email klient

Sekcia: Aplikácie & Desktop 01.10.2007 | 20:18
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
Ahoj ahoj... znovu a znovu som si prisiel po radu.

Zahrnut do Greenie emailoveho klienta? Evolution alebo Thunderbird?

Obidva budu v DVD verzii, ale v CD nie je ziadny. Setril som miestom, a nech si da kto chce ktorykolvek z nich (alebo iny). Taktiez sa mi zda, ze ak bude niekto pouzivat Greenie na PC bez internetu, tak bude emailovy klient zbytocny.

Aky je Vas nazor? Pridat niektory klient? a ak ano tak ktory?
    • Re: email klient 01.10.2007 | 20:19
      Avatar Predrag Ubuntu 10.04  Používateľ
      ja by som radsej Thunderbird
      Fujitsu Siemens Amilo Pa 1510, Ati Radeon x 1100.
    • Re: email klient 01.10.2007 | 21:00
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      taktiez by som sa rad popytal na nejaku dobre GTK RSS citacku. poznate nejaku?
      • Re: email klient 01.10.2007 | 21:55
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        google reader v gtk browseri
        Debian. apt-get into it…
      • Re: email klient 02.10.2007 | 10:42
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      • Re: email klient 02.10.2007 | 12:13
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
        pokial viem, tak TB ma v sebe aj rss citacku (pouzival som ju)
    • Re: email klient 01.10.2007 | 21:46
      Avatar Lapajko Arch Linux  Používateľ
      mám aj evolution aj thuderbird, ale evolution používam viac, pretože je tam kalendár - pokiaľ viem, thuderbird takúto vymoženosť nemá.

      Ja by som sa ale zameral viac na klienta, v ktorom je jednoduché zálohovať maily. A to sa mi nezdá jednoduché ani v jednom prípade. Skúšal som to v evolution, ale nejako sa mi to po obnovení zálohy znova nerozbehlo :(
      • Re: email klient 01.10.2007 | 21:50
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        a myslis ze je potrebny email klient? vela ludi ho nepouziva... tak teraz fakt neviem ze co vymysliet...
        • Re: email klient 01.10.2007 | 21:55
          Avatar Lapajko Arch Linux  Používateľ
          ja klienta používam. A dosť ľudí, ktorých poznám. Je to rýchle a jednoduché. Pokiaľ niekto potrebuje maily aj na webe, tak použije IMAP a má maily aj na PC aj na serveri.

          Neviem si predstaviť, že by som stále používal webmail - je to pre mňa pomalé a ťažkopádne
        • Re: email klient 01.10.2007 | 21:57
          ---   Návštevník
          Stano, riesis tu dennodenne nejake fiktivne problemy ,ktore nakoniec aj tak nikam nevedu. Keby si si dal hned na zaciatku povedat a vytvoril nadstavbu nad ubuntu ,cize druhe CD/DVD a dorobil nejake to klikadlo kde by sa dalo naklikat vsetko, od zmeny temy (uz ked si myslis ze to je zaklad distra) , cez doplnenie miestnej lokalizacie ,SW na tom mediu , az po HW nastavenia .... bolo by to rozumnejsie ako to co teraz robis.
          Kazdy den by si tu nespamoval so svojimi problemami , a este cakas nejake hromadne rozsirenie tej tvojej "zeleniny"
          • Re: email klient 01.10.2007 | 22:32
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            fiktivne problemy? na mediu je urcite miesto, ktore nemozem presvihnut. tak sa pytam co a ako. co je na tom zle?

            nerobim nadstavbu nad ubuntu a vlastne aj ano. rozdiel je vsak v tom, ze nepotrebujem aj ubuntu aj greenie. staci jeden disk
            • Re: email klient 01.10.2007 | 23:00
              WlaSaTy   Návštevník
              stano, a keď bude niekto upgradovať greenie, tak mu to znovu doinštaluje odinštalované balíky alebo je greenie len čisto inštalačné cd *ubuntu so zmenenou tapetou a prednastavenou premennou LC_ALL na sk_SK.UTF-8 niekde v štartovacom skripte alebo /etc/profile?
              • Re: email klient 02.10.2007 | 01:38
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                bude mat priamo skript (automaticku postupnost prikazov aby som bol uplne presny), a tak sa jednoducho urobi zo starsej verzie novsia. da sa tiez prehodit repozitare a hotovo
                • Re: email klient 02.10.2007 | 01:47
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Tou postupnosťou príkazov chceš zrejme nahradiť príkaz update-manager. Toto je po prehodení konfigurácie na iné miesto druhý bod, farbu už poznáš.
      • Re: email klient 01.10.2007 | 22:36
        WlaSaTy   Návštevník
        :pokiaľ viem, thuderbird takúto vymoženosť nemá.

        pred štyrmi rokmi tam bol a posledný update sa vyskytol pred dvoma rokmi. v dnešnej dobe je možné použiť napríklad rozšírenie WebDAV ktoré je ale svojou funkcionalitou určené predovšetkým pre viac ako jedného užívateľa alebo brata hromového vtáka zvaného slnečný vták. Bližšie informácie ohľadne rodiny Geco, pardon Gecko sú aj v slovenčine. Kto by to povedal, 5 min google.
    • Re: email klient 02.10.2007 | 07:36
      Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ
      Ahoj,
      Aj Thunderbird má kalendár volá sa Lighting . Nedávno som ho vyskúšal a celkom sa dá.