Problem s MB-ASUS

Sekcia: Hardware a Drivery 28.09.2007 | 09:08
Avatar marci70   Používateľ
Zdravim vsekych. Pouzivam asi 2 mesiace Mandrivu 2007.1 CZ, kniznu verziu. Mam dva HDD SATA2 na jednom Linux na druhom Wind. Mal som MB Gigabite 945, prisom mi fungovalo restartovanie aj vypinanie Lunuxu. Dosku som musel vymenit - reklamacia a teraz mam ASUS P5KPL, ostatne mi zostalo postarom. Preinstaloval som aj Wind aj Linux. Ked restartujem z Linuxu prikazom reboot zatuhne mi BIOS na uvodnom logu a ani nereaguje az ked vypnem PC. Taktiez ked dam halt, zacne vypinat vypise system halted a nic sa potom uz nedeje. Opat musim vypnut PC. Z Winowsu mi to funguje. Aktualizoval som aj na novsie jadro a to iste. Som este len v zaciatkoch s Linuxom a neviem kde sa mam pohnut, ktorym smerom. Dakujem za kazdu radu.
    • Re: Problem s MB-ASUS 28.09.2007 | 18:22
      Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
      takysto mam asusku a pri vypínaní pc s linuxu zatuhne ale este doteraz som neprisiel nato že prečo :(
      ked nevieš, tak nefušuj
      • Re: Problem s MB-ASUS 29.09.2007 | 00:11
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        pridavam sa do skupiny problemovych ASUS dosiek, jeden cas sa mi ubuntu napriklad nedalo vypnut v momente ked uz mal odpojit prud tak sa seklo az ked som dal vypnut win tak sa vypol ale asi po 5 sekundach sa komp sam znovu zapol


        teraz to nerobi neviem co pomohlo ale viem ze som menil nastavenia ACPI (alebo ako sa to vola) v BIOSE a potom som preinstalovaval aj win aj niekolko distier linuxu a teraz to uz nerobi


        jedine co mozem poradit skus nastavit nieco v biose s tym ACPI
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: Problem s MB-ASUS 29.09.2007 | 02:18
          Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
          aha može byť a čo konkrétne (aspon približne) ?
          ked nevieš, tak nefušuj
        • Re: Problem s MB-ASUS 29.09.2007 | 13:49
          Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
          nebola to možnosť zapnúť ACPI 2.0 ?
          ked nevieš, tak nefušuj
          • Re: Problem s MB-ASUS 29.09.2007 | 18:09
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
            presne to som mal na mysli len som si nepamatal ako presne sa to vola

            ale zda sa mi (nechce sa mi to teraz pozerat) ze som tam mal okrem ACPI 2.0 este nejaku inu volbu s ACPI a obe som zapinal/povoloval
            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • Re: Problem s MB-ASUS 29.09.2007 | 20:49
              Avatar marci70   Používateľ
              zdravim, no ja som skusal kombinovat aj v biose a aj v linuxe a nic.
              restartne zatuhne a hotovo. staci len prrusit el. anergiu a uz potom v pohode nabehne.
              • Re: Problem s MB-ASUS 29.09.2007 | 21:12
                WlaSaTy   Návštevník
                je možné skontrolovať na stránkach výrobcu či nebol vydaný novší bios ktorý ošetruje tento problém?
            • Re: Problem s MB-ASUS 30.09.2007 | 15:12
              Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
              nuž ja som to pozapínal ale nič to nepomohlo...
              ked nevieš, tak nefušuj
        • Re: Problem s MB-ASUS 30.09.2007 | 15:51
          mm4   Návštevník
          mb 'asus k8v-x se' nebrat!!!!!!
          • Re: Problem s MB-ASUS 30.09.2007 | 22:53
            Avatar marci70   Používateľ
            aj BIOS som Flash-ol novy, poslednu verziu z asusu webu, lebo som tiez cital ze by to malo by riesene a nic. vsetko po starom.
    • Re: Problem s MB-ASUS 01.10.2007 | 09:19
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      MB Asus M2N32 WS Professional ide uplne vpohode (Mandriva 2007.1 aj cooker) - odporucam.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity