ATI X200 + OVLADACE + 3D EFEKTY

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.09.2007 | 17:04
Kexo   Návštevník
Cavte pls vie mi niekto poradit ako rozbehat 3D efekty na karte ATI X200 mimochodom je to zdielana karta na doske ... ale po nainstalovani UBUNTU 7.04 sa ma spýtal ze ci chcem pouzit nejake restrict driver alebo tak nejako sa to pise dal som ano lebo mi nechcel dobre bezat ... no akonahle chcem spustit 3D efekty tak mi to napise THE COMPOSITE EXTENSION IS NOT AVAILABLE a naskoci uz len ikona ok a to je vsetko a nespustia sa 3D efekty

PLS viete mi pomoct ???
    • Re: ATI X200 + OVLADACE + 3D EFEKTY 28.09.2007 | 18:01
      Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
      pri ati karte si musi vybrat - efekty alebo 3D hw akceleraciu...
      1. efekty idu na opensource driveri (ati, radeon ktory je dost nanic)
      2. fglrx proprietarny driver sa spusti ak mas v /etc/X11/xorg.conf nastavene Option "composite" "0" (cize je vypnute), v tom pripade vsak nepustis composite manager (beryl, compiz)

      *oficialne sa da na fglrx rozbehat Xgl server (namiesto Aiglx ktory je defalut vsade okrem Suse) a na nom pustis compiz, ale mne sa to nepodarilo (KDE nabehne, ale obraz je totalne rozpadnuty)
      lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
      • Re: ATI X200 + OVLADACE + 3D EFEKTY 28.09.2007 | 18:19
        Kexo   Návštevník
        Aha a ako tam dostanem ten opensource ovladac ??? ja nehravam na tom kompe nic cize by mi stacili tie efekty ... a ked tak by som si to potom prehodil potom nespet sam ....

        Pls ako tam dostat tie ovladace ????

        Kexo.
        • Re: ATI X200 + OVLADACE + 3D EFEKTY 09.05.2008 | 17:50
          Avatar jarok Ubuntu 8.10  Používateľ
          Nainstaluj si neslobodne ovladace priamo z menu myslim system Restricted drivers.Doinstaluj xserver-xgl (sudo apt-get install xserver-xgl).Edituj subor xorg.conf (sudo gedit /etc/X11/xorg.conf) a prepis Composite z 0 na 1.Doinstaluj si tiez compiz manager a emerald.Restartuj PC alebo X server a malo by ti to fungovat.
    • Re: ATI X200 + OVLADACE + 3D EFEKTY 09.05.2008 | 20:44
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Odporúčam skúsiť Ubuntu 8.04. Už na liveCD mi na mojej ATI X550 išli 3D efekty na šupu. Ja som s tým nič nerobil.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk