telnet-server

Sekcia: Ostatné 30.10.2005 | 02:21
Avatar vollogia Mandrake  Používateľ
Poraďte mi niekto prosím Vás, ako spustím pod Mandrake 10.1 telnet server, aby som nemusel k nemu, ked nieco potrebujem spravit... Alebo inak, mal niekto uz problémy takéhoto charakteru so Shorewall-om? Vsetko je korektne nainštalované a všetko mám povolené, ale ten stroj ma na seba nepustí... Dik...
    • Re: telnet-server 19.05.2005 | 16:42
      peter golis   Návštevník
      nijak. dufam ze telnet server uz davno zanikne. mame predsa ssh (windows klient j napriklad putty). a sluzbu sshd nie je problem predsa zapnut ;-) telnet nema ochranu proti odpocuvaniu, ssh ma kryptovany prenos. ale inac sa pouzivaju takmer rovnako.
      • Re: Re: telnet-server 19.05.2005 | 17:14
        Avatar vollogia Mandrake  Používateľ
        Ved hej... SSH som ale este neprisiel na chut... Okrem toho telnet je pouzitelny bez nejakych dalsich softverov (Putty...) Aj tak to ale nie je odpoved na moju otazku... Chcem si zapnut telnet... Keby som potreboval spravovat Unix-ovy system z DOS-u, tak mi je Putty na nic... (napriklad...) Ale aj tak dik...
        • Re: Re: Re: telnet-server 19.05.2005 | 20:32
          peter golis   Návštevník
          z dosu je ti aj telnet nanic. dos nema TCPIP. existovali sice nejake pofiderne implementacie TCPIP aj pre dos, ale neboli moc pouzitelne. a hlavne to bolo vezbene iba na niektore sietove karty. ci je telnet pouzitelny aj bez nejakych dalsich software je otazne. standardny telnet co je vo win95/98 a NT3.51/4 stoji za prd. Za to iste stoji aj telnet v win2k/xp/me. telnet bez podpory ansi (farby), bez moznosti zmeny velkosti okna, bez vsetkeho. ked si este neprisiel chut na ssh, tak si vystav takyto server na internet. Holt, bezpecnost je bezpecnost. treba si zvykat. Doma tiez zamykas dvere, tak preco si nezamykat pocitac.
          • Re: Re: Re: Re: telnet-server 21.05.2005 | 12:52
            Avatar vollogia Mandrake  Používateľ
            Vobec nikto mi neodpovedal... Sa zblaznim... Telnet je aj ako RPM-ko, je aj nainstalovany, je aj vypnuty v Shorewall-e, dokonca ho ide aj spustit... Len sa neviem na ten comp dostat z mojho stroja... Je to tatinove PC, davam mu i-net, len neviem ako sa mam do neho dostat... (nechce sa mi ist do vedlajsej izby, aby som nainstaloval falsh plug-in, napriklad...) Spravim vsetko aj cez Webmin-a, ale to nie je ono... V textovom mode som predsa len viac doma a mozem na tom PC surfovat a citat si postu (otcovu...) ;-)... Nerozumiem tomu... Konfigurovanie telnet-server v 10.0 bolo par sekund aj so zapnutym firewall-om... Pod 10.1 ho spustit proste nedokazem... Nerozumiem a vadi mi to... Mozno budem nuteny nakoniec urobit to, ze si na tom stroji povolim SSH... :-/ Aj tak dik chlapi...
            • Re: Re: Re: Re: Re: telnet-server 21.05.2005 | 15:29
              peter golis   Návštevník
              a aku odpoved by si cakal? je to nebezpecne, tak to asi vyhodili. takze namiesto prikazu telnet niekam budes musiet pouzivat prikaz ssh niekam alebo si zapnes putty.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: telnet-server 29.10.2005 | 16:50
                Zoli   Návštevník
                Som začiatočník v linuxe, a chcel by som sa spýtať ako spustím ssh na linuxe? Kde to vôbec hľadať? Mám mandrake10.1.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: telnet-server 29.10.2005 | 18:31
                  peter golis   Návštevník
                  ssh sa sklada z dvoch casti. sluzby ssh daemon a prislusneho klienta. predpokladam ze sa jedna o druhu moznost, takze ssh sa spusti prekvapivo prikazom ssh. najlepsie v terminali (KTerm, Gnome Terminal, XTerm, Aterm, eterm,...). ale treba mu zadat parameter kam sa ma prihlasit a pod akym uzivatelom. takze: ssh uzivatel@server.domena.sk
    • Re: telnet-server 20.05.2005 | 16:11
      koli@koli.sk   Návštevník
      vidi sa mi ze existuje nejaky rpm balik priamo s nazvom telnet. Ale zaroven sa mi vidi ze telnet pristup sa vzdy automaticky nainstaluje a mozno trepem ked poviem ze je priamo v jadre. Ide o to ze vacsina novych distro ma na sebe zaroven aj firewall ktory telnet port jednoducho nepusti. Takze ako prve by som vyskusal na tom compe spustit prikaz telnet. Ak pozna command tak by tam mal byt aj nainstalovany. Potom by som vyskusal telnet localhost. Ak to zbehne a chce po tebe nalogovanie tak funguje na 100% a potom uz staci len vypnut firewall na ten port myslim ze 23.
      • Re: Re: telnet-server 20.05.2005 | 20:57
        peter golis   Návštevník
        no, doma sa to este da zniest, ale na internete alebo internate by som to neriskoval.
      • Re: Re: telnet-server 20.05.2005 | 21:21
        puco   Návštevník
        No telnet nie je v jadre, boze chran aby nieco ako telnet bolo v jadre.
        • Re: Re: Re: telnet-server 21.05.2005 | 01:40
          peter golis   Návštevník
          no, v jadre je napriklad http daemon (webovy server).
          • Re: Re: Re: Re: telnet-server 30.10.2005 | 02:21
            luzr   Návštevník
            Chlapci povedzte mi na com slapete ja to scem 2x :)