MP3 player Samsung v linuxe

Sekcia: Aplikácie & Desktop 27.09.2007 | 22:07
Avatar Miro Archlinux  Používateľ
rajem dobry den mam taku otazocku kupyl som MP3 prehravac a neskor som si vsimol ze vyzaduje instalaciu programu aby som do neho mohol nahodit hudbu ale ten program bezi iba pod windowsom tak by som sa chcel spytat ci sa to bude dat v linuxe skusal som nieco uz ale zatial ho ani nenaslo ak nepojde nevadi budem kopyrovat vo win to len taka otazocak a este typ MP3
Samsung K3
    • Re: MP3 player Samsung v linuxe 27.09.2007 | 22:33
      Avatar m4rtin.m   Používateľ
      tvoj prehravac takmer isto funguje pod standardom USB mass storage device class
      pokial mas ubuntu 6.10 (ako ja), tak zasun prehravac, usb kluc, mobil do USB portu (ako ja) a pojde ti to (ako mne)

      pokial nie, zadaj do prikazoveho riadku dmesg, stlac ENTER a posli nam to

      vela stastia!
    • Re: MP3 player Samsung v linuxe 28.09.2007 | 00:26
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Iba taká poznámočka. Prečo si si neoveril, či je možné prehrávač používať ako Mass Storage Device pred kúpou?
      Ak je to tak ako s vnútornou pamäťou môjho mobilu Samsung, tak ti pod linuxom nepôjde. Ale možno sa mýlim. Skús to čo ti radí vyššie.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: MP3 player Samsung v linuxe 28.09.2007 | 01:13
        WlaSaTy   Návštevník
        no, niekedy sú informácie nejednoznačné. ja mám napríklad iRiver ktorý primárne súložil ako nejaké winblinds DRM multimédia device ale výrobca nie je tupý ignorant takže zmena firmware bola triviálna. Od vtedy mi funguje tak ako požadujem ja, a mimochodom prehráva to aj ogg vorbis.
        • Re: MP3 player Samsung v linuxe 28.09.2007 | 02:35
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          iRiver ja na tom dobre. Ale Samsung to má na háku. Aspoň u mobilov. Ale čítačka karty funguje ako Mass Storage.
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: MP3 player Samsung v linuxe 28.09.2007 | 02:42
            WlaSaTy   Návštevník
            áno, a to bol iba jeden z dôvodov prečo som si ho vybral.
            • Re: MP3 player Samsung v linuxe 28.09.2007 | 23:45
              Avatar Miro Archlinux  Používateľ
              Takze ak ho pripojim k pc tak linux ho vobec nenajde a vo windowse do neho musim stahovat mp3 pomocou softu ktory bol pri nom inac tam nedostanem nic a este ten prikaz je to dlhe ale chceli ste to tu :)
              dokonca som tu to ani nemohol hodi odkazalo ma na nejaky iny veb kam to mam dat cize dal som to sem

              http://openpaste.org/3280/

              takze to my vypyse a mp3 nenajde asi to bude ten pripad ze sa nebude dat vy ste odbornici necham to na vas
              • Re: MP3 player Samsung v linuxe 29.09.2007 | 17:45
                WlaSaTy   Návštevník
                No, našlo to cca dve USB zariadebia, na myš (a myslím aj klávesnicu) sa natiahol ovládač ale čo bolo. Ale na to USB zariadenie ktoré sa pripojilo ako posledné nie. príkaz lsusb vráti niečo ?
                • Re: MP3 player Samsung v linuxe 30.09.2007 | 00:28
                  Avatar Miro Archlinux  Používateľ
                  no tak ano mys mam na usb ale klavesnicu nie klavesnia klasika PS2 a vtedy bol pripojeny iba MP3 a mys nic ine ale pouzivam aj veb kameru citacku pametovych karie a 2 usb takze mozno toto neviem a ten priaz ono ho to najde mam ho tam ved pozraj

                  root@BartonLinuxUbuntu:/home/miro# lsusb
                  Bus 005 Device 004: ID 04e8:5081 Samsung Electronics Co., Ltd
                  Bus 005 Device 001: ID 0000:0000
                  Bus 004 Device 001: ID 0000:0000
                  Bus 003 Device 001: ID 0000:0000
                  Bus 002 Device 001: ID 0000:0000
                  Bus 001 Device 003: ID 05e3:1205 Genesys Logic, Inc. Afilias Optical Mouse H3003
                  Bus 001 Device 001: ID 0000:0000

