ziadny obraz po reinstale ovladacov

Sekcia: Hardware a Drivery 07.10.2007 | 23:25
Avatar pakito   Používateľ
ahojte, snazim sa najst radu ohladne ovladacov na ati radeon X1600, po ich nahodeni ostala tma a neviem si dat rady pretoze som sa len teraz dostal k ubuntu a som v tom uplna lama, neviem ako by som si s tym poradil, teda ci je nutna kompletna reistalacia alebo sa to da este zachranit,
este chcem pripomenut, ze som v tomto prostredi (linux) uplny zaciatocnik takze nepoznam vobec nic a som len experimentator no rad by som sa dostal dalej, vdaka za vsetky rady
    • Re: ziadny obraz po reinstale ovladacov 08.10.2007 | 12:20
      Randy   Návštevník
      no predpokladam ze si si kvoli ovladacom upravoval subor xorg
      v kazdom manuale je napisane ze ho treba zalohovat
      ked si ho zalohoval, potom iba prikaz cp
      a nahodi ti vobec terminal? ak hej, skus startx alebo ptm iba to cp
      popripade ked startne tak ctrl+atl+backspace resetuje to xwindow mozno to nahodi

      ale ked ti ostane uplna tma ,ze nic nevidis tak ja potom to vidim na reinstall

      ale mozno niekto skusenejsi poradi, ale akoze takyto popis problemu vazne nestaci

      ja som tiez len zaciatocnik ale zalohujem si subory ktore upravujem, lebo minuly tyzden som moje ubuntu preinstaloval 3x

      gl
      • Re: ziadny obraz po reinstale ovladacov 08.10.2007 | 13:49
        WlaSaTy   Návštevník
        :ale ked ti ostane uplna tma ,ze nic nevidis tak ja potom to vidim na reinstall

        ja to zas vidím na boot do single user modu ktorý sa volá recovery alebo boot z CD a nastavenie pracovnej frekvencie monitora. Teoreticky je možé aj stlačiť CTRL+ALT+F1 a prihlásiť sa v textovom režime a upraviť ten jeden súbor. Neviem prečo výrobcovia grafických kariet stále ignorujú bežný pracovný rozsah monitorov a pokiaľ to nie je natvrdo okresané tak použijú najvyšší čo ponúka karta ale občas monitor nie.
    • Re: ziadny obraz po reinstale ovladacov 08.10.2007 | 13:50
      Avatar mmatko   Používateľ
      reinstalacia nie je nutna

      toto je len 'zachranna' rada, podrobny navod si najdi na fore al. na wiki - je toho dost:

      nahod si live CD a z neho si skopiruj /etc/X11/xorg.conf do xorg.conf na HD (neviem, kde ho mas na live mountnuty) - ak ho nemas zalohovany, v duchu predoslej rady...

      ALEBO

      1. ctrl+alt+f1 sa prepnes do konzoly
      2. sudo nano /etc/X11/xorg.conf - editacia subou
      3. v editovanom subore zmenis:
      Section "Device"
      Identifier "Videocard0"
      Driver "xxxxx" ----------> sem na miesto xxxxx napis ati, fbdev al. vesa, ostatne riadky nechaj tak, ako mas
      VendorName "Videocard vendor"

      subor ulozit

      4. ctrl+alt+f7
      5. ctrl+alt+backspace
      6. ak nepomoze, tak restart

      A POTOM

      si najdi na fore al. na wiki navod na instalaciu, resp konfiguraciu grafiky...
      • Re: ziadny obraz po reinstale ovladacov 08.10.2007 | 14:54
        Avatar mmatko   Používateľ
        sorry, v bode 2 (samozrejme) vynechaj 'sudo'
        • Re: ziadny obraz po reinstale ovladacov 08.10.2007 | 17:37
          Avatar mmatko   Používateľ
          ...ak sa prihlasis ako root, samo
    • Re: ziadny obraz po reinstale ovladacov 08.10.2007 | 22:22
      Avatar pakito   Používateľ
      som velmi vdacny za kazde vysvetlenie, aj ked bude vyzerat ako pre debila, ale ja naozaj som v tomto ohlade uplne negramotny a ked sa mi aj nieco podarilo na fore najst vacsinou su to veci kde sa uz predpoklada aspon aka-taka znalost zakladov no ja neviem ani to, ja som v stave zoznamovania sa a preto uvitam rady ako pre debila, velmi podrobne
      dakujem :-))
      • Re: ziadny obraz po reinstale ovladacov 09.10.2007 | 11:00
        Avatar mmatko   Používateľ
        pozri sem
        • Re: ziadny obraz po reinstale ovladacov 09.10.2007 | 23:04
          Avatar pakito   Používateľ
          verla vdaka, nieco take som potreboval, hned ako bude chvilka casu pustim sa do ucenia