Greenie je tu s nami, budme s nim...

Sekcia: Komunita 29.09.2007 | 15:22
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
taaakze... projekt greenie je teraz v stadiu ktore by som mohol nazvat ako release-candidate. prva stabilna verzia 1.0 bude zadarmo ku stiahnutiu 5. oktobra tohoto roku, takze za menej ako tyzden :)
    • Re: Greenie je tu s nami, budme s nim... 29.09.2007 | 15:25
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      pikcr: http://ubuntu.kayle.sk/greenierc.png
      ako vidno, je na tom este trochu prace, ale... to sa spravi :)
    • Re: Greenie je tu s nami, budme s nim... 29.09.2007 | 15:31
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      tak a nejaky malicky prehlad vlastnosti - porovnane s ubuntu:

      1) vyhodenie nepotrebnych veci: japonske a korejske pisma, jazykova podpora pre vsetky tie exoticke jazyky, prebytocna dokumentacia
      2) pridane programy: abiword, vlc, audacious, gpaint, leafpad, bluefish, wine a mnoho dalsich
      3) rozlicne drobne vylepsenia - v menu aplikacie je teraz ovladaci panel (gnome-control-center), pripraveny sources.list, rychlejsi pristup ku synapticu, monitoru systemu... vo firefoxe odkazy na bezne stranky (wikipedia, linuxos, tv program...). taktiez dostupnost programu macchanger tak, aby sa dal tento balik pouzit aj v beznom ubuntu. ku tomu taktiez pridavne slovniky do OOo a mnoho dalsieho
      4) hromada pozadi, vsetky take peknucke :)
      5) plna podpora pre vigor318 a globetrotter 3G
      6) plnohodnotne napalovanie cez gnomebaker, pridany prehliadac dillo aby ste mohli bez problemov surfovat popri napalovani (zabera niekolkonasobne menej ram ako firefox)

      ak mate ohladom greenie nejake otazky, kludne sa pytajte. tu alebo cez jabber
      • Re: Greenie je tu s nami, budme s nim... 29.09.2007 | 15:40
        Avatar kernel OpenSUSE, Gentoo  Používateľ
        A ta plna podpora pre vigor318 je out-of-the-box (t.j. nainstalujem greenie kliknem jeden gmbik a hotovo), alebo je to treba konfigurovat (textovo, alebo ste spravili klikatko).

        Jestli je ta plna podpora az po 30minutach prace v konzole tak je to quite useless pre BFU
        There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary and those who don´t.
        • Re: Greenie je tu s nami, budme s nim... 29.09.2007 | 15:42
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          ta podpora nie je out of the box :) ale aspon su vsetky potrebne subory vratane navodu na CD. pouzitelne pre nainstalovane greenie, a pouzitelne tiez pre ubuntu (priamo na CD je urobeny adresar vigor318). takze ked si bude instalovat niekto greenie tak to ma za chvilku, a ked bude niekto instalovat ubuntu a bude mat po ruke CD greenie, tak to bude mat tiez za chvilku :)
          • Re: Greenie je tu s nami, budme s nim... 29.09.2007 | 15:45
            Avatar kernel OpenSUSE, Gentoo  Používateľ
            No to som zvedavy uprimne (sice nemam ziadny vigor poruke), ale dakde to vyskusam.

            Mam taky pocit ze prve vydanie by ste mali urobit troska nad ocakavania, aby sa to rozsirilo. A urobit nejake klikatko neni az taky problem
            There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary and those who don´t.
            • Re: Greenie je tu s nami, budme s nim... 29.09.2007 | 16:35
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              urobit nejake klikatko neviem, a preto pomocnu ruku v tejto oblasti rad prijmem :)
      • Re: Greenie je tu s nami, budme s nim... 29.09.2007 | 16:43
        Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
        dufam ale ze tie japonske pisma pojdu doinstalovat lebo ja to pouzivam

