AD 2622 - Zaseknutie pri inštalácii

Sekcia: Konfigurácia 03.10.2007 | 19:46
Avatar mpsucker   Používateľ
Všetko ide bez problémov. Riadim sa podľa tohto návodu.

www.linuxos.sk/KnowledgeBase_show_entry/8/history/true/index.html

Až kým sa nedostanem do časti že : "Do prikazoveho riadku zadame: sudo stdsl.sh start sudo pppoeconf 9) Odklikame aplikaciu PPPOECONF, vyplnime len pouzivatelske meno od T-comu (blablabla@blablabla) a heslo...."

A tu nastáva problém. Keď zadám príkaz sudo stdsl.sh start sudo pppoeconf tak sa NIČ nestane. Nemám čo odklikať. A to už som kvôli tomu aj reinstalloval Ubuntu. Konkrétne 7.04 Feisty Fawn. Poraďte ako dalej, ak viete :)
    • Re: AD 2622 - Zaseknutie pri inštalácii 03.10.2007 | 22:01
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      tak to sme dvaja taky
      ja som to vyriesil tak ze som si kupil router a bolo(teda este aj je)
      mne sa to ale oplatilo lebo som potreoval wifi router ale myslim ze najlacnejsie riesenie(bez wifi iba LAN) ta vynde najmenej 1000 sk
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: AD 2622 - Zaseknutie pri inštalácii 03.10.2007 | 22:12
        Avatar mpsucker   Používateľ
        No dúfam ale, že toto nieje jediné riešenie tohto problému.
        • Re: AD 2622 - Zaseknutie pri inštalácii 03.10.2007 | 22:14
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          tiez dufam...

          pouziva sa to tvoje zariadenie aj celkovo vo svete? ak ano tak by mozno bolo dobre kuknut medzinarodne ubuntu forum
          • Re: AD 2622 - Zaseknutie pri inštalácii 03.10.2007 | 22:28
            Avatar mpsucker   Používateľ
            AD 2622 dáva T-com k Netu, tak možno to dáva aj v iných krajinách ako len tu :) to neviem...
    • Re: AD 2622 - Zaseknutie pri inštalácii 03.10.2007 | 22:45
      Avatar Peto Arch Linux  Používateľ
      Skus najprv zadat sudo stdsl.sh start a az potom sudo pppoeconf :)
      • Re: AD 2622 - Zaseknutie pri inštalácii 03.10.2007 | 22:49
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        ty si myslel ze to zadaval spolu ale to by vyhodilo hlasku ze chybny prikaz alebo take daco

        teda aspon ja som to urcite nezadaval spolu, som lama ale az taka zase nie
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: AD 2622 - Zaseknutie pri inštalácii 03.10.2007 | 23:14
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          inac vytiahol som si ten modem z povale a pokusil sa ho naistalovat okrem par veci ktore sa mi odlisovali od toho navodu mi to ide ale na debiane (v tomto momente) ale skusim to aj doma na ubu a dam vediet
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: AD 2622 - Zaseknutie pri inštalácii 04.10.2007 | 13:37
      Avatar lipo Arch Linux  Používateľ
      Mne to tiez robilo take problemy - ze sa nic nedialo. Neviem, ale myslim, ze je to tym suborom stdsl.sh.. Ten z navodu z tejto stranky akokeby nefungoval.. Tak som ho stiahol zo stranky http://vigor318.ic.cz/Ubuntu/index.html , urobil som v nom zmeny v riadkoch, ktore su uvedene v tom v navode a potom to islo... Predpokladam, ze si tomu suboru nezabudol nastavit parametre, aby sa mohol spustat..
    • Re: AD 2622 - Zaseknutie pri inštalácii 04.10.2007 | 14:51
      Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
      Close the Windows Open The Source
      • Re: AD 2622 - Zaseknutie pri inštalácii 04.10.2007 | 15:03
        Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
        Aj toto by sa mohlo hodiť...
        Close the Windows Open The Source
        • Re: AD 2622 - Zaseknutie pri inštalácii 04.10.2007 | 20:06
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          ja som nehladal lebo som obratom zohnal router a myslim ze to je lepsie riesenie ako ten modem ale je dost mozne ze jeden z tych odkazov by pomohol (ani jeden som necital - sa mi nechce)
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • Re: AD 2622 - Zaseknutie pri inštalácii 04.10.2007 | 22:49
            Avatar Peto Arch Linux  Používateľ
            Takze lepsie riesenie je zaplatit, len aby si s tym nemusel stracat cas? Ja som sa asi 2 tyzdne babral ako rozchodit ten modem na Arch Linuxe, no teraz ho uz spojazdnim na kazdej distribucii do 5 minut.
            • Re: AD 2622 - Zaseknutie pri inštalácii 05.10.2007 | 01:29
              Avatar mpsucker   Používateľ
              No ja som z toho vôl. Ostávam pri wine, až dokým tomu neprídem "na kĺb" :) A to teda bude asi až dovtedy, kým nebudem mať Vigor 318, alebo spomínaný router :P
              • Re: AD 2622 - Zaseknutie pri inštalácii 05.10.2007 | 13:50
                Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
                Príjemné pády prajem...

                Až ma ide niekedy roztrhať, keď niekto vlastnou flustráciou a nevedomosťou či lenivosťou ide povedať ostávam pri Windoze....
                Close the Windows Open The Source
                • Re: AD 2622 - Zaseknutie pri inštalácii 08.10.2007 | 00:29
                  pepa   Návštevník
                  Tiez by som rad tento modem rozchodil na Ubuntu. Nasiel som navod pre Vigor 318 http://www.vigor318.ic.cz/Ubuntu/index.html, islo by to aj s pouzitim uvedeneho firmwaru?
                  • Re: AD 2622 - Zaseknutie pri inštalácii 08.10.2007 | 18:13
                    Avatar Peto Arch Linux  Používateľ
                    Ano, Vigor 318 je zvnutra presne to iste ako Microcom AD2622
                    • Re: AD 2622 - Zaseknutie pri inštalácii 09.10.2007 | 17:57
                      pepa   Návštevník
                      aha diky, takze aj pod windows bude bezat uplne normalne ze?
                      • Re: AD 2622 - Zaseknutie pri inštalácii 09.10.2007 | 19:34
                        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                        pod windowsom neboli pri vigore ani ad2622 ziadne problemy tam mas k nemu instalacne CD a nemas problme, trosku horsie je to pod linuxom - ale celkom pohodlne to ide riesit
                        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                        • Re: AD 2622 - Zaseknutie pri inštalácii 12.10.2007 | 00:14
                          pepa   Návštevník
                          aha, no myslel som to tak, ze ked zmenim firmware na fw toho vigor 318 v ubuntu a potom nahodou odinstalujem ubuntu, ci pojde modem opat bez problemov vo win.
                          • Re: AD 2622 - Zaseknutie pri inštalácii 12.10.2007 | 01:38
                            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                            aha teraz som si spatne precital tvoj prispevok kde si spomenul firmware, 1. krat som to prebehol ocami a zaznamenal ako ovladac

                            ale s tym firmwarom neviem s tym nemam skusenosti ale predpokladam ze by to malo ist, a najma ak je ten firmware oficialny (nechce sa mi citat ten clanok)
                            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • Re: AD 2622 - Zaseknutie pri inštalácii 08.10.2007 | 21:25
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
              aj ja ho uz viem rozchodit ale aj keby sa mi to uz vtedy podarilo tak by som kupil ten router lebo som ho potreboval tak ci tak

              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment