PDF => DOC

Sekcia: Aplikácie & Desktop 17.05.2005 | 16:03
Chendler   Návštevník
ako by som mohol previesť súbor z koncovkou PDF na doc tak aby ostal formát texu a aby sa dal opravovať vo win to šlo napr cez fine reader
    • Re: PDF => DOC 17.05.2005 | 16:03
      laco   Návštevník
      • Re: PDF => DOC 13.09.2007 | 13:05
        laco   Návštevník
        existuje na to program
        • Re: PDF => DOC 24.09.2007 | 15:15
          andy   Návštevník
          aky?
    • Re: PDF => DOC 24.09.2007 | 15:31
      lieko   Návštevník
      open office to vie pokial si dobre pamatam
      • Re: PDF => DOC 24.09.2007 | 15:36
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        ten dokaze z cohokolvek vytvorit pdf
        • Re: PDF => DOC 24.09.2007 | 17:53
          WlaSaTy   Návštevník
          Z čohokoľvek vytvoriť PDF dokáže aj CUPS (tlačový systém, virtuálna tlačiareň ktorá konvertuje PS do PDF s použitím ps2pdf) ale na to sa asi zadávateľ nepýtal.

          Forma konverzie je možná napríklad pomocou importu PDF v nejakom editore dokumentov, ale formát PDF nie je určený na editáciu. Takže takéto niečo je fyzicky možné len s obmedzene. Odpustúim si poznámku že v akrobat distilleri (či jak sa to volá) to ide, predsa len formát PDF je zložený z entít ktoré nezodpovedajú riadkovaniu aj keď to tak vyzerá. Teoreticky je možné použiť napríklad konverziu do (E)PS, include do TeX a vygenerovanie RTF s následnou konverziou do DOC (ak je ešte potrebná) ale funkcionalitu nie je možné vzhľadom na určenie PDF zaručiť. Ďalšia možnosť je použiť napríklad PDFEDIT ale, ... no comment.
          • Re: PDF => DOC 25.09.2007 | 14:01
            m4rtin.m   Návštevník
            suhlasim,
            stretol som sa uz aj s pdf, ktore mali text ako obrazky. v tomto pripade nic nepomoze (iba ak OCR)

            najjednoduchsi sposob bude asi otvorit, CTRL+A, CTRL+C a paste do open officu

            (ale samozrejme, pokial je text ako obrazok tak to nejde)

            • Re: PDF => DOC 25.09.2007 | 18:19
              Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
              Podla mna jednoducho ..
              otvor ho v Acrobate (nie Readery)

              A mas vyriesene ;-)

              Sorry, neodpustil som si . ale aj to je riesenie, ale pre M$
            • Re: PDF => DOC 25.09.2007 | 18:58
              Martin   Návštevník
              Skúšal som, CTRL+A mi v PDF-kách nefunguje, ale je tam nástroj na vybratie výrezu dokumentu. Dá sa ním však prekopírovať buď samotný text alebo fotky, keď som skúsil všetko, bola z toho taká divná mikroskopická zmenšenina. Ale bol to iba jeden pokus, z ktorého sa nedá vyvodiť celkový záver.
              • Re: PDF => DOC 26.09.2007 | 03:40
                Bum   Návštevník
                Možno som úplne mimo ale čo program PDF editor? Nekonvertuje to ale nejaké úpravy sa dajú robiť tuším priamo do PDF súboru.
                • Re: PDF => DOC 26.09.2007 | 15:33
                  WlaSaTy   Návštevník
                  áno, napríklad program PDFEDIT umožňuje vykonávať základné operácie s entitami ale to sa nezhoduje s predstavou bežného textového editora. Holt, prečo je asi formát PDF taký aký je?

                  asi znova vynechám poznámku že typografický balík od adobe obsahuje import a export filtre pre kancelárske balíky, predsa len táto funkcionalita stojí ťažké tisíce a lacnejšie by vyšlo použiť OCR schopné pracovať s obrázkom a vyexportovať text s obrázkami hoci aj do .rtf