        • Re: Greenie je tu s nami, budme s nim... 29.09.2007 | 16:45
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          ano, bude to mozne. na webe bude priamo riadok ktory staci hodit do terminalu :)

          teda ak to myslis vazne s takymito pismami... :)
          • Re: Greenie je tu s nami, budme s nim... 29.09.2007 | 17:43
            Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
            はい
      • Re: Greenie je tu s nami, budme s nim... 29.09.2007 | 22:58
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
        1) Pridaj MS True Type core fonts, aj keď neviem, ako je to s licenciou.
        2) Abiworld > OpenOffice.org, Leafpad > štandardný Gedit.
        4) Kvalitný produkt netvoria len pozadia.
        5) Chválim podporu Globetrotteru, dakedy som riešil tento modem známemu.

        Inak čo sa týka vizuálu, vsadil by som na Tango ikony, ak chceš niečo v zelenom pozri Gnome-Look, ďalší link. Metacity odporúčam Murrine.
        • Re: Greenie je tu s nami, budme s nim... 29.09.2007 | 23:11
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          1) msttcorefonts - je sucastou
          2) vsetky uvedene programy su sucastou, kazdy ich pouzivat moze, ale nemusi. leafpad je premenovany na poznamkovy blok
          3) pozadia su len tak navyse. Ratam s tym, ze alebo bude niekto pouzivat niektore z nich, alebo si z lubovolneho zdroja hodi ine. Takze nic zvlastne...
          4) ten znamy mi dal tvoj navod :)

          ok murrine aj tango ikonky schvalene...
    • Re: Greenie je tu s nami, budme s nim... 29.09.2007 | 16:02
      Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
      No svoj názor som už povedal na pravej strane v správach takže tu sa len opýtam...

      Tie pozadia, samozrejme že na ne máš copyright? či?
      Ak áno..bohovský fotíš....aký typ?
      Close the Windows Open The Source
      • Re: Greenie je tu s nami, budme s nim... 29.09.2007 | 16:28
        jaaa   Návštevník
        na tom obrazku mas nejake blbu hlbku farieb,mozno 16-bitov len ... si si mohol dat zalezat :-/
        • Re: Greenie je tu s nami, budme s nim... 29.09.2007 | 16:37
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          256 farieb - mam slabucku grafiku riva128, ktora zvladne viac farieb len na nizsom rozliseni. som vsak zvyknuty pracovat s vela programami naraz, takze musim mat vysoke rozlisenie...
          • Re: Greenie je tu s nami, budme s nim... 29.09.2007 | 17:41
            WlaSaTy   Návštevník
            Ahoj stano. minule si tvrdil že Ťi to bežalo na 15 či 16 bitovej hĺbke, to Ťi naozaj nepomohlo nastavenie veľkosti RAM? Ak nie tak sa písalo niečo v logu z xwindows? Ale koho to zaujíma, Teba asi nie.
            • Re: Greenie je tu s nami, budme s nim... 29.09.2007 | 17:45
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              no ved 15 bit je 256 farieb nie? aj ked samozrejme mozno sa mylim... tak ci tak, viac ako 15 bit mi to nejde...
              • Re: Greenie je tu s nami, budme s nim... 29.09.2007 | 17:47
                ---   Návštevník
                2^x=256
                x=8
              • Re: Greenie je tu s nami, budme s nim... 29.09.2007 | 17:56
                Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
                2^15 = x
                • Re: Greenie je tu s nami, budme s nim... 29.09.2007 | 18:39
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  • Re: Greenie je tu s nami, budme s nim... 29.09.2007 | 20:06
                    WlaSaTy   Návštevník
                    áno, a čo si si myslelže sa dáva do tých megabajtov vram?
                    • Re: Greenie je tu s nami, budme s nim... 29.09.2007 | 21:39
                      Elven   Návštevník
                      no nerozmyslal som nad tym... dobrovolne sa priznavam... ale ked si budem kupovat novu grafku, tak to bude mat viac MB ako tato... :)
                      • Re: Greenie je tu s nami, budme s nim... 29.09.2007 | 22:12
                        WlaSaTy   Návštevník
                        joj, tak takýto prístup som od tvorcu distribúcie nečakal, ale aspoň vieme aký bude preferovaný spôsob riešenia problémov.
                        • Re: Greenie je tu s nami, budme s nim... 29.09.2007 | 22:20
                          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                          ja a hardver - to moc nejde dokopy... :)
                          • Re: Greenie je tu s nami, budme s nim... 29.09.2007 | 22:31
                            WlaSaTy   Návštevník
                            Stano,
                            tu nejde o to či ty a hardwér idete do kopy, tu ide o to či sa ako leader projektu postavíš prvému problému. Nezabudol si predsa len pokračovať v riešení? Viem že krásny design môže prilákať nových užívateľov ale pri nerezervovaní prostriedkov na riešenie problémov sa karta obráti. A veľmi rýchlo.

