rozhranie booton=yes, dhcp, device=eth1
    • Re: nefunkcna karta flarion 26.09.2007 | 11:36
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      eth1 je spravne? nemas pripojeny flarion na eth0 ?
      • Re: nefunkcna karta flarion 26.09.2007 | 12:25
        Avatar jaro openSuSE 10.2  Používateľ
        Presne tak a neviem to spraviť
    • Re: nefunkcna karta flarion 26.09.2007 | 19:12
      Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
      lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
      • Re: nefunkcna karta flarion 26.09.2007 | 22:01
        Avatar jaro openSuSE 10.2  Používateľ
        Len ja som inštaloval ten 60MB subor od t-mobile
        prechadzal som to, ale neviem ako na vytvorenie dalsieho rozhrania eth1, 2....
        urobim ich sice ale prepisuju sa - a potom nejde ani jedno, len su tam a potom ich aj tak umazem
        Takto: mam v NB sietovku - ak mi to doma ide, tak nie v robote - je tam cisco a ten mi da pevnu ip /adm/ ale ja by som potreboval tak, aby sa automaticky navolilo spravne rozhranie ako na toto? mam malo skusenosti, ale w mi robil pripojenie k miestnej sieti 1, 2...... a slo to
        • Re: nefunkcna karta flarion 26.09.2007 | 22:07
          boko   Návštevník
          Hmm, ja som napr ziadne nove rozhranie nevytvaral, ono sa mi tam objavilo same.
          Tiez mam OpenSuse 10.2

          Skus pozriet aj tuto debatu:
          http://www.linuxos.sk/forum/8170/index.html
          • Re: nefunkcna karta flarion 27.09.2007 | 14:02
            Avatar jaro openSuSE 10.2  Používateľ
            nacpal som tam ten mobility manager, ktory by mal slapat a dokonca ho spustim , len "nekomunikuje s kartou", lebo mu chyba nejako dhcp - ckom pridelena adresa, lebo ju identifikuje a vypise "FLASH OFDM..."
            • Re: nefunkcna karta flarion 28.09.2007 | 01:40
              boko   Návštevník
              mne ten mobility manager tiez nefunguje, divne, internet mi ale ide.
              Ked sa pozries v YASTe na sietovky, mas tam dajaku s nazvom Flarion ... ?
              • Re: nefunkcna karta flarion 28.09.2007 | 10:37
                Avatar jaro openSuSE 10.2  Používateľ
                Mobility manager spustin, dokonca obcas aj ukaze signal na sekundu ale tym konci

                YaST? tam nemam ani wifi kartu(vobec ju nedetekoval) inac nie je tam - ale trosku tejto otazke nerozumiem - myslel si to tak, ze by sa mala po vlozeni objavit? - neobjavi sa
                • Re: nefunkcna karta flarion 28.09.2007 | 13:11
                  boko   Návštevník
                  No ja som to instaloval starym sposobom, nie cez ten instalak, mozno preto to tam mam.

                  Ked idem do Yastu, sietove karty tak tam mam medzi sietovkou a wifinou aj flarion kartu s nazvom:
                  FLARION FLASH OFDM PC CARD DEVICE a tu mozem normalne konfigurovat.
                  • Re: nefunkcna karta flarion 28.09.2007 | 13:42
                    Avatar jaro openSuSE 10.2  Používateľ
                    Skusim, ale zatial tam je len lan karta
                    • Re: nefunkcna karta flarion 28.09.2007 | 13:51
                      boko   Návštevník
                      Neviem co to tam presne pridava, ale skus najst na CDcku co si k tomu dostal taky subor install.sh ktory je v driveroch na linux.

                      spusti ho v konzole a skus dat 1. Install/Upgrade FT1000 driver

                      Ci to tam nahodou to nepridava.
                      • Re: nefunkcna karta flarion 28.09.2007 | 21:49
                        Avatar jaro openSuSE 10.2  Používateľ
                        Je to tam v YaST kompletne v celej parade, len ma mat dhcp - ckom pridelenu adresu a ono to ma stale adresu IP z eth0, co je pevne stanovena a tudiz nemoze ist
                        • Re: nefunkcna karta flarion 28.09.2007 | 22:38
                          boko   Návštevník
                          Tak ked ju tam mas tak si ju zmen na DHCP a malo by ficat, ci nebodaj to nejde zmenit?
                          Tvoju sietovku by to malo prehodit na iny nazov.
                          Mas v YASTe v sietovkach aj tu svoju druhu? Ak hej tak nastav flariion na DHCP a na sietovku to svoje nastavenie pevne, tie karty sa poprehadzuju bezne v nazvoch ci eth0 alebo eth1pri instalacii flarionu.
                          • Re: nefunkcna karta flarion 28.09.2007 | 23:01
                            Avatar jaro openSuSE 10.2  Používateľ
                            v hardware ano, ale medzi sietovkami nie
                            • Re: nefunkcna karta flarion 28.09.2007 | 23:37
                              Avatar jaro openSuSE 10.2  Používateľ
                              FATAL: Error inserting ft1000 (/lib/modules/2.6.18.8-0.5-default/kernel/drivers/net/wireless/ft1000/ft1000.ko): Invalid module format

                              A s tymto co urobit?

                              Daj mi prosim cesty kam to ma byt nacpane lebo toto nie je dobre - wifi kartu mi totiz nedetekoval, ktora je sucastou NB a tato flarion ak sa nemylim ma byt ako ethernet
                              • Re: nefunkcna karta flarion 29.09.2007 | 05:05
                                boko   Návštevník
                                uff, tak takuto chybu som este nevidel.

                                Jedine co ti mozem poradit je nainstalovat to starym sposobom.
                                Ja tak fungujem stale, len je to troska zlozitejsie, ale myslim ze tak budes mat vacsiu sancu to rozbehat, teda ak to niekto uz nevidel a nepovie ti ako to poriesit.

                                Vyskusaj to tym starsim sposobom, cez kompilovanie, v tom linku co som daval by mal byt dakde postup, po pripade co dal samo ten link. Ak sa ti to nepodari, tak mozem popisat znova podrobny postup :)
                                • Re: nefunkcna karta flarion 29.09.2007 | 09:15
                                  Avatar jaro openSuSE 10.2  Používateľ
                                  Pripojil som sa --konecne
                                  Ta chyba sa dotyka mobility manager a nie stroja
                                  Len to bolo designovo krajsie ale teraz mi zmizne zo systemoveho riadka siet a pripojenie poznam len podla svietiacej led
                                  modul treba po kazdom zapnuti zaviest

                                  Vsetkym dakujem