programovanie

Sekcia: Aplikácie & Desktop 13.10.2007 | 17:11
pison   Návštevník
zacinam programovat v linuxe a rad by som sa spytal ked napisem v Kate program ako ho mam skompilovat a spustit
    • Re: programovanie 13.10.2007 | 17:18
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Podla toho aky.. :)
      ked ho chces pisat v bashi, ulozis ho bez pripony napriklad ~/skuska alebo mozes pouzit aj priponu .sh takze ~/skuska.sk
      spustis ho nasledovne : sh ~/skuska.sh alebo len ~/skuska.sh popripade ~/skuska ak sa nemylim ( dufam ze vies co je ~ )
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: programovanie 13.10.2007 | 17:21
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      pouzijes prislusny kompilator, pripadne interpeter pre dany jazyk
      • Re: programovanie 13.10.2007 | 17:24
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        neviem preco ale mam tusenie ze ked zacina programovat pod linuxom, mysli tym vytvaranie skriptov pre zjednodusenie prace..
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: programovanie 13.10.2007 | 17:29
          Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
          nuz medzi tvorbou programov a scriptov je malicky rozdiel a to ten, ze zdrojaky programu treba skompilovat...
          Everything is proceeding as I have foreseen.
        • Re: programovanie 13.10.2007 | 17:29
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          neviem, ale spomina kompilovanie tak to asi nebude velmi skript. ale tazko povedat, ked nepovedal vsetko...
          • Re: programovanie 13.10.2007 | 17:31
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            To mi pripomina dobry priklad :) mam zelene auto, treba ho opravit? :D
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: programovanie 13.10.2007 | 17:27
      Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
      ide aj o to v com zacinas programovat. ak nam to nepovies tak dostanes rovnaku nekonkretnu odpoved ako si polozil otazku.
      pokial zacinas v C tak tu na portaly zacal vychadzat serial. len akosi dlho neprichadza pokracovanie...
      Everything is proceeding as I have foreseen.
      • Re: programovanie 13.10.2007 | 18:58
        pison   Návštevník
        no je to programovanie v C, napisal som uplne jednoduchy program ktory vypisuje "ahoj", no a neviem aky je prikaz na kompilaciu a potom samotne spustenie programu
        • Re: programovanie 13.10.2007 | 19:09
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          gcc -o hello hello.c
          ./hello

          hello.c si dopln svoj nazov filu
          • Re: programovanie 13.10.2007 | 19:17
            pison   Návštevník
            dal som to a vypisalo mi No newline at the end of file
          • Re: programovanie 13.10.2007 | 19:23
            pison   Návštevník
            u z ide diki za pomoc,a este by som sa chcel spytat , ako ho spustit alebo nastivit alebo ci sa vobec da spustit tak aby sa otvoril v novom okne
            • Re: programovanie 13.10.2007 | 19:26
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              v novom okne ako v novom terminaly? naco je to dobre pri konzolovych apps?
            • Re: programovanie 13.10.2007 | 20:19
              open source   Návštevník
              xterm -e '/cestaksuboru/hello.c ; sleep 5'
              • Re: programovanie 13.10.2007 | 20:21
                open source   Návštevník
                oprava: xterm -e '/cestaksuboru/hello ; sleep 5'
                • Re: programovanie 13.10.2007 | 22:04
                  Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                  za predpokladu ze ma xterm
                  There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
            • Re: programovanie 14.10.2007 | 14:28
              Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
              spustanie programu, spustaneho z prikazoveho riadku, v novom okne je zbytocne. mozno si zvyknuty na windows. treba si uvedomit, ze windowsacke IDE ten program spusta v z grafickeho rezimu a tak musi najprv spustit program emulujuci textovy rezim a vnom spusti tvoj program. ty o tom nemusis vediet a byt spokojny, ale v linuxe to tak nefunguje. musis to spravit pekne poporiadku. ak by si vo windows svoj program spustal z prikazoveho riadku tak by sa spustil tak ako v linuxe (teda nie v novom okne). je lepsie zvyknut si na to a neotvarat nove okno pri spustani programu pretoze tak je to v linuxe zvykom. ak ti vadi, ze pred vystupom tvojho programu ostane nejaky text, tak to ries vo svojom programe tym, ze pouzijes nieco na vymazanie predosleho vystupu. neviem teraz ako to najlepsie riesit v C no v pascale je na to procedura clrscr z crt unitu. ak ju poznas zrejme viac chapes co sa ti snazim odporucit ;)
              Everything is proceeding as I have foreseen.
    • Re: programovanie 13.10.2007 | 20:41
      pison   Návštevník
      co znamena ked mi vypise po kompilacii no newline at the end of file
      • Re: programovanie 13.10.2007 | 21:14
        WlaSaTy   Návštevník
        Že nemáš na konci súboru nový (prázdny) riadok a pred tý máš že je to warning. čo asi tak znamená warning?
        • Re: programovanie 13.10.2007 | 21:21
          pison   Návštevník
          lenze ja ho tam mam
          • Re: programovanie 13.10.2007 | 21:32
            WlaSaTy   Návštevník
            to vysvetluj prekladaču a nie nám.
            • Re: programovanie 13.10.2007 | 22:07
              kernel   Návštevník
              Alebo tam je len windowsacky koniec riadku nie CRLF Ak zdrojak kopiroval z widiel
              • Re: programovanie 13.10.2007 | 22:29
                WlaSaTy   Návštevník
                v tom prípade by ho tam ajtak nemal, pokiaľ nespúšťa ten prekladač vo widlách ale to by asi išiel na windowsos.sk.
    • Re: programovanie 14.10.2007 | 16:08
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Skus kuknut novy serial