                            ps.: VideoRam?
                            • Re: Greenie je tu s nami, budme s nim... 29.09.2007 | 22:37
                              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                              jasne toto viem... no dobre takze videoram je sucast grafickej karty. od jej velkosti zalezi, co dokaze graficka karta zobrazit. Vyzadovana velkost je minimalne sucin horizontalnej a vertikalnej dlzky plochy (v pixeloch) a pozadovaneho poctu farieb. Problemy pri zobrazovani rozlisenia su teda skor pri starsich kartach, ktore neboli stavane na terajsie pouzitie.
                              • Re: Greenie je tu s nami, budme s nim... 29.09.2007 | 22:40
                                WlaSaTy   Návštevník
                                videoram nastaviť na počet kilobajtov. no ale asi sa na to aj ja vykašlem, predsa je to tvoja voľba. čau.

                                http://linuxos.sk/forum/10350/index.html
      • Re: Greenie je tu s nami, budme s nim... 29.09.2007 | 16:36
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        mam znamu fotografku :)

        nie vsak vsetky obrazky su z tvorby mna a mojich znamych, vela ich je cmajznutych z netu. takze niektore vyhodim, a kvoli niektorym napisem priamo autorovi obrazka ohladom moznosti pouzitia
    • Re: Greenie je tu s nami, budme s nim... 29.09.2007 | 23:18
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      taka jedna zvlastna otazka... ale nevie niekto ako sa da zmenit logo abiwordu? nikde ho nemozem najst :(
      • Re: Greenie je tu s nami, budme s nim... 29.09.2007 | 23:22
        palo   Návštevník
        da sa ten greenie niekde stiahnut?
        • Re: Greenie je tu s nami, budme s nim... 29.09.2007 | 23:26
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          pozri si prvy prispevok tejto diskusie - konkretne datum kedy bude toto cudo oficialne vydane
      • Re: Greenie je tu s nami, budme s nim... 29.09.2007 | 23:56
        lieko   Návštevník
        uz sa prosim ta prestan venovat meneniu loga neviem akej aplikacie a skus zacat robit nieco uzitocne ked mas volny cas tak si preluskni toto http://www.gtk.org/tutorial/index.html

        open source potrebuje programatorov a nie menicov pozadia a ikon
        • Re: Greenie je tu s nami, budme s nim... 30.09.2007 | 00:02
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          grafika je hotova, do tohoto sa pustim po vydani 1.0.
          • Re: Greenie je tu s nami, budme s nim... 30.09.2007 | 00:16
            lieko   Návštevník
            tak to sa tesim, lebo ked som videl screenshot a tam bolo v menu gedit /etc/fstab tak to je dost o nicom. Ale ak by si naprogramoval nejake klikatko, v ktorom by sa to dalo nastavit graficky tak by to pre lamy nemuselo byt zle
            • Re: Greenie je tu s nami, budme s nim... 30.09.2007 | 00:27
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              vidis hodi sa mi tvoja hlava: bolo by podla teba lepsie urobit vlastny nastroj, alebo upravit gnome-control-center alebo ine centrum?