                  je tam takze neviem a co som pozeral podpora na starnke samsung tak je iba pre win XP a pise ze treba service pack 2 ale ja ho nemam a aj tak to funguje
                  • Re: MP3 player Samsung v linuxe 30.09.2007 | 01:01
                    WlaSaTy   Návštevník
                    teoreticky je možné použiť gnomad2 ale či si bude rozumieť aj s týmto prehrávačom, netuším.
                    • Re: MP3 player Samsung v linuxe 30.09.2007 | 02:23
                      Avatar Miro Archlinux  Používateľ
                      jasne idem skusit cez synaptic
                      • Re: MP3 player Samsung v linuxe 30.09.2007 | 02:27
                        Avatar Miro Archlinux  Používateľ
                        Pise toto a vobec nic nenajde No jukeboxes found on USB bus
                        • Re: MP3 player Samsung v linuxe 30.09.2007 | 14:14
                          WlaSaTy   Návštevník
                          no, buď to je nie MTP zariadenie alebo si neskúsil novšiu verziu daného balíka.
                          • Re: MP3 player Samsung v linuxe 30.09.2007 | 18:27
                            Avatar Miro Archlinux  Používateľ
                            Pouzivam tuto verziu gnomad2 2.8.8
                            • Re: MP3 player Samsung v linuxe 30.09.2007 | 18:54
                              WlaSaTy   Návštevník
                              aktuálna verzia programu gnomad je 2.9.0 z 2007-08-29 ale tebou používaná distribúcia má asi rok starú verziu z 2006-08-27. bliźšie info je na domovskej stránke. Ak by ti kompilácia zo zdrojákov verzie 2.9.0 nepomohla a ani použitie zdrojákov z cvs (predsa len majú cca 10 až 20 commitov za mesiac), tak asi budeš musieť prehodnotiť tvoj výber hardware a podporu výrobcov ktorý linux nemajú v láske.

                  • Re: MP3 player Samsung v linuxe 30.09.2007 | 20:37
                    Avatar m4rtin.m   Používateľ
                    Hladal som nieco o tvojom prehravaci na nete, a vyzera to tak ze pouziva protokol od mikrosoftu zvany MTP

                    tuto su nejake navody, kde mozes pokracovat v hladani
                    Devices MTP on linux Media transfer protokol - Wikipedia Samsung YP-K3
                    • Re: MP3 player Samsung v linuxe 30.09.2007 | 23:04
                      Avatar Miro Archlinux  Používateľ
                      Dakujem uz som si to aj ja vsimol ked pripojim MP3 do usb tak na mp3 ukaze MTP conecting
                      • Re: MP3 player Samsung v linuxe 02.10.2007 | 11:53
                        WlaSaTy   Návštevník
                        Pokiaľ toto riešenie pomohlo tak sa asi potešia vlastníci prehrávačov ktoré nefungujú ako usb disk :)
                        • Re: MP3 player Samsung v linuxe 02.10.2007 | 22:50
                          Avatar Miro Archlinux  Používateľ
                          praveze nepomohlo skusal som to instalovat no ked som sosol deb balik tak pytalo jeden subor sosol som ten pytalo dalsi subor sosol som ten pytalo zas dalsi subor no ten som pozeral v synaptic a mam aj nainstalovany a nejde a mozno to je preto ze mam ubuntu 6.10 ja sa tym skusim este pohrat ale aj tak zatial vam dakujem vsetkym
                          • Re: MP3 player Samsung v linuxe 02.10.2007 | 23:18
                            WlaSaTy   Návštevník
                            neviem či by v tomto prípade nebolo vhodné použiť staré známe obchádzanie problémov, teda upgrade na niečo novšie.
                            • Re: MP3 player Samsung v linuxe 04.10.2007 | 21:40
                              Avatar Miro Archlinux  Používateľ
                              jasne to uz uvazujem ze bud stiahnem alebo objednam ubuntu 7,04 alebo ake bude najnovsie alebo este skusim v suse ci to nahodou nepojde aelbo este v neakej inej distribucii ja to nepotrebujem neako strasne ja som len sa chcel spytat ci to nahodou nepojde no aj tka vam dakujem vsetkym