2 graficke rozhrania

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.10.2007 | 07:14
myky   Návštevník
Ahojte chcel by som sa opytat ci mozne mat 2 graficke rozhrania v linuxe ak ano tak ako na nato? mam doma kubuntu 7.04 a rad y som vyskusal e17 vopred dik za odpovede
    • Re: 2 graficke rozhrania 07.10.2007 | 10:08
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      e17 je v dost "surovej" podobe v ubuntu. skor si doinstaluj xfce alebo kde. ako na to? skus si napriklad pozriet nejaky vesely manual na ubuntu...
    • Re: 2 graficke rozhrania 07.10.2007 | 11:09
      Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
      V prvom prípade áno, je možné používať dve grafické prostredia, no neviem o tom žeby súčasne, ale možno aj to...neviem nepotreboval som.

      To ako inštalovať nové prostredie do Buntá, ti musí poradiť niekto kto sa v tom názve pre ubuntu vyzná...
      Close the Windows Open The Source
      • Re: 2 graficke rozhrania 07.10.2007 | 11:12
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        tak poradim no... :)

        sudo apt-get install ubuntu-desktop (komentar je zbytocny)

        sudo apt-get install kubuntu-desktop (prihodi KDE)

        sudo apt-get install edubuntu-desktop (prihodi do gnome par zbytocnosti)

        sudo apt-get install xubuntu-desktop (prihodi XFCE)
        • Re: 2 graficke rozhrania 07.10.2007 | 11:31
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Nebolo by lepsie nainstalovat iba XFCE bez vsetkych tych programov, ktore zaberu dalsich cca 600 mb? Ja mam zaklad kubuntu, do toho som doinstlaoval XFCE a programy , ktore potrebujem.
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: 2 graficke rozhrania 07.10.2007 | 11:37
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            tak tak... doinstalovat balik xfce4, aj nejaky ten gdm ak prechadza z kubuntu... ale ma ubuntu takze len xfce4
            • Re: 2 graficke rozhrania 07.10.2007 | 13:32
              Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
              A potom uz len nejake tie pluginy a podobne veci ( ako napr. xfce4-terminal - to hore tady: screen-xfce4-terminal.png - taktiez pouzivam XFCE a len doporucim.. rychle, stabilne, konfigurovatelne, velka moznost tem okrajov okien a ikon ) Keby si chcel vypadat ako pravy hacker a mat na ploche konzolu ako jaa :D spusti toto:
              xfce4-terminal --geometry 80x25+1200+0 --hide-toolbars --hide-menubar --hide-borders
              ( mam to prisposobene pre svoju plochu, takze nejake nedostatky tam budu, uprav si to podla seba )
              There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: 2 graficke rozhrania 07.10.2007 | 13:52
          myky   Návštevník
          Ok som rad ze sa to da ale este sa chcem opytat kde si budem vyberat alebo ako si budem vyberat tieto graficke rozhrania?
          • Re: 2 graficke rozhrania 07.10.2007 | 14:03
            Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
            Na prihlasovacej obrazovke je taká možnosť, že vybrať sedenie
            Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
            • Re: 2 graficke rozhrania 07.10.2007 | 17:07
              Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
              napriklad v KDE ked este niesi prihlaseny (odhlasis sa aj zmacknutim klaves ctrl+alt+backspace), nalavo vedla tych policok na meno a heslo mas taku ikonku menu, nanu kliknes a vyberies Sedenie ci to ma byt Xfce alebo KDE alebo nieco ine.
              There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people