start do konzoly

Sekcia: Hardware a Drivery 11.10.2007 | 23:32
Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
ako nastavim aby mi ubuntu FF aj debian 4 startovali nie do grafickeho prostredia ale do konzoly a ja ked budem chciet tak napisem startx a nabehne mi pekne xwindow

*chcem to koli notebooku (celkove) a aj koli tomu ked nie je v sieti(je na baterke) aby mi setrilo energiu hned od zaciatku, a malo by sa to potom aj rychlesie nastartovat,vsatk ??
myslim ze podobne fungoval/funguje slax ze sa zapne do konzoly a treba zadat meno hesloa potom startx(pre KDE) alebo flux(ci tak nejak pre fluxbox)

nie som teraz pri kompe a pisem s kamaratovho a z winu tak sa necudujte ze nereagujem na vase rady, neignorujem vas, iba sa mi neda odpisat, vopred DAKUJEM
Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: start do konzoly 11.10.2007 | 23:38
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      v debiane v /etc/inittab-e upravit do ktoreho runlevelu ma startova. v ubuntu neviem, kedze ten uz nepouziva inittab, ale nieco /etc/event.d
    • Re: start do konzoly 12.10.2007 | 02:31
      Avatar mmatko   Používateľ
      v kubuff je v kontorlcentre kde v sekcii sprava systemu (alebo tak nejak) editor urovni behu (runlvelov). ak dobre pamatam, tak vsetky (2-5) su nastavene identicky, takze si vyber novy (myslim, ze default je tam 2) , napr. 3 a v nom zakaz startovanie xdm/gdm/kdm a nastav si ho ako default (ako som uviedol, toto je pre kubu (kdm), ubu snad ma podobny editor runlevelov (tam vypni gdm/xdm).