Problem s boot kubuntu (parametre)

Sekcia: Hardware a Drivery 28.09.2007 | 13:20
Avatar johnny.ha ArchLinux  Používateľ
Zdravim. Vedel by mi niekto tu poradit aky parameter mam pouzit ked chcem nabutovat cd kubuntu, aby mi vziadnom pripade nenasiel (ignoroval) integrovanu graficku kartu. Mam NVIDIU, ale ked spustam boot z cd tak mi vyhadzuje vseliake chyby a hlavne "agpgart intel-agp". U Mandrivi alebo SUSE som to riesil po naistalovani v blacklistov alebo modprobe.preload. No ale tuto neviem ako to mam poriesit, uz som vyskusal vsetko mozne a stale nic. Pomozte mi. Please.
    • Re: Problem s boot kubuntu (parametre) 28.09.2007 | 16:47
      Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
      ak chces nabootovat cd kubuntu pouzi alternative cd - to sa instaluje v textovom mode, po nainstalovani mozes pouzit blacklist...
      lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
      • Re: Problem s boot kubuntu (parametre) 28.09.2007 | 20:20
        qw11   Návštevník
        A nepomaha v biose zakazat integrovanu grafiku?
    • Re: Problem s boot kubuntu (parametre) 28.09.2007 | 21:36
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      OT: Prepac ale nerozumiem a rad by som v tom mal jasno, ako chces nahodit live cd bez grafiky? teda neviem mozes mat dve graficke, integrovanu a nejaku novu... ( do toho sa nevyznam ) Mozete mi to niekto vysvetlit?
      Dakujem
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Problem s boot kubuntu (parametre) 29.09.2007 | 17:39
        Avatar johnny.ha ArchLinux  Používateľ
        Mam dve grafiky a doska si robi co chce. Pri boote sa sa to cele zrusi lebo lebo je zmeteny a vypise agpgart intel-agp. Keby sa dal dat do parametrov blacklist=intel-agp alebo take niecco. pomohlo by to. ale neda sa
    • Re: Problem s boot kubuntu (parametre) 29.09.2007 | 21:01
      Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ
      Ahoj,
      Predpokladám, že ste si dali novú grafickú kartu a nechcete používať oboje. Takže, vypnúť grafický čip v bios-e PC.
      • Re: Problem s boot kubuntu (parametre) 30.09.2007 | 19:02
        Avatar johnny.ha ArchLinux  Používateľ
        V biose sa mi neda vypnut integrovana grafika, iba zmenit poradie.
        • Re: Problem s boot kubuntu (parametre) 01.10.2007 | 22:43
          WlaSaTy   Návštevník
          niekedy sa dajú vnútiť parametre pre štart LiveCD zahŕňajúce vnútenie grafického ovládača (napríklad vesa alebo niečo iné) alebo zakázať detekciu niektorých zariadení, poprípade vnútenie inštalácie v textovom móde, bližšie info je večšinou priamo na inštalačnom CD. nedá sa to ojebabrať týmto spôsobom?

          PS.: dosky s integrovanou grafikou sú skutočnou pohromou ľudstva a hlavne dosky ktoré odmietnu vypnúť integrovanú grafiku. teda pre človeka ktorý ju ide nahradiť niečim výkonnejším.