suspend to * a notebook

Sekcia: Konfigurácia 13.10.2007 | 16:27
Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
zdravim. snazim sa rozbehat suspend to ram/hdd na booku compaq evo n1020v s archlinuxom a narazil som na tieto problemy:

suspend to ram:
pravdepodobne funguje cez pm-suspend aj cez
button/sleep)
case "$2" in
SBTN)
echo -n mem >/sys/power/state

v /etc/acpi/handler.sh no problem je, ze po uspani vypne display a pri prebudeni ho nezapne. takze otazka je ako ho prinutim aby display nevypinal (vypne sa sam pri zatvoreni veka a pri otvoreni sa zapne. je tam taky cudlik ktory sa stlaci...)

suspend to hdd:
tak tu je vacsi problem. po spusteni pm-hibernate po chvilke vypne book, ale neprebudi sa. bootuje nanovo akokeby bol vypnuty natvrdo (fixuje filesystem) aj ked v /boot/grub/menu.lst mam resume=/dev/hda3 kde hda3 je moj swap.

vdaka za info a odpovede.
Everything is proceeding as I have foreseen.
    • Re: suspend to * a notebook 13.10.2007 | 19:25
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      skusal si uswsusp?
      Debian. apt-get into it…
      • Re: suspend to * a notebook 14.10.2007 | 15:00
        Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
        vdaka za typ, ale arch tento soft nema v repozitare a ja by som chcel moj problemik riesit v ramci moznosti archu. ak by to neslo tak dam na tvoju radu.
        co sa tyka suspendu do ram tak s tym opatovnym zapnutim displayu mal problem aj win xp, len tam som sa aspon mohol uklikat k tomu aby dislpay nevypinalo. nieco podobne by som chcel zriesit aj tu len treba zistit ako.
        Everything is proceeding as I have foreseen.
        • Re: suspend to * a notebook 14.10.2007 | 18:47
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          uswsusp je userspace ku kernelovemu suspendu (suspend2), s2ram/s2disk/s2both sa pokusia upratat vsetky problematicke veci pred uspanim (ale na linux-friendly hw to ide aj bez toho bez nejakej velkej ujmy)
          Debian. apt-get into it…
          • Re: suspend to * a notebook 14.10.2007 | 19:02
            Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
            pozrel som si co ten uswsusp je ale, ako som pisal, chcem sa vyhnut instalovania softu mimo pacman pripadne vytvorenia vlastneho balika pokial to nie je nutne. predsalen je pohodlnejsie, ked sa o balik stara niekto iny a mne chodia len updaty. je to taky parazitizmus ale co uz... skusim este na archu rozchodit kernel26suspend2 a hibernate scripty ci sa to neja nezlepsi, ale co sa tyka toho displaya tak pochybujem. mozno si pomozem pri uspati na disk.
            Everything is proceeding as I have foreseen.
            • Re: suspend to * a notebook 15.10.2007 | 00:39
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              suspend2 som nemyslel suspend2 a.k.a. tuxonice ale kernelovy suspend 2.0 (je to strasny rozdiel, uswsusp u mna funguje a to druhe je uplne broken)
              Debian. apt-get into it…
              • Re: suspend to * a notebook 15.10.2007 | 19:51
                Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
                uz sa trochu zacinam stracat. v archu je balik kernel26suspend2 popisany ako 'The Linux Kernel with suspend2 (http://www.suspend2.net) support' to tak trochu vylucuje pritomnost kerneloveho suspend 2.0 a uswsusp co si spominal a po ktorom som sa na strankach archlinuxu nedopatral. ide o vlastnost linuxoveho jadra/patch? vyriesim to prekompilovanim jadra? prosim ta odkaz ma na nieco konkretnejsie. nepodarilo sa mi toho vela vygooglit.
                mimochodom stretol som sa s roznymi nazormi na uspavanie do ram a hdd a to hlavne koly roznemu hw. takze asi sa testovaniu nevyhnem.
                Everything is proceeding as I have foreseen.
                • Re: suspend to * a notebook 16.10.2007 | 16:48
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  suspend2.net je patch, suspend 2.0 je v kerneli vzdy (ak ho nenahradis tym druhym?)

                  google?

                  http://www.google.com/search?client=opera&rls=en&q=uswsusp&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8
                  Debian. apt-get into it…