Virtualbox

Sekcia: Aplikácie & Desktop 04.10.2007 | 22:43
aries   Návštevník
Chcem sa opytat, ci ma niekto skusenosti s Vitualbox - om . V clankoch bol o tom napisany kus pekneho materialu, no zaujimalo by ma, ci s tym mate skusenosti a ak ano, ci v tom chodia vsetky programy O.K /nemrznu/. Dik
    • Re: Virtualbox 04.10.2007 | 23:59
      Kexo   Návštevník
      Mam to teraz akurat nahodene a secko ide v pohode .... a nieje nic spomalene ... ale to asi preto ze mam 2GB ram SATA disk a 64bit- dvojjadrovy AMD 4200+ na slabsej zostave som to neskusal ale mne ide zatial v pohode akurat riesim problem s tym ako tam dostat normalny disk a ne len ten virtualny. Ale hry by som cez to neskusal hrat ... mam trochu problem z ovladacmi ...


      Kexo.
      • Re: Virtualbox 05.10.2007 | 00:00
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        mam teraz vykonny pc, ide vsetko v pohode. na starom celerone to islo pomalsie, ale bolo to pouzitelne
      • Re: Virtualbox 05.10.2007 | 14:19
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        mne tiez ide vsetko ako ma, teda okrem directX 3D aklceleracie (ale tu si asi ani neočakával)

        k tomu ako pridať reálny disk pre Kexa:
        1.ak chces iba data z toho disku pomozu SHARED FOLDERS (dalšie info najdeš tu na fore)
        2.ak tam chceš dať disk s OS aby sa spúštal z neho tak o tom som nepočul že by to išlo, ale dnes už je všetko možné tak niekto by mohol vedieť
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: Virtualbox 06.10.2007 | 13:20
          Avatar Predrag Ubuntu 10.04  Používateľ
          Neda sa spustit Linux ktory mam uz nainstalovany na HDD ,aby som ho nemusel zase instalovat vo virtual boxe?
          Fujitsu Siemens Amilo Pa 1510, Ati Radeon x 1100.
          • Re: Virtualbox 06.10.2007 | 16:35
            WlaSaTy   Návštevník
            vo virtual boxe? netusim. v qemu? bez problemov.
          • Re: Virtualbox 06.10.2007 | 16:56
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
            nemozem povedat ze no nejde ale ja neviem o tom že by to išlo
            a zase viem že vmware má nástroj (nejaky cobnvertor) ktorý ti spraví z fyzického HDD virtuálny, možno také niečo existuje aj pre virtualbox (neviem nepotrebujem to tak sa o to velmi nezaujímam)

            a quemu nepoznám ale keď wlasaty napisal že bez problémov tak mu verím a byť tebou skusim to quemu
            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • Re: Virtualbox 06.10.2007 | 18:39
              Avatar Predrag Ubuntu 10.04  Používateľ
              skusim to qemu ale o nom som este nepocul
              Fujitsu Siemens Amilo Pa 1510, Ati Radeon x 1100.
              • Re: Virtualbox 06.10.2007 | 20:39
                Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
                Qemu môže byť pre začiatočníkov trochu náročnejšie, ale určite to za pokus stojí...
                • Re: Virtualbox 06.10.2007 | 20:53
                  WlaSaTy   Návštevník
                  ani nie, manuál je do pohody a rozdiel mezi naklikaním volieb a ich zadaním cez parametre je skutočne malý.
              • Re: Virtualbox 06.10.2007 | 20:50
                WlaSaTy   Návštevník
                Z toho si nič nerob, ja som zas plnohodnotne nerobil s VBoxom. Nepovažujem ho totižto za plnohodnotný nástroj nakoľko mu chýba funkcionalita ktorú požadujem a kliknutie niekam do rámčeka nepovažujem pri emulátore alebo virtualizátore za prínos.

                Mimochodom, nakoľko sú v unix like OS disky reprezentované pomocou tzv. device files tak v tom nie je z pohľadu užívateľa rozdiel od obyčajného súboru. Horšie je to keby sa to malo takto spúšťat vo winblows ktoré zo svojou vrstvou posixu nejako zaostávajú. ale aj tam existuje niekoľko spôsobov ako to vyriešiť alebo aspoň ojebabrať.

                mimochodom, dá sa v VBoxe buildnúť firmware pre router alebo telefón, poprípade nejaké aplikácie? svet nekončí pri x86/x86_64.

                http://fabrice.bellard.free.fr/qemu/status.html