Nebootuje a nastavenie modemu na mobile

Sekcia: Konfigurácia 30.09.2007 | 17:10
pegast   Návštevník
Zdravim, vcera som si nahodil na notebook Ubuntu 7.04. Necjce mi bootovat z HDD a pritom v biose mam nastevene prva CD, druhy HDD. Ked necham spustit Cd Ubuntu a vyberiem moznost nabootovat z HDD, tak mi to nabootuje ale bez CD ani bohovi. Win, ktory tam bol predtym nemal problem nabootovat z HDD.
Druha vec co ma trapi je, ze potrebujem ist na net aj cez mobil. mam SE K600i a v notebooku mam zasunuty bluetooth kluc. Najprv bol problem ako ich sparovat, lebo Ubuntu nic take neponuka a nemam sajn ako to tam doplnit. Ale uz som to poriesil sparovanim pomocou mobilu a nie notebboku. Uz su sparovane ale neviem ako nainstalovat modem mobilu a nastavit ho aby som isiel na net cez mobil. Ako sa to nastavuje vo WinXP viem, len netusim ako sa to robi cez Linux, vdaka za pomoc.
    • Re: Nebootuje a nastavenie modemu na mobile 30.09.2007 | 18:56
      WlaSaTy   Návštevník
      a akú chybu to píše?
      • Re: Nebootuje a nastavenie modemu na mobile 30.09.2007 | 19:01
        pegast   Návštevník
        mne nepise ziadnu chybu, ja neviem kde mam zacat. Neviem ako sparovat mobil s bluetooth klucom a neviem ako ma nainstalovat modem v mobile s notebookom cez bluetooth.
        • Re: Nebootuje a nastavenie modemu na mobile 30.09.2007 | 19:47
          WlaSaTy   Návštevník
          pokiaľ Ti neštartuje počítač z harddisku, tak sa asi nenainštaloval korektne zavádzač systému. Tým by som začal ako prvým. Takže ako sa tvári zavádzanie systému a bol nainštalovaný zavádzač systému?
          • Re: Nebootuje a nastavenie modemu na mobile 30.09.2007 | 19:52
            pegast   Návštevník
            Start ma teraz az tak netrapi, s CD to ide. Dolezitejsie je pre mna sposob spojazdnenia internetu cez mobil SE K600i a to bud cez Bluetooth alebo USB. Mozes mi pomoct?
    • Re: Nebootuje a nastavenie modemu na mobile 01.10.2007 | 15:02
      pegast   Návštevník
      Ja tu potrebujem pomoc s linuxom a vy tu riesite problemy s XP!!! Dakujem velmi pekne za taku pomoc a vraj komunita... Chodte vy niekde!!!
      • Re: Nebootuje a nastavenie modemu na mobile 01.10.2007 | 22:05
        WlaSaTy   Návštevník
        ideme a mile radi. kto to tu rieši problémy s XP a čo povauješ za XP?

        mimochodom, skús nám povedať ako si skúsil spárovať ten telefón s počítačom a či ti je vôbec ten bluetooth adaptér vidno. akosi sme nevideli žiadnu snahu z tvojej strany takže netušíme či sme ti niečim zaviazaný keď na nás útočíš. nebodaj si platil faktúru alebo máš tú podporu nejak inak ošetrenú že my musíme a ty nie.
        • Re: Nebootuje a nastavenie modemu na mobile 02.10.2007 | 11:59
          pegast   Návštevník
          Sorry ale vcera som mal tazky den... Telefon som sparoval z bluetooth cez mobil, dal som si vyhladat zariadenia a naslo mi notebook a potom to uz islo tak ako malo - pin kod a boli sparovane. Len v Ubuntu nie je alebo som ju nedointaloval nejaku utilitku na pomoc so sparovanim. S konzolou este nie som taky kamos ako vy odbornici, tak by som skor uvital nejaky klikaci postup. No a hlavne nemam sajn ako po sparovani, ktore uz mam za sebou, mam spojazdnit modem mobilu aby som mohol ist cezen na net. Vo Win Xp hned po sparovani naslo a nainstalovalo XP-cko Bluetooth modem a bolo vsetko pripravene na konfiguraciu ale Linux nic automaticky nerobi a ja netusim ako ten modem cez Bluetooth spojazdnit, prosim pomoz. Dik. P.S. Som uplny novacik, ktory nevie ani anglicky, tak by som poprosil slovensky a podrobny postup. Dik
          • Re: Nebootuje a nastavenie modemu na mobile 02.10.2007 | 13:38
            WlaSaTy   Návštevník
            no tak ja osobne nemám kde a ani nechcem ale v google : KDE bluetooth" je hneď prvý odkaz na K Mobile Tools ktorý má na začiatku odkaz na How To: Connect Your Bluetooth Input Device With Your Computer. Myslím že sa tých par viet neoplatí prekladať, sú tam aj obrázky a tým pádom to vyzerá byť pochopiteľné pre každého nakoľko je to dosť intuitívne. Keby si mal nahodené všetky balíčky tak na to prídeš asi aj sám.
            • Re: Nebootuje a nastavenie modemu na mobile 02.10.2007 | 14:09
              pegast   Návštevník
              ale ja tiez nemam KDE ale GNOME.
              • Re: Nebootuje a nastavenie modemu na mobile 02.10.2007 | 16:14
                WlaSaTy   Návštevník
                tak nahradíme slovíčko GDE slovíčkom GNOME pre google a dostaneme veľmi podobné informácie.